Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Köpek saldırısı ve ısırmasından kurtulmak için... Vol.2

Ben doğada yalnız trekking ve kamp yapmayı severim.. Bir yol birde dağ bisikletim var. Sokak köpekleri sorun değil. Ankara Etimesgut belediyesi tazminat ödemeye mahkum edildi 2019 yılında. Sebebi doğa yürüyüşü yapan İran vatandaşını köpeklerin parçalayarak öldürmesiydi. Cins köpeklerini insanlar doğaya bırakıp kaçıyorlar. Vahşi melezler de var. Medeni Avrupa ülkelerinde bu işe karşı bir çözüm var. Canlılara zarar vermeyen biber gazı. Ayı saldırısını dahi püskürüyor. Çevik kuvvetin kullandığı tarzda büyük biber gazları. Zamanında almadığım için bin pişmanım. Maalesef ülkemizde yasak şimdi. Parfüm şişesinden çıkan gazı çakmağa tutsak çıkan ateşi gören köpek saldırıdan çayar mı. Deneyen var mı :) Aslında bir başka tehdit daha da oluştu. Sınırdan kaçak giriş yapan ne olduğu bilinmeyen tipler. Orman gibi yerlerde bile bunlara 4 - 5 kişilik guruplar olarak karşılaşabiliyorsunuz. 4 tanesi köpeğe ıslık çalar gibi hoş olmayan tavırlarla beni çağırıp sırıtarak beni süzmeye başladılar. . Belimdeki bıçağı ve elimdeki baltayı görünce çark edip gittiler.

Scudo
biber gazı tekzende satılıyor. yasak olduğunu sanmıyorum. internet üzerinden satışı yasak olabilir.

• Beğen
Tepkiler: budak şener
Köpekler sarmış etrafını o parfüm şişesini ateşleyene kadar sıkıntılar çıkabilir riskli.

Sahipsiz köpekleri elektroşok cihazının çıkardığı kıvılcım bile kaçırıyor ama köpek sahipliyse ateşe alışıktır.

Bu tür beyin fırtınası yapabileceğimiz sorular için yaşıyorum.

Deodorant şişesine çakmak tutunca şahane bir alev topu çıkıyor. Üniversite kantininde arkadaşlarımıza fireball atmak için kullanırdık bu yöntemi. Biz korkuyorduk ama köpeklerin korkacağını sanmıyorum. Ama belki afallarlar, o kadar kaçarsınız.

Hayvana zarar vermeyen biber gazı diye bir şey olduğunu sanmıyorum. Polisin sıktığı biber gazı gerçekten acıtıyor çünkü. İnsana göre küçücük olan hayvanlara makul savunma durumları dışında biber gazı sıkmayın lütfen. Biber gazınızı trafikte sizi sıkıştıran arabalar için saklayın.

Torpil akıllarını alıyor 😀 kibritin tersini gidona yapıştır. Fitili sürtüp hızlı yakabilirsin ama patlayan torpilin fitili biraz daha yanar doğada yangın çıkartma riski var.

Gece vardiyasında arkadaşlar torpille rahatlıkla geçiş yapıyordu. Torpil iş görür.

Ne yapalı hocam; Bisiklet tepesinde gazete kağıdı mı tutuşturalım? Ateş değil ama ben su ile korkutmaya çalışıyorum. Isırmasın da, ben elementleri tek tek denerim.
Ateş, su, toprak, TAHTA. En etkilisi tahta.😁

.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
  • Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder
Doğada biber gazını tavsiye etmiyorum. Ters rüzgarda sıkarsınız düz deyil terse gider size gelir daha savunmasız kalırsınız. Nefesi kesme tıkama yapabilir şurunuz kapanabilir Allah korusun.

Ortalama 15km hız yapan da beni bulsun 😅
biber gazı tekzende satılıyor. yasak olduğunu sanmıyorum. internet üzerinden satışı yasak olabilir.
Tamam teşekkürler Tekzene bakarım. Bende 2 tane var ama çok eski tarihli. Eskiden bayıltıcı gaz bile satılıyordu. Bir kaç kuyumcu soydular yasaklandı :) Büyük boy şişeler daha uzak mesafeye daha tayzikli sıkıyor. Hayvan suratına biber gazını yeryenez etkilenmiyor. 1-2 saniye geçmesi lazım. O arada paçayı kapabilir. Püskürtme mesafesi ve tayzik de önemli Belgeselciler fotoğraf çekerken ayının dibine kadar giriyor . Bir elleri bellerindeki biber gazına yakın. Bir güvenliği kurt köpekleri parçalayarak görev başında öldürüldü hatırlayın. Bir atar damara gelecek bir ısırık ölümcül olabilir. Dağ başında nereden bulacağız ilk yardımı. 20 dakika ile 2 saat sonra etkisi tamamen geçiyor biner gazının. Zararı yok. Adam olsunlar her yoldan geçene saldırmayı öğrensinler. Hiç acımam vallahi yolumda giderken pacama saldıran köpeğe. işte bir ayıya uygulanan biber gazı videosu. Bana bundan lazım.
Hıdırellez zamanında mahalledeki karabaş ateşin üstünden atlıyordu bizimle beraber, sanmıyorum korktuklarını.
Kamp ateşine kurtlar hayvanlar gelmiyor genelde o açıdan düşündüm :-D

Son düzenleme:
Mantar tabancası olabilir

Biologic veya airzound korna tabiki

Size saldıranı veya diğer köpekleri havlayarak başınıza toplayan cazgırı iyi tespit edin.
Aksiyon yaşayın. 22 kullanın.
Hayat o kadar kısa ki, her anını güzel değerlendirin.
Gün gelecek, o bisiklete istesenizde binemeyeceksiniz.

Sayın Mete Can beyefendi, ben de köpekleri çok seviyorum.
Fakat saldırgan köpekler, sokaklarda başı boş gezmemeli.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Ben köpek saldırınca havlıyorum. Evet o anın nabzı ve adrenalini de birleşince çok yüksek sesle havlıyorum. Neye uğradığını şaşırıyor kamil.
Isırma konusunda da düşüncelerim var. Allah bana diş vermiş, nasıl?

Köpeklerın hakeret eden nesnelere karşı saldırganlığı var malesef. Geçmiş yıllarda motosiklet kullanirkende cok başıma geldi. Mumkunse bisikletten inin ve elinizde goturun uzaklasana kadar köpek sürüsü. Kaçmaya sakın kalkmayın kaza yaparsınız yada sizi yakalayıp ısırırlar. Saldırgan hayvana asla arkanızı dönmeyin direk ısırılırsınız. Korkmayın yuzunuz onlara dönük ise, egitimli yada bilincini kaybetmiş kuduz köpek harici size saldıramaz. El kol hareketi ile uzaklaştırın yavaşça yuruyun, gideceginiz yöne yuzunuz onlara dönük biçimde. Yakınınıza gelip havlarlar en fazla.

Sayın Mete Can beyefendi, ben de köpekleri çok seviyorum.
Ben bir önceki dediğinize hak verdim. Ben başıboş köpek sevmem, hayvanseverler, "Ne istiyorsun köpeğin canından" der bana, bu nedenle selamı kesen oldu. Hayvanların toplumda kendi başının çaresine bakabileceği yanılgısını taşımıyorum.
Hayat o kadar kısa ki, her anını güzel değerlendirin.
Gün gelecek, o bisiklete istesenizde binemeyeceksiniz.

Geri