Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kelebek - Trekking gidon

@olricom ilaninizin linkini atar misiniz... Bulamadim

buldum, tesekkur ederim

Scudo
Ben ng650 sahibiyim kelebek gidon takmayı düşünüyorum ama ng650 ye kaç mm gidon takılıyor bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim. 25.4 mü yoksa 31.8 mm lik mi

@olricom
Hayırlı satışlar.
Teşekkür ederim bilgilendirme için

@halilmertasar yanlis hatirlamiyorsam gidonun capini olcup 1.4 ule carpiyordun. Boylelikle lazim olan olcu ortaya cikmis oluyor :confused:

@mesutaktas ben sünger kullanyorum elimde eldiven olduğu için sorun yaşamadım n11 de kargo bedava 20 tl ye satılıyor

@halilmertasar ben doğru ölçtüğüme emin olamadım o yüzden gidonun fotosunu çekip bisiklet malzemeleri satan birine göndermiştim whatsapp tan o söylemişti çapını :)

• Beğen
Tepkiler: mesutaktas
@mesutaktas
Fiziik gidon bantları jel dolgulu ve tutuşa rahatlık kazandırıyor. Ayrıca güzel görünüyor ama gereksiz derecede pahalı. Yazın 68 liraydı Erdoğanlar'da, hemen her yerde aynı fiyatlardan satılıyor. Şimdiyse hiçbir etikete bakasım gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: mesutaktas
(link)

türkiye de 31.8 mm bulamadım.geçen hafta sipariş verdim henüz elime ulaşmadı bakalım nasıl olacak

IMAG1428.jpg IMAG1427.jpg IMAG1426.jpg Aldik taktik, gidon bandini sardik (acemi isi oldu biraz...), biraz da havalar isinsa da binsek bisiklete... Bu arada fren, vites kablolarinin durumu hic hosuma gitmiyor, napcam bilmiyorum. Ya acili gidon bogazi alip ginonu yukari kaldircam, kablolati da gidon bogazinin ustune... Ya da boyle devam edicem...

@mesutaktas Güzel gözüküyor. İlk deneyimlerinizi de paylaşırsanız güzel olur. Birde markasını öğrenebilir miyim gidonun.

@mesutaktas
Bir bisikletçiye gidip kabloları kısalttırabilirsiniz.
Benimde pek hoşuma gitmiyor ilk fırsatta halledeceğim

@Musa_06-18 Alisma asamasini gectim... Malum, normal gidona gore tutus pozisyonu dar. Farkli tutus pozisyonlarina musaade etmesi de gezilerde bence buyuk bir kolaylik ve zevk. Sirt agrisina iyi geliyor :) Ama sehir icinde kullanirken illaki eller frende olacak :rolleyes: Yasadigim sorun ise yukarda soyledigim gibi kablolar. Acili gidon bogazi alip takiyim kablolari da bogazin ustunden geciriyim diye dusundum. Hatta bisikletcimde deneme yaptik. Bu sefer de metrobuste ayakta gitmis gibi oldum, kontrolu zorlasiyor bisikletin. İkinci yasadigim sorun ise frenleri ve vitesi tam istedigim aci ile baglayamadim. Merakli eller bisiklete degince illa ki frenleri kadroya carpiyorlar...
Gidon bandi veya sunger, elcik tercihine gelince... Sungerin yagmurlu havalarda su tutma ihtimalini goz onunde tutarak deri gidon bandi tercih ettim. Cakmabyol bisikleti gibi oldu belki ama eldivenle surdugum icin rahat okdu, sorun yasamadim.

(link) bu linkten inceleyebilirsiniz. Olcusu 31.8... Ben forumun market bolumunden ikinci el aldim.:)

Herkese Merhaba. Bendede City Sport 40 V var. Gidonu neye göre alacağım acaba?

@Muh26ammed
Gidon kalınlığınızı bilmelisiniz.
24.5 veya 31.8 mm olarak 2 tip gidon var.
Fren vites kollarını değiştirmenize gerek yok eski gidondan yeni gidona transfer edeceksiniz sadece
Vites fren kabloları uzun kalıp bombe yapacaktır çünkü kelebek gidondaki mesafe flat gidona göre daha kısadır

Hocam tam kac oldugundan emin degilim Sizce kaç ?

Dosyalar

• 20170219_230544.jpg
    20170219_230544.jpg
    62,3 KB · Okunma: 68
  • 20170219_230808.jpg
    20170219_230808.jpg
    73,8 KB · Okunma: 65
  • Beğen
Tepkiler: Hastateker
@Muh26ammed
Hocam yanlış anlamayın lütfen, elinize bi cetvel alıp kabaca bi ölçüm yapabilirsiniz çapını bulacaksınız. Hiç olmadı internet sitesinde yazar. Kumpas ile de ölçebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Muh26ammed
Geri