Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Merhabalar katlanır bisikletleri çoktandır araştırıyorum, bir ay içinde de alacağım. Şu an carraro troya ve dahon vitesse d8'i gözüme kestirdim. Özelliklerinden dolayı kendimi carraro troyaya 3000 lira vermeye ikna ettim ama dahon vitesse'ye 4000 lira vermeye ikna edememedim. Nedir dahonu daha üstün kılan? Beni ikna edin de dahon alayım. :D

Kron Fx1000'di sanırım modelin adı. Aldım 1 yıl kullandım. Her an bisikletin eklem yerlerinde kırılacakmış hissiyle 1 yıl idare ettim. Daha sonrasında onu aldığımın yarı fiyatına satıp Dahon Vitesse d8 aldım 2015 senesinde. Fark çok çok büyük. 5 yıldır hemen hemen her gün işe gidiş gelişlerde kullanıyorum. Günlük minimum 10 km'den 5 yıl boyunca kullandım. Haftasonları günübirlik 60+ km turlara çıktığım bile oldu. Bisiklete dışardan bakanlar hala yeni mi aldığımı soruyor. Hem kozmetik olarak, hem kullanım rahatlığı açısından hala sıfır ayarında diyebilirim. Aldıktan sonra pişman olmamak için Dahon yada Tern alın.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk
Scudo
güle güle kullanın. nereden aldınız?

Merhaba. Bisan'ın bazı modelleriyle ilgili araştırma ypamaya çalıştım ancak pek bir bilgiye ulaşamadım arkadaşlar. Bisan katlanırlardan kullanan var mı acaba? Şu Fx 3700 modeli ilgimi çekmişti tasarımı biraz daha farklı gözüküyor. (link)

arkadaşlar dahon vitesseleri kaça aldınız acaba? 3.600 e kadar düşen oldu. bir kısmı nakit kalanı tek çekim olmak üzere. istanbul da daha düşüğe alabileceğimiz yer var mıdır? paramızın ne kadar değersiz olduğunu insan daha iyi anlıyor bu fiyatları görünce maalesef.

arkadaşlar dahon vitesseleri kaça aldınız acaba? 3.600 e kadar düşen oldu. bir kısmı nakit kalanı tek çekim olmak üzere. istanbul da daha düşüğe alabileceğimiz yer var mıdır? paramızın ne kadar değersiz olduğunu insan daha iyi anlıyor bu fiyatları görünce maalesef.
3600 TL'ye nereden fiyat aldınız?
Bu arada Dahon kendi sitesinde vitesse d8 diye bir model yok. Sadece TR'ye özel bir model mi acaba.

Son düzenleme:
Vitesse D8 modeli dahon sitesinde arşiv de gözüküyor. 2014 serisi bir ürünü anladığım kadarıyla tr de 2020 olarak satılıyor. Vites sistemi TR de Shimano Altus kullanılıyor fakat avrupadaki modellerde Shimano Altus göremedim. Bir ketenpere var gibi ama emin değilim :)

1597078813546.png

En büyük aynakol dişli oranına sahip katlanır modeli 52 diş ile şu an için sadece Dahon'larda mı var?

Tern Verge P9’un aynakol diş sayısı 55
Teşekkür ederim çok. Ama büyük dişliyi daha sonra 44 ile değiştiren arkadaşları okuyunca şehiriçi kullanımı için 44 lük aynakollu bir modelin daha iyi olacağını düşünmeye başladım.

Vitesse D8 modeli dahon sitesinde arşiv de gözüküyor. 2014 serisi bir ürünü anladığım kadarıyla tr de 2020 olarak satılıyor. Vites sistemi TR de Shimano Altus kullanılıyor fakat avrupadaki modellerde Shimano Altus göremedim. Bir ketenpere var gibi ama emin değilim :)

236897 dosyayı görüntüle
Bugün inceledim ve 2020 model marine d8 modifiyeli hali olarak getirilen vitesse d8ler 2014 model eski seriler.

Dosyalar

• 20200811_113919.jpg
    20200811_113919.jpg
    1,3 MB · Okunma: 37
3600 TL'ye nereden fiyat aldınız?
Bu arada Dahon kendi sitesinde vitesse d8 diye bir model yok. Sadece TR'ye özel bir model mi acaba.
yurt bisikletten aldım bu fiyatı. tabii bu pazarlık edilmiş fiyattı. ama kararsız kaldım. şimdi anlayamadığım türkiyede satılan vitesseler 2014 üretimi mi?

Benim kişisel görüşüm 2014 vitesse modellerini modifiye ederek 2020 model olarak satıldığı yönünde. Bugün almaktan bu yüzden vazgeçtim. Giderek emin olmak istedim. Kadro da sadece vitesse yazıyor, D8 olarak herhangi bir etiket göremedim. Ben Vitesse D8 için 3500 TL fiyat aldım, bu durumda kar marjlarının ne kadar yüksek olduğunu tahmin etmek çok zor değil gibi geldi. Tern A7 için de 2800 den 2300 TL indirim alarak almıştım. Ben kendim bisiklet toplama yoluna doğru ilerliyorum :)

Benim kişisel görüşüm 2014 vitesse modellerini modifiye ederek 2020 model olarak satıldığı yönünde. Bugün almaktan bu yüzden vazgeçtim. Giderek emin olmak istedim. Kadro da sadece vitesse yazıyor, D8 olarak herhangi bir etiket göremedim. Ben Vitesse D8 için 3500 TL fiyat aldım, bu durumda kar marjlarının ne kadar yüksek olduğunu tahmin etmek çok zor değil gibi geldi. Tern A7 için de 2800 den 2300 TL indirim alarak almıştım. Ben kendim bisiklet toplama yoluna doğru ilerliyorum :)
Evet. Çok ciddi kar var. Galiba ben de mosso marine alacağım.

Herkese merhaba
Carraro flexi 121 modeline sahibim. dış lastiğimi değiştirmek istiyordum.20x1.35'lik bir lastik sipraiş verdim. Ancak internette araştırma yaparken iç lastik boyutumun bununla uymayacağına dair bir bilgi gördüm( Acemiyim:( ). İnternete 20x1.35lik iç lastik baktım ancak göremedim. Ne tavsiye edersiniz? Acaba bir umut iç lastik uyar mı? yoksa biraz daha kalın bir lastik mi sipariş vermem lazım? Öğrenci olduğum için maliyeti minimum tutmaya çalışıyorum. Şimdiden teşekkürler :).

Herkese merhaba
Carraro flexi 121 modeline sahibim. dış lastiğimi değiştirmek istiyordum.20x1.35'lik bir lastik sipraiş verdim. Ancak internette araştırma yaparken iç lastik boyutumun bununla uymayacağına dair bir bilgi gördüm( Acemiyim:( ). İnternete 20x1.35lik iç lastik baktım ancak göremedim. Ne tavsiye edersiniz? Acaba bir umut iç lastik uyar mı? yoksa biraz daha kalın bir lastik mi sipariş vermem lazım? Öğrenci olduğum için maliyeti minimum tutmaya çalışıyorum. Şimdiden teşekkürler :).

Üstünde gelen lastikler 1.75 sanırım, siz 1.35'e inceltmişsiniz. Yani biraz daha kalın değil ince bir iç lastik sipariş vermeniz gerekiyor. 1.35 iç lastiklerin bildiğim kadarıyla ülkemizde satışı yok. Ben pek sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum, elinizdekileri deneyin, sıkıntı çıkarsa bulabildiğiniz en yakın ölçüdeki iç lastiği alın 20x1.50 gibi.

• Beğen
Tepkiler: kaiserfels
Herkese merhaba
Bizde 2 bisiklet var. Tüm lastikleri 1,35 yaptım ama sadece bir bisiklete iç lastik buldum. Diger bisiklette 1,75 iç lastik takılı. Ikisi de sorunsuz gidiyor 1,5 senedir. O nedenle hiç dert etme iç lastiği.

• Beğen
Tepkiler: kaiserfels
Geri