Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

merhabalar bu işlerden hiç anlamam kardeşimin bisiklet lastiklerini değiştiricem.. jantın fotografını çektim ve üzerinde 26x1.75/1.5 yazıyordu. lastiklerin üzerinde yazı göremedim daha doğrusu dikkette etmedim.. şimdi sayfayı baya dolandım 47-559 a denk geliyormuş bu ebatlar ama anlamadığım şey lastik ebatıyla jant ebatları aynımı oluyor yanlış ölçüde almak istemiyorum çünkü birde iç lastikde alacağım. sizden ricam jantın ölçüsüne göre iç ve dış lastik ebatını yazabilir misiniz şu ölçüde git al gibi.. genelde asfaltta kullanılacak ve ağırlık olarak 110 kg flan teşekkürler.

r1J3z7.jpg

Scudo
Merhaba herkese,

Yaşadığım lastik patlamalarına karşı, 20x1.75 olan orijinal dış lastiğimin yerine,zırhlı 20x1.50 dış lastik aldım.
Bu dış lastiği, 20x1.75 iç lastik ile kullanmalı mıyım yoksa dış lastiğe uygun 20x1.50 iç lastik almalı mıyım?

Teşekkürler.

@Diaphragma
622x17mm jantta 23mm lastik kullanabilirsiniz, ama 25 kullanmanız hem yuvarlanma direnci, hem aerodinami hem de güvenlik açısından daha iyi olur.

@Darquesse jantın profilinin içine toz veya kum tanesi kaçmıştır, çok dert edilecek birşey değil.

• Beğen
Tepkiler: Diaphragma
Arkadaşlar merhaba. Rubena Phoenix aldım 2 adet ancak imal tarihi 2013. Bir sıkıntı olur mu geri iade mi edeyim sizce?

Merhabalar,
Cube tonopah şehir bisikleti kullanıyorum. Lastiklerini değiştirmek istiyorum. 700x35c alacağım. Şehirde kullanım için hangi lastiği önerirsiniz. Hafta içi kısa sürüşler, hafta sonu 80-100 kmlik turlar yapıyoruz. Genelde asfalttan gidiyoruz, ara sıra kum çakıl oluyor tabii.
Schwalbe Marathon Supreme diğerinin yarı ağırlığında olması güzel, ancak profesyonel değilim.
Yağmurda, virajda, stabilize yolda Schwalbe Marathon Plus daha mı iyi olur? Artısı eksisi nedir, hangi lastiği önerirsiniz. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

iyi gunler benim bisikletim salcano xrs300 on tekerinde tik diye bi ses geliyodu pedal cevirmeden denedim bene geldi tekerin farkli konumunda geliyo ses masa boslugu falan kontrol ettim sorunsuz teker biraz hizlaninca tık diye ses geliyo elile hizlica cevirincede geliyo neden acaba nasil hallederim

bugun ikinci el bi bisiklet aldim. On teker her dondugunde kus ciklemesi gibi bi ses cikartiyo. Sorun ve cozum nedir sizce ?

WhatsApp Image 2018-08-02 at 16.08.06.jpeg

@badangel01Fren ayarini bi kontrol edebilir misiniz balata surtuyor olabilir

@Diaphragma 28mm'den 23mm'ye geçtim daha memnunum diyebilirim.

@Emre Doğan

@Emre Doğan Hocam benim sormak istediğim jant uyumu. Ben de 23c lastikler kullanıyorum, konfordan rahatsız değilim. (hatta stok sele ve taytsız kullanıyorum o derece. ) Yalnız jant 622x17 değerine sahip. Bu değerdeki jantlar için dış lastik minimum 23.8c olmalıdır deniyor. Yani 23c lastikler bu jantlar için ince kalıyor. Yeni lastik alırken yine 23c alsam sıkıntı yaratır mı yoksa 25c 'lik mi almam gerekir diye sormak istedim aslında.

@Diaphragma dostum bence üreticinin uyarılarına kulak asman gerekiyor.

@badangelVideoda gosterdigim gibi fren ayarindaki ufak bir bozukluk balatalarin diske cok az surtmesine ve hem surtme sesi hem de surtunmeden dolayi donme zorluguna sebep olabilir

(link)

@Emre Doğan Stok jant ve stok lastik zaten teoride birbiriyle uyumsuz hocam, trajikomik biraz. Yani 622x17 'lik jant ile gelen dış lastik 700x23c lastik.

Merhabalar,Bisikletimde 700 38c lastik var ,değiştirmek istiyorum farklı bir ebatta veya marka olarak önerebileceğiniz lastik var mıdır? Örneğin 700 35 gibi ölçülerde daha ince lastikler daha mı iyi olur?Çok bilgim yok bu konuda kusura bakmayın, nacizane ebat marka önerilerinizi beklerim.teşekkürler

Dosyalar

• IMG-20180805-WA0005.jpg
    IMG-20180805-WA0005.jpg
    66,7 KB · Okunma: 41
  • 20180610_150100.jpg
    20180610_150100.jpg
    350,1 KB · Okunma: 38
cst platinum protec
cst sensoma master
rubena flash stop thorn.
zırhlı lastik alacağım hangisini önerirsiniz

Herseke selamlar , bugun ufak bi tur attiktan sonra kafama bisey takildi , halihazirda btwin rockrider 520 mtb kullaniyorum uzerinde gelen btwin marka disli lastikler bitince yola biraz daha elverisli olmasi icin bir tur lastigi aldim. Schwalbe big ben 27.5 2.00 modelini kullaniyorum suan lastigi degistirdikten sonra ufak bir tur atmistim bi sorunvar mi diye bir suredir de kullanmiyordum.

Bugun bos zamanim varken yarim saat bi dolanayim diye ciktim atasehirin icindeki %14-15 egimli bir yokus vardi oraya geldikten sonra ayakta cikarken bir kere lastigin bosa dustugunu fark ettim. Yani bir anda yol tutusunu kaybedip pedal bosa cikti anlam veremedigim icin disli lastik kullanirken basima hic boyle bisey gelmemis olmamasiydi , ilk taktigimda da bugun o yokustan once de bir sure kullandim o yuzden lastigin o yuzeyince silikon kaldigini sanmiyorum asfaltta silik lastiklerin yol tutusu disliye gore daha mi az yoksa benim aldigim model mi kaliteli degil?

Merhaba 2. El olarak aldığım sedona 610 yol bisikletimin lastiği kadroya değiyor fren kısmının üstüne bir tür da biraz değiyor bisiklete normalde 23 cm lastik takılıyormuş aldığım bisiklette 25 cm lastik kullanmış adam şimdi az önce biraz havasını aldım ses gidene kadar şuan değmiyor ne yapmalıyım şuan kaç psi da bilmiyorum benim kiloma göre lastik 90 ile 100 psi olmalı yardimci olursaniz sevinirim

Merhaba; lastik çok az inikti ve şişirme imkanı olmadan çıktım, dikkatli girmeme rağmen bir çukurda jant lastiğe vurdu. LAstikte minik bir delik var. Bilen arkadaşlarım gerekirse fotolara da bakıp bir iki sorumu yanıtlarsa mutlu olurum. Tüm soruları yanıtlayacak arkadaşa kadıköyde 30 dakika tenis dersi hediye edeceğim (Haftada 3 - 4 kere 10 - 15 km yol yapıyorum, o yüzden ekonomik temel dış - iç lastik modeli işimi görür diye düşünüyorum).

1. Fotoda görünen lastiğe girmiş gibi görünen tel, anladığım kadarıyla dış lastiğin janta oturduğu bir kasnak teli (veye değil). Çekmeye veya itmeye çalıştım oynamıyor. Dışardan girmemiş, dış lastiğin dışında iz yok. Bu teli ne yaparak bu lastiği kullanmaya devam edeyim? Kesersem ucu sonraki iç lastiği patlatır ihtimal. Dış lastiğide mi yenilemeli , önce bir süre direnmeyi düşünüyorum. Sıfırlayarak kesip üzerine içten sıcak kaynak vb yama?

2. ince iç tekere sıcak kaynak veya soğuk yama verimli oluyor mu, yoksa patladıkça yenisini mi alıyorsunuz?

3. Fotoda dış lastik ölçüleri var; 23-622 (700 x 23c) hs 384. Sibobu çivi gibi, 2 haftada bir sürekli lastik şişirmek normal mi, çivi sibobtan başka bir şeye dış jant müsade eder mi? Çivi siboptan dönmemin avantajı var mı; okuduğuma göre jantın sibop deliğini genişletmemeliymiş. Almam gereken iç lastik şu mudur:

Mıtas 700X18/25C Fv47 mm İç Lastik (link) veya

(link)

Çok soru olduysa : ) kusura bakmayınız, selamlar. Ek fotoğraflar

tel.jpg

lastiktel1.jpg

lastikboy.jpg

Geri