Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

merhabalar

Kullanmakta olduğum sehir bisiketimin 2500 km den sonra aşırı aşındığı için dış lastikler her an yırtılmaya müsait,yeni lastik almaya karar verdim bende sorum şu olacak suan ki lastikler 700x35c rubbena lastikler var 700x35c yerine 700x23 yol lastiği düşünüyorum bende ki 700x35c de kullandığım iç lastikler 700x23 dış lastiklerinde kullabilimiyim ek olarak 700x23 ebatlarında nasıl bir dış lastik almalıyım.

Scudo
Merhaba arkadaşlar ''TREKKING 1 GRIP 26X1.75 LASTİK B'TWIN'' nbu lastik yeni gelmiş mağazaya, aranızda kullanan var mı ? Yorumlarınızı bekliyorum.
01.jpg 03.jpg 02.jpg

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhaba arkadaşlar,

Salcano Snow fat bike kullanıyorum lastikleri değiştirmek istiyordum aktifpedal sitesinde specialized fatboy lastiklerini gördüm;

(link)

Şuan kullandığım lastikleri bununla değiştirebilir miyim? Uymama gibi bir sorun olur mu?

merhaba sizden bir yardım istiyiceğim 3 yıl önce 26" salcano bi dağ bisikleti aldım şimdi şehir bisikleti ne çevirmek istiyorum bunun için cyclocross tekeri buldum decathlondan fakat inch le alakalı hiçbir değer yok 650x37 falan diyor nasıl seçeceğim

Merhaba arkadaşlar geçen ay Btwin Rockrider 540 aldım ama aldığım günden beri başıma gelmeyen kalmadı neredeyse. Bunları anlatmayacağım soruna geliyorum.

Geçen hafta bisikletin frenini sıkarken durduk yere tangır tungur çok acayip hayatımda daha önce duymadığım bir ses, sanki metal bir şişe içinde çakıl taşları çalkalanıyor, sanki içinde bir şey kırılıyormuş gibi ses çıkmaya başladı.Sonra yavaş yavaş azaldı şimdi yine çıkıyor sık sık. Bundan önce hafif bir sürtme vardı arka tekerde acaba o yüzden mi diye düşündüm. Frenin yandaki vidaları hafif gevşettim. Freni ortalamak için ama ne fayda. Sonra arka tekeri hafif gevşettim. Tekrar bir yerine oturttum. Tekrar vidaları gevşet fren sık sonra vida sık yaptım ama yok işe yaramıyor. Ayrıyetten şimdi rotor kalipere iyice sürtüyor. Bütün zevkim kaçtı bir ağız tadı ile süremedim. Ayrıca tekeri havaya kaldırmadan bu işlemleri yerde yapıyorum. Bilmem fark eder mi ?
Yardımcı olan olursa çok sevinirim.

(link)

Lastik araştırırken denk geldim. Sizce nasıl? Kullanan var mı?

merhabalar,
arka tekerime perde takmak istiyorum. internetten satan bir yer bulamadım. herhangi bir bisikletçide var mıdır? şehir dışında oturduğum için gezerek araştırma imkanım pek yok.

Arkadaşlar, bu zor çıkan dış lastikleri sökmenin ve takmanın bir kolay yolu var mı? Sert bir dışlastik kullanıyorum.Hem sökerken hemde takarken sıkıntı yaşıyorum, çok zorluyor.İki adet plastik levye kırdım.Bir iki adet içlastiğide patlattım bu işlemlerde.Demir levyeler varmış ama onlarda jantı eziyorlar?
İkinci olarak, ince iç lastik kendinden biraz kalın dış lastikte kullanılır mı?Mesala 26x1.15lik iç lastiği,26x1.50lik dış lastikte kullanabiliyor muyuz?
Güzel sorular bunlar bakın.:)

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç
27.5 x 1.65 İç Lastik Kaç gündür arıyorum tarıyorum bulamıyorum. Oto sibopmuş bendeki ona uygun olmalıymış sanırsam. Bulabilen varsa paylaşabilir mi?

Merhaba ben 12 yasindayim Ats 517 dağ bisikletim var şimdi ben bu bisikleti kullanirken biraz zorlaniyorum ben bu bisiklete ön ve arkaya dağ lastiği yerine şehir ve ya yol lastigi takabilirmiyim bu 2 lastiğin farklari neler 30 tlye lastik olurmu kafamda deli sorular

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç
Merhaba arkdaşlar.Bugün B'TWIN marka iç lastik aldım decathlon dan iç lastikleri taktım 1 saat filan kullandım. akşama doğru iç lastik kendi kendi patladı söktüm baktım patlaması için hiç bir şey yok

Dosyalar

• IMG_1721.JPG
    IMG_1721.JPG
    80,1 KB · Okunma: 63
  • IMG_1722.JPG
    IMG_1722.JPG
    96,5 KB · Okunma: 60
  • IMG_1723.JPG
    IMG_1723.JPG
    90,8 KB · Okunma: 62
27.5 mtb için dış lastik tavsiyesi istiyorum fiyat uygun olsun mevcut lastiğim 2.10

Merhaba arkadaşlar arka lastiğime 115 psi hava basmıştım iç dış lastik yenidir 20km gitmeden lastik gümledi ve iç dış yarıldı bu yarılmanın sebebi iç lastikten midir yoksa dış lastiğin kötü olmasından mıdır

Dış Lastik
(link)

İç lastik
(link)

Dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    89,5 KB · Okunma: 62
  • 2.JPG
    2.JPG
    92,4 KB · Okunma: 61
@cengiz07 130 çok fazla değil mi? Neden 130psi bastınız? Kilonuzla falan mı alakalı?

@Fixie Cem yanlış anladınız sanırım arkadaş max psi kaç diye sormuş onu cevapladım 115psi bastım havayı

Schwalbe Lugano o markanın başlangıç seviyesi lastiği. Çok büyük verim beklemek doğru olmaz ama 20 km.de gümlemesi de pek normal değil. Carraro052'ler bu lastikle geliyor ve ben her an lastik patlayacak fobisi yaşamak istemediğimden hiç kullanmadan üst modelle değiştirdim.

Merhaba size basit bir soru sormak istiyorum acaba 23cc janta 25cc veya 28cc takılırmı

Geri