Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kelebek - Trekking gidon

@Muh26ammed

Kelebek gidonu bu şekilde -yere paralel- rahat kullanabiliyor musunuz? o_O
Açılı gidon boğazının işlevini tamamen ortadan kaldırmış çünkü bu durum..

Üst barı tutarken rahat bir duruş pozisyonunda olmanız gerek uzandığınızda, bu biraz daha aero olmuş sanki :confused:

• Beğen
Tepkiler: Muh26ammed
Scudo
@Steel Butterfly
Hocam genelde yanlar ve alt taraftan tutuyorum. Peki Nasil Yapmaliyim Yardim ederseniz sevinirim

@Muh26ammed @Steel Butterfly
Kelebek gidonu kullanım şekli çok farklı pozisyonlarda olabiliyor.
Yere tamamen paralel ya da tamamen dik kullanan blog sahipleri ve fotoğraflar gördüm bu forumda.
Ben de gidon boğazı ile aynı açıda kullanıyorum çünkü kenarlardan tutarken daha kullanışlı bir açı elde ediyor. Zaten reach mesafesi kısaldığı için omuzlarıma binen yük azalıyor ve bileklerim dikey tutuşda ağırlığım avuç içime daha orantılı dağıldığı için daha rahat oluyor

Ben bu şekilde kullanıyorum, açılı gidon boğazım yok. Uzun sürüşlerde ergonomik açıdan şu ana dek bir sıkıntı yaşamadım.

img_0233-jpg.104424

received_419163758459945.jpeg bu barendlerden aldm tur bisikletim icin umarim kullanislidir. Kullanan var mi ?

• Beğen
Tepkiler: seviman
Ben de kelebek gidon almıştım,uzun turlarda çok faydalı, bisilketim bana bir boy büyük olduğundan kelebek gidonla çok yüksek göründüğünden düz gidonu tekrar taktım bir de açılı gidon boğazı aldım öyle kullanıyorum. Sedona 345 kullanıyorum.

@O.T
Bunun bu konuda ne işi var ha? @O.T ((:))

@mariokaldato
Ben de merak ediyorum. Kelebek gidon yerine böyle bir barend yeterli olmaz mı uzun tur için?

@Bahadır ÖZEL
Su an taktim kullaniyorum , rahat ve kullanisli fakat ordan elimi normal elcik bolumune goturunce bilek agrisi yapiyor meret. Normal yuvarlak elcikler (mtb elcikleri ) cok rahatsiz malesef. Zaten konfor amacli uretilmemisler. Sahsen barendli ergo elcikler mutis rahat ve kullanisli
2017-04-13_10-08-02_HDR.jpg

@mariokaldato
Resimde elcik ve barend açısı ayrı ayarlanmıyor gördüğüm kadarıyla. Barendde istediğiniz açıya getirince normal tutuş (kişiye göre değişir) rahat olmayacak belki.
Barend ve elciğin ayrı olmasını tercih ederim şahsen. Daha çok seçeneğim olur

• Beğen
Tepkiler: Metcansen
@Bahadır ÖZEL
Tam bu sebeple Ergon kullanıyorum. Açıları ayrı ayrı ayarlanabiliyor.

@mariokaldato 'nun bahsettiği bilek ağrısı açı ayarından kaynaklı bence. Birkaç deneme ile çözülmeyecek bir sorun değil. (Barend ile fren kolları 80-90 Derece gibi bir açıda durmalı tam ayarlı halinde)

fren_acisi.png

@BerkEvren
Teşekkürler
Barendi alıp montaj aşamasına geldiğimde bu bilgiyi dikkate alırım

@BerkEvren
Yok dostum yuvarlak sunger elciklerden var mtb bisikletimde ayriyetende barend var . barendde sorun yok elcikten tutunca agri yapiyor. Ondada aci maci meselesi yok yani

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
@Hasan Ç.
merhaba sizde de 410 vardı sedona 31.8 lik kelebek ve açılı gidon boğazı bulabildinizmi

@sinanarmy 31.8'lik kelebek gidonu yurtdışından aldım. 31.8 açılı gidon zaten Türkiye'de mevcut.

@Hasan Ç.
merhaba sizde de 410 vardı sedona 31.8 lik kelebek ve açılı gidon boğazı bulabildinizmi
@Hasan Ç.
Aldıgınız kelebek ve acılı gidonun modelini söyler misiniz?

Geri