Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Köpek kovalayınca kaçmayın, sevin!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
@-Skynet- geçmiş olsun..Aniden saldırdıklarında kötü oluyor gerçekten..Bana da bir kere aniden bir köpek saldırdı,karşı şeride geçiyordum,zor kurtardım kendimi..
Sürü halinde üzerime geldikleri de oldu ama bunu atlatmak kolay..Tek başına,aniden sağınızdan/solunuzdan çıkmaları tehlikeli oluyor gerçekten..O yüzden dikkatimizi tüm çevremize vermemiz lazım..

Scudo
@ahlaksız
Eyvallah. Hocam normalde geldiğini görsem böyle tepkiler vermiyorum,atlatıyorum ama hani ansızın yapılan harekette olaya refleksler giriyor.Ee reflekste hangi freni ne kadar sıkacağına bakmıyor malesef. :)Uzun yıllardır bu şekilde takla atmamıştım,Allah bu ve benzerini bizlere bir daha göstermez.Orada diz bir taşa gelse,bisiklet aktivitesi finish..
Şimdi düşünüyorumda %75 ön fren kaynaklı,%25de kilit pedal kaynaklı(çünkü havalanırken bir yandanda ayakla pedalı,bisikleti yukarı doğru çektiğimi hissettim.Mtb kali olduğundan,bisikleti biraz yukarı kaldırınca kendiliğinden çıktı,bisikletten ayrıldım ve uçtum. Ne yalan söyleyim havalanırken hoşuma gitmedi değil.:pAma inişe geçerken her şey yavaşlıyor o anda,ses görüntü birden durgunlaşıyor.:D) bir hata. Hemen ön frenleri bira gevşettim.Ön frenlere %25lik boşluk verdim,ondan sonra sıkmaya başlıyor.Şu dizlik ve dirseklik işi kafaya yatmaya başladı bakalım...Formanın altına giyilebilecek,ince bir şey turcu ve yolcular için olabilir....

@-Skynet-
Ya devlet toplasın ya..bu ne ya..
Hadi kafayı çarptın öldün diyelim,ne olacak..Öldün ya,bitti..!
Birileri köpek sevecek diye,sen niye ölüyorsun?!
Ev köpeğiymiş,sokak köpeğiymiş,av köpeğiymiş..TOPLA TOPLA..Ne varsa topla..
İnsanlar bisiklete binmeye korkuyor..Böyle bir ülke olabilir mi?!Ondan sonra şu kadar bisiklet yolu yaptık,bilmem ne..!Yolunuz batsın..Yollarına bir giriyorum,cam kırıkları dolu..Yola girmezsen suçmuş..Ne yapacağımızı şaşırdık..

@-Skynet-

Geçmiş olsun. Bir iki sayfa geride yazmıştım. Benim de başıma çok benzer bir olay geldi. Kangal hiç havlamadan üzerime gelmiş. Arkamda bir patırtı duyup baktığım anda yoldan çıkıp düşmüştüm.

@Pawcraft

Bende bunu anlamıyorum,insandan çok hayvanı seven,insancıl tepkiler yerine hayvancıl güdülerle hareket eden,sözde sevgiden,merhametten bahseden birilerini.:) Altımdaki yol bisikleti değil 17kglık demir, düz maşa mtb. En az benim kadar dayanıklı ve eski bir bisiklet.İkimizinde deneyimleri yeterli bu konuda.;)
Dİğer yandan,sizin kadar olmasada bende hayvanları çok severim.Hatta geçen günki turda acıkmıştım,bir tane simit aldım, giderken yol kenarında sessiz sakin kendi halinde Uzanan,geldiğimi görünce kuyruk sallayıp yanıma gelen bir köpekle paylaştım. O kadar uysal ve tatlıydıki insan elindeki hepten veresi geliyor. Sade köpek için değil benim bu sevgim,tüm hayvanlar için.Buda bir köpek
Durduk yere sağa sola saldıran,hırlayan,alakasız yerden çıkıp insanların kaza yapmasına sebep olan hayvanda köpek.
Bana kimse sahibi bunları böyle yetiştirmiş ama sonuçta hayvan bu demesin.Her canlının iyisi vardır,kötüsü vardır.Uysalı vardır,tehlikelisi vardır. Her canlı eylemlerinden sorumludur. Sözde sevgiyi temsil eden birileri gitsin bu çocuğa derdini anlatsın,gönlünü alsın...

@FARGO
Sağolun hocam,artık bizi gördüğümde dalacak köpeği farkkediyoruz ona göre tedbir alıyoruz ama sinsice sağdan soldan çıkanlar cidden tehlike.O şekilde asfaltta düşsek ve arkadan gelen araç ezebilir,dizler dirsekler taşa gelir bisiklet işi uzun yıllar belkide ömür boyu bitebilir.Hatta sakat bile kalınır Allah korusun.İnsanlar bazı şeylerin farkına yaşamadan varamıyor.Dizlik,dirseklik;kask eldiven gibi şartmış gerçekten...

• Beğen
Tepkiler: notforheaven
20181101_162245.jpg
Bana hep tatlişler denk geliyor ;)

Bu başlıkta ürün yerleştirme var. Bkz.. trainer , roller..

@Atasoy
Keşke hep böylelerine rastlasak :)

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Köpekle ilgili sorun yaşayanlara; elektro şok cihazının sesi ve kıvılcımı yeterlidir. En cesur köpek şaşırıp geri adım atacaktır. Defalarca denenmiştir. Başka macera aramanıza gerek yok. Ancak zevk olsun diye asla o şoku o canlıya tutmayın. Boyun gibi yerden verirseniz şoku onu bayıltabilirsiniz ve kalp krizi dahi geçirebilir korkudan. Onlar sadece alan savunması yapıyor, saygı duyun, bir insan gibi sizle kişisel sorunları yok.

Oldu cnm başka gelip pacadan dişlesin bnde severim ama durmak mı asla

@bsklt07
Bir köpeğin veya köpeklerin size saldırdığını fark ettiğiniz anda yavaşlayın ve gerekirse durun..Kaçmaya çalışmak çok tehlikeli..Köpekten kaçacağım diye düşerseniz ne olacak?Sakın ha..Bakın şu videodaki kişi,büyük bir hata yaptı..Kendisine doğru atılan köpeklere arkasını döndü ve kaçmaya çalıştı..Kaçacağım diye düştü ve parçalanarak öldürüldü;

@h.kozan
Kendi hatası..
Güvenlik görevlisi sonuçta..Herşeyi düşünmeliydi..

@-Skynet-
Şaka şaka hep böyle olmuyor. 1800 rakimda, ıssiz bir yaylada, sahibi başinda olmayan üç aslanparçası, boyunlarinda çivili tasmalari ve delici bakışlari hala gözümun önunde.2018-11-10 20.49.03.jpg
Screenshot_2018-11-10-20-45-38.png Şöyle diyim eyer saldırsalar. 5 dakikada parça pinçik edecek kabiliyetleri var. Cesedimide 5 gün sonra belki bulurlar. Bisikletden inip saatde üçbucuk;) km hizla olay yerinden uzaklaşinca bişey yapmadılar.
Bu yontem işe yarıyor.
Köpek konusunda en tehlikelisi yola konsantre bir şekilde yokuş aşşaği hızla inerken bir çalı vs. Arkasindan havlayarak aniden atlaması bir felakete yol açabilir. Bence Köpeğin bir bisikletliye verebileceği en büyuk zarar bu.
Bunu içgüdüsel olarak yaptiği icin köpeğe kizmak (saldırma durumu hariç) ona zarar vermek günahtır. Bütun kabahat onlari sahipsiz başı boş bırakan insan müsfettelerinde.

Tek başına uzun turlara çıkacaksanız tabanca taşıyın. Pitbull, kangal cinsi varsa ne yaparsan yap çözüm olmuyor sıkacaksın o köpeklere tek çözüm bu.

@Atasoy
İşte bugünki takla atmamın sebebide bu,sürekli geçtiğim yol.Daha önce hiç görmedim,o yüzden lay lay lom gidiyordum.Bir anda bahçeden çıkıp sağ tarafımda belirti havlayarak.Hani bahçeye girsem,belki bölgesini işgal ettim diye saldırır.Ama arkadaş araç yolundayım,bu neyin kabadayılığı. :D O bir anda çıkınca reflek olarak frene asıldım,ön freni fazla sıktığım için takla attım.YEre düştükten sonra çevreye baktığımda kaybolmuştu.Bu aniden çıkışlarına bir türlü alışamadımya,hani daha önce görsem yavaşlayacağım,hatta bisikletten iner elimde geçerim yanından.Yine saldırırsa bisikleti ortaya alıp uzaklaştırmaya çalışırım.Yine salırırsa şok cihazını devreye sokarım.Ha ısırmak için üzerime atlasa can havliyle şokun elektri bitene kadar yüklemeye devam ederim...
Lakin işte ansızın saldırıyorlar,görsen impalaya dalan çitalar gibi. :)

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Sen onu coban köpegine anlat
@ahlaksız

@h.kozan

Bu cihazın yanınızda bulunması da tek başına yeterli değil. Özellikle ani köpek saldırılarında, sizin onu çıkarıp düğmesine basacak kadar zamanınız bile kalmıyor...

Köpek (veya genel anlamda sahipsiz başıboş sokak hayvanları diyelim) meselesi artık ciddi bir sosyal problem halini almaya başladı. Daha önce de bahsettim. Ankara'da nezih sayılan bir mahallede yaşıyorum ama bizim sokaklarda yaklaşık 600 (yazıyla altıyüz) köpek yaşadığından bahsediliyor. Bunların sadece 8 adedi bizim apartmanı mesken tutmuş durumda :) Daha geçtiğimiz gün, her zaman önünden geçtiğim hayvan, bir köpeksever onu beslerken durduk yere bana saldırdı. Onu bırak köpekseveri hayvanın bana saldırdığına dahi ikna edemedim yahu. Bu denli gözü dönmüş, anlamsız bir sevicilik söz konusu. Bunlar bir de uygar geçinen, sözde eğitimli, beyaz yakalı tipler. Hayvan birine saldırmış, kendini koruyacak gücü olmasa (çocuk, yaşlı, engelli, vs.) belki ona ciddi zarar verecek ama köpek sevici dostumuz hala köpeğin masum olduğundan, onların sadece ilgi ve sevgi istediğinden, onlara zarar verilmezse ne kadar da sevimli yaratıklar olduğundan falan dem vuruyor. Bu tipler genelde bekar/dul, sosyal yaşamı zayıf ve çoğunlukla problemli kavgacı (argosu cazgır) tipler olduğundan sakince tartışmanız da mümkün olmuyor.

Bu sorun artık insanların yaşam kalitesini etkilemeye başladı. Bu soruna devletin yanıt bulması beklenirken, hiç bir talebe doğru düzgün yanıt bile vermiyorlar. Bu tip hayvan severlerin arkasına sığınıp, işin kolaycılığına kaçıp, sokak hayvanları ile mücadele etmiyorlar. Belki birkaçını kısırlaştırıp, aşılayıp tekrar sokağa salıyorlar ama inanın bu miktar toplam sayının belki %10'unu geçmiyordur. Bizim mahallede eskiden kulağı küpeli hayvanlar görürken şimdilerde neredeyse hiç küpeli hayvan görmez oldum. Hemen hepsi kontrolsüz, aşısız, kısırlaştırılmamış hayvanlar.

Yürürken bile ciddi tehlikeli olan bu hayvanlar yüzünden, mesela sabah erkenden kalkıp tek başıma bisiklete binmeye korkar oldum. Düşünebiliyor musunuz, bu anlamsız hayvan severlik yüzünden ben kendi yaşamımdan ödün vermek zorunda kalıyorum. Yani kimse kusura bakmasın ama bu konuda gerçekten çok doluyum. Çocukluğunda birçok köpek sahibi olmuş, hayvanları gayet seven bir insan olarak inanın artık bu sokak hayvanlarından nefret eder hale geldim. Bana, aileme, çocuğuma ciddi bir zarar verdiklerinde kendimi nasıl kontrol edeceğimi de inanın bilemiyorum.

Umuyorum bu sokak hayvanları problemi artık daha ciddi boyutlara gelmeden fark edilir ve birileri tarafından sorumluluk üstlenilerek çözülür.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri