Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Scudo
Merhaba. Günlerdir burada katlanır bisiklete dair okumadığım şey kalmadı. :) ama bugün artık noktayı koymak istiyorum. 35 yaşındayım ve neredeyse 20 yıldır bisikletim yok. Yeni başlayacağım sayılabilir o yüzden. Günlük kısa gezintiler ve spor amaçlı istiyorum. Elbette zaman ne gösterir bilmiyorum. Uzun sürüşlerde, rampada kullanmam gerekebilir ama öngöremiyorum bunu henüz. Fiyatları aşağı yukarı aynı olan 6 modele indirdim seçeneklerimi. Bana da bi fikir verebilir misiniz?

Geotech Fold-Up 20.8

DAHON SUV D6

Carraro Flexi 108

Carraro Flexi 121

Mosso 20 Marine 2D

Mosso 20 Marine HYD

• Beğen
Tepkiler: Akınlasınn
Merhaba. Günlerdir burada katlanır bisiklete dair okumadığım şey kalmadı. :) ama bugün artık noktayı koymak istiyorum. 35 yaşındayım ve neredeyse 20 yıldır bisikletim yok. Yeni başlayacağım sayılabilir o yüzden. Günlük kısa gezintiler ve spor amaçlı istiyorum. Elbette zaman ne gösterir bilmiyorum. Uzun sürüşlerde, rampada kullanmam gerekebilir ama öngöremiyorum bunu henüz. Fiyatları aşağı yukarı aynı olan 6 modele indirdim seçeneklerimi. Bana da bi fikir verebilir misiniz?

Geotech Fold-Up 20.8

DAHON SUV D6

Carraro Flexi 108

Carraro Flexi 121

Mosso 20 Marine 2D

Mosso 20 Marine HYD
Bu bisikletlerin ilk halleri nerdeyse birbirinin aynısı. Bence üzerinde olanları degilde, uzerinde olmasını istediğiniz donanımlarla modifiye hangisinde daha kolay, hangisinde daha ekonomik gibi düşüncelere girmek daha iyi olur. Örneğin istediğiniz vites dişlisi hiç birinde yoktur. O zaman parayı bu kısımda ucuza yatırıp istediğiniz dişliyi alıp kullanmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: ucube
Merhabalar, katlanır bisiklet almayı düşünüyorum ama daha önce hiç kullanmadığım için denemek istiyorum Bildiğiniz katlanır bisiklet kiralayan bir yer var mıdır Kadıköy bölgesinde? Bir kaç yere sordum ancak normal bisiklet kiralıyorlar.

Caddebostan migrosun karsisindaki sokakta Atilla bisiklet var, ordan kiralayabilirsiniz. Onceden elektrikli katlanir bisiklet de kiraliyorlardi ama elektrikli calinmis :(

Bugün gidip alacağım umarım. Artık biraz da şansıma o zaman :) Teşekkür ederim @Akınlasınn

• Beğen
Tepkiler: Akınlasınn
Caddebostan migrosun karsisindaki sokakta Atilla bisiklet var, ordan kiralayabilirsiniz. Onceden elektrikli katlanir bisiklet de kiraliyorlardi ama elektrikli calinmis :(
Çok teşekkürler bakacağım. Çalınmasına çok üzüldüm. Bu aralar ortalık fena, benim de bisikletim geçtiğimiz Pazar akşamı Feneryolu'nda apartmandan çalındı.

@jettthasan tabiki bütçe ile orantılı söylediklerim,ben dahon mup24 kullanıyorum,Carraro Flexi şuan tamamen fiyat/performans odaklı.Bütçe neye yeterse kullanım alanına göre seçmek en mantıklısı.Bütçem yeterli olmasaydı bir flexi 121 alır,biraz modifiye eder kullanırdım o ayrı
hocam ne gibi modifiye ederdin?

Ben de 3 gün önce flexi 121 aldım kesinlikle yüksek vites lazım yokuşlarda düşük vitesle çıkılıyor bir şekilde ama düz yolda 21 bile yetmiyor hafif kalıyor

benim boyum 185 kilom 96 şu an rahat bir şekilde kullanabiliyorum.
katlayınca bisikleti sürme işine benim de kafam takılmıştı ama gayet güzel gidiyor katlanınca bile elinize alıp taşımaya gerek yok.

Merhaba aşağıda görüldüğü şekilde carraro flexi 121 bisikletin mıknatısı yerinden çıktı bunu nasıl takabilirim sizce?
IMG_3927.jpg

Geotech Fold-Up 20.8

DAHON SUV D6

Carraro Flexi 108

Carraro Flexi 121

Mosso 20 Marine 2D

Mosso 20 Marine HYD
kesinlikle 21 vites. ben 7-8 vites yeter ne gerek var nerde bineceğim diyordum ama anladım ki varmış. 21 viteslilere yonelin 2 ye 3 e indirmiş olursunuz :)
@deportivo bilgilendirmeniz icin cok tesekkur ederim 👍🏻
ne demek :) inş kısa sürede edinirsinz

Son düzenleme:
  • Beğen
@ucube merhabalar yokuşlu bir yerdeyseniz ya flexi 21 alın yada seçeneklerde diğer bisikletler çoklu vitese sahipse yani 3lu yada 2 li ayna kola sahipse onlardan birini seçin veye tek aynakollu farklı bir bisikleti beğendiyseniz 44 aynakol ideal yokuşlarda 44 e 32 şeklinde ben her bayırı biraz zorlanarak çıkıyorum 42 daha da güzel olur

• Beğen
Merhaba, hala bisiklet bakıyorum :) bu sefer model sormayacağım ama, gidonun içe ya da dışa katlanması hayatımızda ne değiştiriyor? merak ettim.

Merhaba, hala bisiklet bakıyorum :) bu sefer model sormayacağım ama, gidonun içe ya da dışa katlanması hayatımızda ne değiştiriyor? merak ettim.

Büyük ihtimalle patent meselesidir, ancak katlanırken ince detaylar işi değiştirmekte arkadaşların önceden yazdığı gibi. Çok aktif katlayarak kullanmak gereken bir yaşam stilinde hayatı zorlaştırabilir. Yoksa ne olacak her marka yapabilir tabi katlanır...

• Beğen
Tepkiler: Muratcan G
ikinci el bir mu d8 ile yine ikinci el, sanıyorum dahon'un mini (bildiğimiz araba markası) için ürettiği bir katlanır bisiklet arasında kaldım. bakalım ikisi de üzmez herhalde.

Teşekkür ederim hepinize. Biraz önce almış bulundum artık. 😊 121 almaya gittim ama 108 çekti beni açıkçası. Rampayla da çok işim olmaz diye düşündüm bulunduğum bölge düzlük. İyi mi ettim bilmiyorum. Sağ olun. 😊 20200605_213427.jpg

Teşekkür ederim hepinize. Biraz önce almış bulundum artık. 😊 121 almaya gittim ama 108 çekti beni açıkçası. Rampayla da çok işim olmaz diye düşündüm bulunduğum bölge düzlük. İyi mi ettim bilmiyorum. Sağ olun. 😊 229149 dosyayı görüntüle
Hayırlı olsun. 21 vitese hiç gerek yok. Bu bisiklet hız yapmıyor. Bence en iyisini yapmışsınız.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy ve ucube
@undefined 1.90 boyu olan arkadaşlarımız var rahat rahat kullanıyorlar :)
@ucube yokuşlu bölge ise 121 değilse 108

edit:hayırlı olsun
@Muratcan G malum sitedki beyaz mup8 mi yoksa ?
@Muratcan G Kelebek veya bullhorn takacaksanız eğer gidon dışarı katlanan bir model almanız daha mantıklı.İçe katlanınca daha derli toplu duruyor kısaca bu

• Beğen
121 (2100 tl) yokusta iyi, 108 (2280 tl) donanımı iyi (zırhlı lastik) yaklaşımı hakim.
Peki flexi 107 (göbekten nexus 7 vites, 1920 tl) hakkında düşünceniz nedir? Göbekten vites de çok hoşuma gitti.
edit: göbekten vites değil sanırım 2020 modeli :(

Son düzenleme:
Buradaki yorumlar çok faydalı oluyor. Ben yerinde yaptığım karşılaştırmalardan sonra tercihim dahon'dan yana oldu fakat bütçe konularından dolayı tern a7 aldım. Carraro 121 de denedim fakat tern üzerinde ihtiyaca göre yapılacak modifikasyonlar ile daha ideal olduğunu düşünüyorum. Bisikletleri hafif yükseklikten bıraktığınızda bile carraro ile tern arasındaki malzeme kalitesini belli ediyor, yada tern bana daha sağlam geldi. Bulunduğum bölge de hafif rampalar mevcut ve kullanımda herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. Tabi yılların vermiş olduğu hamlık dışında. 15 yıl sonra 7 km yol yapmak baya yorucu oldu .

Dosyalar

• photo5974294909282267919.jpg
    photo5974294909282267919.jpg
    233,4 KB · Okunma: 42
Geri