Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

Merhabalar bisikletforum ailesi, btwin triban500 kullanıcısiyim bisikleti de yeni aldım malum havalar soğumaya başladı lastiklerini değiştirip kışlık yol bisiklet lastiği takmak istiyorum boyle bir imkanım var mı? Var ise tavsiye ettiğiniz lastik markası nedir? Teşekkürler...

Arkadaşlar öncelikle merhabalar, yeni aldıgım bisikletim triban500 modeline havalardan dolayı malum kışlık lastik düşünüyorum schwalbe marathon modeli almayı planlıyorum önerileriniz var mıdır? teşekkürler...

Scudo
Aramaya inandım fakat mamafih bulamadım.

Öncelikle arkadaşlar mtb'yi kesinlikle dağ, taş, bayırda kullanmıyorum. Kilom sebebiyle bisikletcimin bana önerdiği tür bisikleti aldım.

Konuya gelecek olursak şu anda bisikletim tekerleri Kenda 29x2.00 tırtıklı değil asfalt lastiği. Neyse, ben bu lastiklerin kış performanslarını pek beğenmedim. 2 gün önceki yağmurda telef oluyordum resmen.

29 inç lastikler için seçme şansımız çok az biliyorum ama bildiğiniz şunu taksan olur dediğiniz özellikle kış ayları için bir lastik markası, modeli var mıdır? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Merhabalar,

Bisikletimin dış lastik ölçüsü 700X35C 37-622 olarak geçiyor katalogda bu lastik için decathlon'da satılan 700X35.45 PRESTA İÇ LASTİK B'TWIN adlı ürünü alsam kullanabilir miyim ? yardımcı olursanız sevinirim. Şehir bisikletim var çok büyük bir iç lastik takmak istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler..

Selam bisikletforum:islik:
Forumda araştırdım eski konular var ve continental 4season lastiğini önerenler olmuş. Belki 2 yılda yeni lastikler çıkmıştır ha?
Yağmurlu havalar başladı malum. Performansı veya hafifliği önemli değil. Sadece frenleme anında kaymaması önemli.(zırhda fena olmaz hani) Hutchinson equinox - eq2 reinforced - durano plus - lugano kullandım. ve hepsininde yağmurda asfaltta kayması harika :D
Uygun fiyatlı olursa daha iyi olur olmazsa da cok problem değil. Max 28c yağmur için lastik önerir misiniz?

Bende arayıştayım şuana kadar sadece "schwalbe marathon" önerisi aldım

(link)

http://www.wigglestatic.com/product-media/5300002809/conti-gp-4-season-tread.jpg?w=430&h=430&a=7

(link)
Daha önce 23 lüğünü kullanmıştım,geçen ay 25 liğine geçtim.Arazide,taşlı,bozuk yollarda ve kaygan zeminde güven veren bir üründür.

28 mm yerine 35 lere çıkabilseniz , başarılı seçenekler artıyor.:)

Jantınıza uygun lastik tesbiti:)
@anti panik

Michelin power all sezon
(link)
Vittoria rubino pro control
(link)
schwalbe marathon plus
(link)

Öneriler güzel gibi görünsede
tecrübe ve test paylaşımı olsa daha faydalı olurdu.

Malum araba kış lastikleri M+S sembolü ile üretilmek zorundadır. (İngilizce çamur+kar kısaltması)
Önerdiğimiz lastikler ne kadar M+S.?..:)

@anti panik

Konu sahibi yağmur için lastik tavsiyesi istedi, siz çamur ve kar diyorsunuz. Yol bisikleti için tavsiye edilen bu lastikler, çamur ve kar için uygun değil, bunu siz de fark etmiş olmalısınız.

@Erdal YILMAZ

Doğru söylüyorsunuz.
Ancak kışın yollara çamurlu suyu ben koymuyorum.:D
Yazı amacım ilgili arkadaşın güvenli sürüşü içindi.
Umarım konu netleşti?

Yağmurda en çok sorun yaşayan yol bisikletçileri ve çözüm önerince bile konuyu dallandırıyorlar.
Çamur değilde.. yağmurmuş..:D
Sorununuz var ve öneri yazıyoruz.
İşaret parmağının ucu kadar yere temasla bu kadar oluyor. Fizik kuralları var.. :)
Herkese kazasız sürüşler.:)

Merhaba.

Birkaç ay önce btwin rr 520 bisikletime taktirdiğim rubena flash aps 26x1.50 lastiklerden (arka lastikten) son 1 aydır şlap şlap şeklinde surtme sesine benzer bir ses geliyor. Sadece bisikletin üzerinde sürerken geliyor ve hızlandıkça daha hızlı tekrarlıyor. Bunun sebebi nedir? Ayrıca üzerinde patlak önleyici bant var eski 2.0 lık lastiklerden kalan o yapıyor olabilir mi?

Bir de lastiğin bir-iki noktasında erimeye benzer bir durum var bununla alakalı bir durum mudur?

Teşekkürler.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/e0b029c06ebed9d159b97c9aeb0b864d.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/bf49e572fe12bb3bb1262e5d9cb56b8e.jpg

Nexus 5 CAF cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle merhaba

Arkadaşlar, Mtb bisikletimde kullandığım schwable smart sam lastik yolda giderken yanağından dışarıçıktı lastiği patlatmadı bende havasını indirip lastiği yerine oturtup yoluma devam ettim fakat yeniden tekrarladı. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Yeni lastik mi almalıyım?

Merhabalar, foruma yeni katildim.
CST Cross V Taban Lastigini onerirmisiniz?
-Virajda tutunma performansi nasil?
-Olumlu/Olumsuz yönleri nelerdir?

Dosyalar

• Screenshot_2016-10-01-01-13-43.png
    Screenshot_2016-10-01-01-13-43.png
    20,2 KB · Okunma: 20
Standart ucuz aluminyum jantlarım var. Çok hafifler. 28 jant bunlar. iç lastiklerim sırasıyla patlayınca Slime marka patlamaya karşı dirençli içinde sıvı bulunan iç lastiklerden aldım. Önce patlamış olan arka lastiği takıp ortalamakta sorun yaşamadım. Epey iyi oldu. balansını yaptım ve yerine taktım. Sonra peşinden ön tekerde patlayınca onunda içine slime ı yerleştirip lastiği janta taktım. Bir türlü ortalayamıyorum 10 kere filan sabunlu suyla denedim. en iyi halinde bile süpap ın olduğu taraf taha şişkin ve kalın oluyor tabi lastkte hafifçe zıplayarak dönüyor. dış lastikler 700x40 ölçüsünde. iç lastiklerde 700x 35-40 için diye alındı. Nasıl düzeltmeliyim? Lastik takarken bir püf noktası mı var?

3hafta once bisikleti akord ayarını yaptırdim ilk gunlerde sorun yoktu ama daha sonra govdeye sürtmeye basladi mandali gevsetiyorum tekeri tekrar duzeltiyorum azicik sürünce tekrar surtmeye basliyor cozumu nedir yazın aldım genel bakım yaptirmalimiyim ve zincirlerde sıkıntılı zaten

Schwalbe lugano kevlar guard modelini almayı düşünüyorum 45 lira civarı tekli fiyatı alternatif olarak patlamaya karşı dirençli hangi lastiği önerirsiniz?

Geri