Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

Selam Bisiklet forum ailesi. Sabah bisikletimi temizlerken daha geçen ay aldığım GRL marka zırhlı lastiğin üzerinde kılcal çatlaklar farkettim. Sizce bu normal midir? Daha 15-20 km bindim binmedim. Cevaplarsanız sevinirim. Saygılarımla.

Dosyalar

• 20180820_214326.jpg
    20180820_214326.jpg
    115,7 KB · Okunma: 44
Scudo
@badangel01Dostum rotor eğilmiş olabilir. Ya da balatalar sürekli bir biçimde rotora sürtüyor olabilir.

Hi10 pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@hatala
Cevap yok mu

@Darquesse
Bir bisikletimde kadro üretilirken içinde bir çapak unutmuşlar o ses yapardı. Sizin jant çift katsa belki katlar arasında bir metal/plastik parça kalmış/kaçmış olabilir.

@qokan
700 lastik çapı 35 te kalınlığı ile ilgili. Asfaltta sürecekseniz me kadar ince ve dişsiz o kadar iyidir. 700 25 mesela tercih edilebilnir. Ancak azıcık toprak da yaparım derseniz ortası nispeten dişsiz yan çeperleri dişli lastikleri öneririm.

Merhaba

Carraro cr 052 kullaniyorum

20180823_145638.jpg yaklasik 500 km kullandim

Teker swalbe lugano patlamaya karsi direncli lastiklerden

Gecen bir sey farkettim tekere cam girmis cımbızla aldim fakat tekerede ufak bir zarar vermis boyle kullanmamda bir zarar olurmu tekeri degistirmem gerekirmi

onu içten yamalayanlar var sende böyle yapabilirsin

@mutlux
Sıkıntı yaratmaz. Böyle binmeye devam edebilirsiniz. Aynı yerden daha büyük yara alma olasılığı oldukça düşük. Hayatın kuralı her zaman tedbirli olun ama asla aklınıza olumsuz bir şey getirmeyin.

Merhabalar
26x1.75 lastik takımı alacağım.
Dış lastiklerimin zırhlı olmasını istiyorum.
Biraz asfalt biraz da toprak yolda pedallıyorum. Yağmurlu havalarda kullanmıyorum.
Bütçe olarak kendimi zora sokmak da istemiyorum.
Hangisini alayım???
*Rubena Mitas Flash 26X1.75 STU
*CST Platinum Protector 26x1.75 7level
Fiyatları aynı sayılır.
Cst ile az yorum okuyabildim. O yüzden kararsızım.

Siz değerli forum üyelerinden yardım bekliyorum.
Müteşekkirim.
Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süre önce bisiklet sürmeye ara vermiştim ve bugün gerekli bakımları yapıp tekrar kullanmaya başladım. Uzun zamandır piyasadan uzak kaldığım için lastik seçmekte zorlanıyorum. Gittiğim usta iyice kafamı karıştırdı. Öncelikle şu anda bisikletimin üzerinde 26x1.95 CST lastikler var. Eski Maxxis arazi lastiklerimi satıp yerine uzun ömürlü olduğu için CST taktmıştım. Malum, kış geliyor ve CST lastiklerin ıslak arazide yol tutuşu bana güven vermiyor. Gittiğim usta Chaoyang lastikleri baya bir önerdi ama ben emin olamadım. Eskisi kadar araziye çıkmayı planlamıyorum fakat aralarda çıkabilirim. 4 mevsim idare edebilecek bir lastik arıyorum. Çiftine 160 TL kadar verebilirim, bu çok iyidir dediğiniz bir lastik varsa biraz daha çıkmayı düşünebilirim

Öncelikle iyi günler. Bende sedona 300 varda jant 2800line. Bu jantta ölçü yazmıyor bende schwalbe marathon plus 700x32 alacam uyar mi?

Lastik yalpaladigi için degistiriyorum

Arkadaşlar 1 Ay olacak tekeri taktıralı.Az önce fark ettim bu durumda.Ne yapmam gerekiyor?Değişmek zorunda mı,içinden yama vs. mümkün mü?Acil yardımlarınızı bekliyorum lütfen yardımcı olun.

Dosyalar

• IMG_20180827_191523.jpg
    IMG_20180827_191523.jpg
    85,7 KB · Okunma: 46
  • IMG_20180827_191527.jpg
    IMG_20180827_191527.jpg
    85,5 KB · Okunma: 46
  • IMG_20180827_191530.jpg
    IMG_20180827_191530.jpg
    80,1 KB · Okunma: 47
Bisikletim corelli dusty 2.2 ((link)) bisikletimi 3 gün önce aldım.Her şey gayet iyi sadece frenleri biraz sıkınca hemen kitlenip kayıyor.Bunu çözümü var mıdır yoksa zamanla düzelir mi?

(Bu arada frenler hidrolik)

Bisikletimi alalı 3 gün oldu.Bugün baktım ki arka lastiğim inmiş.Bisikleti koyduğum yer beton acaba o yüzden mi indi.(ön tekerleğin altında karton olduğu için o sapasağlam.

Arkadaşlar merhaba benim bisikletimde şuanda 26x2.10 lastik takılı ve lastik kadroya çok yakın. Yani 26x2.20 lastik taksam kadroya deyeceği için uyumsuzluk olur gibi görünüyor. Aynı şekilde ön lastikte de maşanın ortadaki köprüye çok yakın. Maşanın da 26x2.20 desteklediğini sanmıyorum.
Kadronun ve maşanın desteklediği lastik ebatını nasıl öğrenebilirim?

Kadro: Carraro CRX 960 kadrosu (bisiklet crx 960 değil, toplama)
Maşa: RockShox Reba RLT Tİ 26" DualAir

selamün aleyküm arkadaşlar benim bir sorum olacak bisikletime 3-5 ay kadar hiç binemedim ve bu aradan sonra bindiğimde arkla lastiğin havasının biraz indiğini gördüm gideceğim mesafe kısa idi ve gidip geldim bir hafta sonra bisikleti aldım binerek bisikletçiye gittim ve hava bastı tekere bisikleti gideceğim yere gittim bisikleti koydum yarım sat sonra geldim teker tamamen inmiş aynı bisikletciye yürüyerek gittim kontrol etti patlak yok dedi çocuklar indirmiştir dedi tekrar hava bastı 3-4 km gittim bisikleti koydum 5 dk sonra geldim teker tamamen inmiş yürüyerek aynı bisikletçiye geldim tesbit edemediğim bişey var dedi içlastiği değitirelim dedi 30 tl ye değiştirdi şimdi teker inmiyor. sizce sorun nedir ben bi anlam veremedim.

Arkadaşlar merhaba. Bir bisiklet lastiği değiştirme ki ben hiç degistirmedim. Ne kadar sürer?

fazla hava basılan lastik ile yosun tutmuş sert zeminde,yana yatıverdim(üstelik süratimi de azaltmıştım.inik olsaydı bu olay başıma gelmezdi.fazla inik olmayan(sonra kontrol sağlanamaz) bir lastik,hem rahatlık hem de güven sağlamaktadır.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Bisikletim salcano hector v. Bisikletin kadrosu şehir ve tur bisikletine uygun.sabit amortisorlu. yol lastiği takabilirmiyim?

Okula giderken kullanicam
Yardımcı olursanız sevinirim:)

Herkese merhaba. Bu benim forumdaki ilk konum olacak, okuyan ve cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim.
Salcano Astro 29 v bisiklete sahibim ve ince lastik almayı düşünüyorum. Bunla ilgili birkaç soru sormak istiyorum;
* 700x30 ile 700x35c arasındaki fark nedir.
* bisikletimde continent 2.20 king race fabrikasyon olarak bulunmakta ve ben ince bir lastik aldığım zaman iç lastik değiştirmem gerekecek mi?
* Lastik alırsam bunu nerden ve ne marka olarak almamı önerirsiniz? Mesela aliexpress hakkında ne düşünüyorsunuz?
* mtb bisiklete ince lastik takıldığında performansında ciddi anlamda bir değişme oluyor mu yoksa tur bisikletlerine yaklaşmıyor bile mi dersiniz?
* yoksa, bu soruları boşver ve teker değiştirmek yerine tur bisikleti mi al dersiniz (Bu arada tur diyorum fakat amacım uzun yola çıkmak. Umarım kendimi doğru ifade ediyorumdur.)

Şu dönemde yerli bir firmanın bisiklet lastiği pazarına girmesi için uygun bir ortam var. Boşluğu görüp değerlendiren firma kazanır.

Bugün bisijlet sürerken ara verdim o sırada ön tekerin tırtıkları arasına çaprazlama yarım santimlik bir dal parçaso girdiğini gördüm. Çıkarmaya çalıştım kolayca çıkmayınca zorlamadım herhangi bir hava kaçırma olayı yok tekerde ne yapmam lazım?

Geri