Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

Scudo
@Eroseros Carraro CR-Road 052 HD kullanıyorum. Bisiklet bu lastiklerle geldi. 1500 km'yi geçtim. Öyle sürekli kaymak asfaltta da kullanmadım, arada soğuk asfaltta, arnavut kaldırımında, taşlık yolda, aşırı bozuk yolda kullandım, camların içinden de geçtim ama sadece bir kere patladı. Yaklaşık 1000 km'dir patlamıyor. Belki de biraz şanstan.

arkadaşlar rr 540 kullanıcısıyım yavaş yavaş uzun yollara başlıyorum ama lastik mtb lastiği olduğu için yoruyor uzun yol lastiği takmak istiyorum öneriniz varmıdır?

@cengiz07

Siz bir cismin üstünden geçmişsiniz o cisim buna sebep olmuş. Cisim iç ve dış lastiği kesmiş. Başka şekilde böyle yarılma olmaz. Basınçla alakalı değil.

@Bisiklet sever 93

25 takılır ama 28 takabilmek için kadro boşluğu müsait mi bakmanız lazım. Bu değerler lastik genişliğidir.

• Beğen
Tepkiler: HasanTiçır
@muratcolakoglu

Teşekkürler

@cengiz07 cantın içinde plastik sarılı mı, yoksa iç lastiği patlatır.

@BisikletciCocuh, çocuh biraz ince lastik takabilirsin, ucuz olursa fazla hava basamazsın lastiğe ama.

26 jant mtb'ye ince yol tutuşu güzel hafif zırhlı da olabilir pek dağa sürmüyorum ama olsun böyle lastik öneriniz var mı?

Merhaba arkadaşlar geçen yıl btwin rockrider 340 aldım ve 1 yıldır duruyor kullanmaya vaktim olmadı zinciri koptuktan sonra sürmeyi bırakmıştım şimdi bu bisiklet için hangi zinciri satın almalıyım bilmiyorum bi de lastikler çok ağır geldi asfaltta sürmek zor oluyor bu iki lastikten hangisini alayım ya da bir alternatif var mı
IMG_20180524_143013.jpg IMG_20180524_142952.jpg IMG_20180524_142958.jpg

ZİNCİR İÇİN ÖNERİLERİNİZDE BEKLİYORUM ÇOK SAĞOLUN

Bisiklet lastik ebatı 1.95 ama ben 2.20 takmak Istiyorum olur mu

Merhaba Arkadaşlar

Ben acemiyim ve daha yeni bisiklet alemine girmiş bulunmaktayım.
2017 model 20″ CARRARO FLEXI 121 21-V katlanır bisiklet aldım. İki gün sonra arka lastik patladı. Yarım saat bisiklet elde bisikletçi aradık.

Bu bana ders oldu ve artık yedek iç lastik bulundurmaya karar verdim. Lastik değiştirme takımını temin edebilirim ancak bu bisiklete gidecek iç lastik ebatları nelerdir? Yani dış lastiğim CST 20X1.75 . İç lastik de bu ebatlar doğrultusunda mı almam gerekiyor? Bu ebatlar da iç lastik aradığım zaman nette pek fazla bulamıyorum. Acaba farklı bir rakamları mı var? Ayrıca öneriniz var ise hangi marka iç lastik almamı tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Seyha07
selamlar arkadaşlar
Lastiklerin replikası oluyor mu acaba ??
Fiyat araştırması yaparken ucuz bulduk diye replikaya atlamayalım sonra!!!
Bir çok üründe replika kullanılabilir ama
Lastik kask fren olayında uzak durmak gerekir
Bunun farkını nasıl anlayacağız
Uygun fiyatlı sıfır satan arkadaşlar oluyor ama cesaret edemedim açıkcası
Şimdiden teşekkür ederim

Kenda Kourier 700x35c 28 marka lastiğim (ön) bugün itibari ile ortalama 500 km. sonunda patlamış bulunmakta.
Nasıl patladığı kısmına gelirsek "küçük bir zımba telinin batması sonucu" lastiğin eve geldikten kısa bir süre sonra basıncının düştüğünü fark ettim. Lastik üzerinde teli fark edip çıkardığımda ise 1 dakika içerisinde tüm havası boşaldı.

Diyeceğim şu ki :hhhhhh: siz siz olun, kaliteli lastikle yola çıkın.

• Beğen
Tepkiler: Seyha07
Sevgili bisiklet severler, fotoğraflardan da görüldüğü üzere Kırmızı Beyaz konseptli bir fixie bisiklet yapma uğraşındayım.

Çinden almış olduğum 700x23 dolma lastikleri janta görseldeki kadar geçiriyorum fakat kalan kısmı kastırılarak geçecek gibi değil. Bu konu hakkında çözüm önerileriniz nelerdir ?

34034036_10156183322223726_8106124410349420544_n.jpg 34104228_10156183322318726_6748025746712690688_n.jpg

Restorasyon bittikten sonra yapım aşamalarından oluşan videoyu (link) youtube kanalında paylaşacağım.

Merhaba Benim Dinamica Diye Bir Bisikletim Var 1 senedir kullanmıyorum
Lastiğimi Şişirmek istedim ancak şişiremedim
aslında pompayla şişiriliyor ama pompanın ucunu çıkarınca iniyor hemen
bunun çözümü nedir Teşekkürler.

DİNAMİCA
YARDIM EDİN !

Selamlar iyi bayramlar. Tekerlek yalpalıyordu. Bu videoyu çektim. Mil sabit ama bir boşluk boşluk var. Sizce sorun nedir ve nasıl düzelir?

Tekeri elle saga sola dogru ittirince mi bosluk oluyor? Videoyu tam cozunurluk acamamistim simdi gordum. Gobek sokme anahtarlariniz var mi?

Aslında boşluk hissetmedim ama videoda arka göbekte bir sorun olduğu anlaşılıyor.

Geri