Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Km saati tavsiyeleri

Arkadaşlar bende cycplus m1 aldım fakat cihaz arızalı herşeyi çalışıyor fakat saat ve tarih ilerlemiyor 1999 yılını gösteriyor bu yüzden coospo bc200 cihaz alacagım.cycplus m1 in sensörleri coospo bc200 e olur mu?
Merhaba.
Muhtemelen sizin cihazdaki sorun elektronik bir sorun. zaman sürekli kalıyorsa saat kristali denilen küçük ve ucuz bi elektronik parça arızalı olma ihtimali yüksek. .

Scudo
Merhabalar,

yaklaşık 7-8 senedir Sigma 9.16 ATS kullanıyorum. Şu ana kadar pil değiştirme dışında hiçbir şey yapmadım ve sorunsuz çalışıyor. Bazen yüksek gerilim hattı yakınlarından geçerken kopmalar oluyor ama o kadarcık da olsun. F/P oranı son derece iyi diyebilirim. Ben toplam km, anlık hız ve ortalama hız detayına baktığım için işimi fazlasıyla görüyor. Hatta bu anlamda aslında 7.16 da mantıklı bir ürün. 9.16'nın kalori ölçüm detayını strava ile de rahatlıkla yapabilirsiniz. Çok bir mantığı yok bana kalırsa. Doğru yaptığını da çok düşünmüyorum zaten. Detaylar için:

(link)

Son olarak yeni bisikletime ise Bontrager'ın RIDEtime ürününü aldım. Aşağı yukarı Sigma gibi. Yine aynı özellikler var ve kablosuz. Dikkatimi çeken en önemli şey ekranın büyük olması ve daha kolay okunması. Bunun haricinde pil durumunu göstermesi mükemmel bir özellik, çünkü Sigma bir anda çat diye kapandı mesela, ben bozuldu mu pili mi bitti diye denemek zorunda kaldım. Sigma'ya göre bir tık daha keskin ölçüm de yapıyor gibi geldi ilk intiba olarak. Bunlar için aralarındaki fiyat farkına değer mi derseniz bütçem kısıtlıysa asla değmez, harcayacak param varsa yine Bontrager'i tercih ederim. Bir de yol, gravel, cx gibi bisikletlere RIDEtime daha uygun gözüküyor, Sigma daha çok trekking, şehir, mtb için daha uygun bence tasarım olarak.

(link)

Sorunuz olursa beklerim.

Merhaba.
Muhtemelen sizin cihazdaki sorun elektronik bir sorun. zaman sürekli kalıyorsa saat kristali denilen küçük ve ucuz bi elektronik parça arızalı olma ihtimali yüksek. .
Merhabalar hocam bu parçayı nerede değiştirebiliriz

Merhabalar hocam bu parçayı nerede değiştirebiliriz
Elektronik cihaz tamiri yapan heryer bu parçayı değiştirebilir.
istanbulda iseniz karaköy elektronik cennetidir. orada parçayıda bulursunuz yaptırabilirsiniz de.
resimdeki parçanın bir örneği. Sizin cihazdaki farklı boyutta ve farklı değerde olabilir. onun için anca içini açarak öğrenilebilir.
Bu parça kol saatinden tutun pc anakartına kadar zaman ölçme hesaplamasında kullanılan bir parça.

(link)

images (1).jpeg

• Beğen
Tepkiler: Sahincansahin
Arkadaşlar merhaba kullandığım Sigma markalı bisiklet bilgisayarında computer ve low adlı uyarılar çıkıyor sorun nasıl çözülebilir .Teşekkürler pili yeni pille alakalı değil.28A4E996-3091-454B-B66C-B578237A72E6.jpeg28A4E996-3091-454B-B66C-B578237A72E6.jpeg91F3D34A-8482-4313-9788-D73B26828FE5.jpeg

Batarya tükenmiş. Eğer pilliyse pilin üzerinde yazan kod ile aynı koda sahip yeni bir pil alıp takabilirsiniz.
Hocam pili alıp değiştim.Aynı marka değil ama yine aynı uyarı geldi .Bakayım olmadı yine aynı marka pili alıp denerim.Teşekkürler

Hocam pili alıp değiştim.Aynı marka değil ama yine aynı uyarı geldi .Bakayım olmadı yine aynı marka pili alıp denerim.Teşekkürler
Batarya simgesi var ve yanında low yani düşük yazıyor. Bunun başka bir şeyin habercisi olduğunu zannetmiyorum. Pili tekrar çıkarıp takmayı deneyebilirsiniz. Diğer konudaki forumdaşın dediği gibi batarya yeni ama bozuk olabilir. Yeni pil takarsanız büyük ihtimal düzelecektir. Rica ederim.

• Beğen
Tepkiler: ghostt
Sigmalar her pili beğenmeyebiliyor :D bir kere ben de iki üç pil değiştirdim olmadı, bozuk sandım artık ve en son başka bir marka pil daha aldım. 1yıldır çalışıyor. Tecrübeme göre Varta’nın üst modelleri, Duracell ya da Energizer alın derim.

@ghostt Pili yeni almış olabilirsiniz ama pil beklemişse voltajında düşüklük olabilir

• Beğen
Tepkiler: ghostt
Sağolun arkadaşlar

Yol bilgisayarlarına alternatif olarak akıllı saat ve bileklikler düşünülebilir mi? GPSi telefondan alıyor, nabız ölçüyor, gerekli ayrıntılar mevcut. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: orhankou
Yol bilgisayarlarına alternatif olarak akıllı saat ve bileklikler düşünülebilir mi? GPSi telefondan alıyor, nabız ölçüyor, gerekli ayrıntılar mevcut. Düşüncelerinizi merak ediyorum.
Gpsi olan saat kullanıyorum ama yol bilgisayarı yine de şart. Neden mi? Saatte kadans yok, nabiz dogru degil, hiz, yükseklik vb veriler yok. Bu verileri olan saat yok mu? Var tabii ki ama garmin, fiyatı da ortada. Saati kolda her an görmek zor olur, gidona sabitlemek gerekecektir. Gitti mi nabiz.

Yol bilgisayarında daha ilave bir sürü sürüş verisi oluyor. Hatta strava live segment ile o anda o rotayi daha önce sürenler ile yarışıyorsun.

Kısacası, min. ihtiyaç için saat olabilir. Ama fazlası için yol bilgisayarı...

Gpsi olan saat kullanıyorum ama yol bilgisayarı yine de şart. Neden mi? Saatte kadans yok, nabiz dogru degil, hiz, yükseklik vb veriler yok. Bu verileri olan saat yok mu? Var tabii ki ama garmin, fiyatı da ortada. Saati kolda her an görmek zor olur, gidona sabitlemek gerekecektir. Gitti mi nabiz.

Yol bilgisayarında daha ilave bir sürü sürüş verisi oluyor. Hatta strava live segment ile o anda o rotayi daha önce sürenler ile yarışıyorsun.

Kısacası, min. ihtiyaç için saat olabilir. Ama fazlası için yol bilgisayarı...
Amazfit Stratos kullanıyorum göğüs nabız cihazınızda bluetooth özelliği varsa gidona bağladığınızda nabız gitmiyor. Hız değerleri de aslında epeyi istikrarlı çıkıyor. Tek handikap kadans benim saatim için geçerli kadans bağlanan saatlerde mevcut. Ben kol saatini kolda sevdiğim için ayrıca km saati kullanıyorum. Strava sürüşlerimde karşılaştırmalı turlarım mevcut.

-1 saat altı sürüşler yapıyorsanız wahoo'nun akıllı telefon uygulaması çok ideal. Anlık eğimi ve yükseltiyi gösterir, ekran özelleştirilebilir, nabız ve kadans sensörü de bağlayabilirsiniz.
-2-3 saat arası rota takibi gerektirmeyen sürüşlerde akıllı saat veya bileklik gayet iş görür.
-4-5 saat sonrası yeni rotalar keşfettiğim sürüşler için gidip garmin edge 530 aldım.
Benim konuyla ilgili görüşüm bu yönde.

Amazfit Stratos kullanıyorum göğüs nabız cihazınızda bluetooth özelliği varsa gidona bağladığınızda nabız gitmiyor. Hız değerleri de aslında epeyi istikrarlı çıkıyor. Tek handikap kadans benim saatim için geçerli kadans bağlanan saatlerde mevcut. Ben kol saatini kolda sevdiğim için ayrıca km saati kullanıyorum. Strava sürüşlerimde karşılaştırmalı turlarım mevcut.
Sadece saat olduğu durumda tabii. :harika:

İgs20e(2.el)350 liraya alınır mı yoksa en az cycplus m1 falan mı al dersiniz?

Apple Watch SE modelini öneririm. kadans göremiyorsunuz. Fakat çok da gerekli değil . Doğru kadansı bulmak çok zor değil . Apple Watch hem rota ,nabız,hız konusunda gayet başarılı. Ayrıca gece sürüşlerinde uyarı ışık görevi bile görüyor. Komottan veya Apple Maps'ten rota girince saatte otomatik görünüyor.

Açıkcası ben Strava'yı saatten açıyorum. Yol bilgisayarını kullanmıyorum son zamanlarda. Yol bilgisayarı uzun sürüşlerde 100km üstü sürüşlerde daha iyi. Hem şarj konusunda hem de sürekli saatin ekranını uyandırmak zor olabiliyor.

İgs20e(2.el)350 liraya alınır mı yoksa en az cycplus m1 falan mı al dersiniz?

İgs 10 kullanıyorum çok memnunum ancak İgs 20 kadans hız ve kalp sensörlerini desteklemiyor İGS 10 destekliyor.
Ayrıca cycplus 1 de iyi cihaz ekran ve batarya igs'ye oranla daha büyük hız, kadans, kalp sensörlerinin yanında powermetre de bağlayabiliyorsunuz . Biz Giant'ın powermetresini bağladık ekranda güç değerlerini gördük. Garmin'in eski seri modelleri yerine kullanılabilecek bir cihaz. Yol bisikleti ile performans ve uzun mesafe sürüşleri için kadans çok gerekli bir sensör.

Yüksek kadans her derde devaymış

Arkadaşlar nabız ve kadans için sigma bc 23.16 almayı düşünüyorum kullanan var mı ? GPS lazım değil bc 23.16 kadans, nabız, km sensörleri dahil geliyor nabızı göğüs bandı ile ölçüyormuş bilekten ölçüme göre daha tutarlı olur sanırım? Onu alana kadar şuda aynı işi görür dediğiniz başka ürünler var mı?

Geri