Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

Scudo
İncelemeye gönderin hocam yenisini gönderebilirler. Az veya çok, para kolay kazanılmıyor.
dün gönderdim. bu gün ellerinde olur. umarım olumlu bir geri dönüş yapıp değişim yaparlar. çünkü dünya turcular ı bu lastiği kullanıyor. çöl sıcağında bile kullanılan bir lastik bu. o sıcaklarda frenleme yapıldığında ısınmayla daha kolay deforme olurdu. tam olarak neden kaynaklandığını bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
Cross country kullanan biri olarak maxxis ardent tavsiye eder misiniz yoksa tavsiye edebileceğiniz başka lastik var mı

Merhaba tubeless lastikle tura çıkanlar yanlarına hangi malzemeleri alıyorlar patlak oluşma ihtimaline karşın?

Merhaba tubeless lastikle tura çıkanlar yanlarına hangi malzemeleri alıyorlar patlak oluşma ihtimaline karşın?

Sıvı kapatmıyorsa iç lastik takıp clincher olarak devam edeceksiniz mecbur. Yani iç lastik levye ve pompa... Bir de ufak bez parçası fena olmaz.

• Beğen
Tepkiler: ThracianBoots
Sıvı kapatmıyorsa iç lastik takıp clincher olarak devam edeceksiniz mecbur. Yani iç lastik levye ve pompa... Bir de ufak bez parçası fena olmaz.
Bez parçası sıvıyı temizlemek için dediniz sanırım değil mi?

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
Merhaba arkadaşlar, toplam (2 teker için) 300₺'ye kadar zırhlı dış lastik önerisinde bulunabilecek olan var mı? Bisikletim Force 920, 29 inç lastik boyutuna sahibim. Başka bilgi vermem gerekiyorsa lütfen beni uyarın, şimdiden teşekkürler :)

Arkadaşlar tür bisikletinin lastikleri 1mm zırhlı mitas. Lastikleri kullanali yaklaşık 1500 km oldu. Yalnız son zamanlarda her tura çıktığımda ince ince arka lastik patlıyordu. Gittim sağlam bir zırh aldim, fakat sorunum yine çözülmedi. Arka lastik yine patlıyor yine patlıyor. İşin tuhaf tarafı batan çıkan birşeyde göremiyorum ne zirhta ne dis lastikte. Yolda sürekli iç lastik degisiyorum. Hem yedekte hem de orijinal iç lastikte 5er yama var. Arka lastik on lastiğe göre daha çok aşınmış durumda. Bugüne kadar ön lastik ise hiç patlamadi. Bugün on lastiğin dış ve iç lastiğini arkayla değiştim, arkaya yine zırhı koydum. Öne ise sıfır bir iç lastikle arka dış lastiği taktım. Henüz yola çıkıp deneyimlemedim. Sizce problem nerede olabilir.

Arkadaşlar durumu güncellemek istedim. Yaptığım değişiklikten sonra bisikletin yanına indiğimde, kullanılmamış duran lastiğin tamamen indiğini gördüm. Parmaklarımı lastiğin içinden bastırarak tüm dış lastiği kontrol ettiğimde, saplanmış minicik bir tel parçası buldum. En azından sorunum çözülmüş oldu.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri
Arkadaşlar durumu güncellemek istedim. Yaptığım değişiklikten sonra bisikletin yanına indiğimde, kullanılmamış duran lastiğin tamamen indiğini gördüm. Parmaklarımı lastiğin içinden bastırarak tüm dış lastiği kontrol ettiğimde, saplanmış minicik bir tel parçası buldum. En azından sorunum çözülmüş oldu.
Bende aynı şeyi çok yasadim bazen dalginliktan lastik icini kontrol etmeyi unutuyorum. Tam lastiği sisirdigimde aklimageliyor aa kontrol etmedim diyorum akşama patlamış.

Yaklaşık 8500 km dir kullandığım Lifeline Prime Race 25 mm lastiklerime veda etmek zorunda kaldım. Yanak tarafına giren bir tel üst katmanı kaldırdı ve lastiğin yarılmasına sebep oldu. Tek sıyrılan kısım üst katman alt katmanda birşey olmamasına rağmen (Büyük ihtimalle japonla yapıştırılıp 2000-3000 km daha götürür) cesaret edemediğim için yeni lastiklerle değiştirmek zorunda kaldım. (Lastik konusunda her zaman yedek lastikleri önceden alıp kenarda tutma taraftarıyım) Önceden almış olduğum Lifeline Prime Race 28 mm lastikler ile ilgili konfor deneyimimi buradan aktaracağım.

A2B40A90-AB38-419B-A01B-8A2CC78E494B.jpeg
Merhabalar herkese maxxis dolomites 700x25c lastik var bisikletimde bugün bisikletle işten dönerken hızlı bir şekilde çukura girdim son anda fark ettiğim için. Şöyle küçük bir açılma var biraz içeriye doğru da gidiyor sanırsam herhangi bir risk teşkil eder mi? Havaları kontrol ettim herhangi bir kaçak yoktu.

271134 dosyayı görüntüle
Merhabalar herkese maxxis dolomites 700x25c lastik var bisikletimde bugün bisikletle işten dönerken hızlı bir şekilde çukura girdim son anda fark ettiğim için. Şöyle küçük bir açılma var biraz içeriye doğru da gidiyor sanırsam herhangi bir risk teşkil eder mi? Havaları kontrol ettim herhangi bir kaçak yoktu.
Bunlar ufak tefek izler genelde bu şekilde oluyor lastikler.
image.jpgBenim emekliye ayırdığım lastik bu şekilde alt katmanda sıkıntı yok ama yine de Allah korusun.

Ben böyle sürüyorum, sıkıntı olmuyor :p
one.jpg

Şaka bir yana, iç lastik dışarıdan görünür şekilde eve dönebilmiş olmam lastiğin güvenli olduğu anlamına gelmiyor. Dış lastikte içeriden gözükür hasar varsa mutlaka değişmeli, yukarıdaki lastik şu anda çöplükte...

iyi günler arkadaşlar.
Çok sık lastik patlatma sonunu yaşadığım için bu soruna son vermek için geçen yıl doğa bisikletten schwalbe marathon plus 700x32 dış lastik satın aldım. Geçen yılın parası ile Kdv dahil Toplam : 551,81TL para ödedim. bu yıl aynı lastikler 958 TL değerinde . Aldığım tarihten bu yana hiç bir sorun yaşamadan lastikleri kullandım. Ancak İznik göl turum esnasında arka lastiğim de ses gelmesine üzerine bir tuhaflık olduğunu hissettim. durup kontrol ettiğimde lastiğin bombe yaptığını gördüm. hemen havasını indirdim. Söküp kontrol ettiğimde resimlerde de görüldüğü üzere yanakların janta oturacak kısımlarında bozulmaların olduğunu gördüm. Güvenlik gerekçesi ile aynı sorunu yaşamamak için lastiği takıp tekrar kullanmak istemediğim için satıcı doğa bisiklet ile iletişime geçtim. pek oralı olmadılar. garantiye girmez şeklinde açıklama yaptılar. bende distribütör olan aslı bisiklet ile temasa geçtim. mail attım. incelemek için lastiği göndermemi istediler. bugün gönderdim. umarım yardımcı olurlar. ve garanti kapasımında yeni lastik gönderirler.
bisikletim sedona 410 marka. o kadar pahalı bir bisiklet olmasa da önem veriyorum. bakımlarını zamanında yaptırıyorum. lastiklerin üzerinde minimum 65 psi maksimum 95 psi yazıyor. ben 85 yada 90 psi ancak hava vuruyorumdur. yani kesinlikle 95 psi a yaklaşmadım bile.81 kg ağırlığındayım. bisikletle kısa günlük turlar yapıyorum. bu sebeple yüklü olarak seyahat durumumda söz konusu değil. Merak ettiğim konu şu. lastiklerin bu şekilde olması neden kaynaklanır? Başkaca bu sorunu yaşayan arkadaş varmıdır?270356 dosyayı görüntüle270358 dosyayı görüntüle270359 dosyayı görüntüle
arkadaşlar Aslı bisiklete gönderdiğim lastiğimin yapılan değerlendirilmesinde GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİŞİMİNE karar verildi. yeni lastiğimi gönderdiler. çok memnun oldum. bana mağduriyet yaşatmadıkları için kendilerine çok teşekkkür ederim....

Bisikletim 700x25 lastik ile geliyor şu anda da üstünde başka bir 700x25 lastik var. Maşada epey pay var daha kalın bir lastik için. Tahminim 700x30 rahat sığar, belki daha kalın bile sığabilir. Maşaya sığdıktan sonra jant ile alakalı kontrol etmem gereken birşey var mıdır yoksa jant genişlikleri standard mi oluyor? Neye bakmam gerek 700x30 lastik (veya daha kalını) uyar mı anlamak için?

Bisikletim 700x25 lastik ile geliyor şu anda da üstünde başka bir 700x25 lastik var. Maşada epey pay var daha kalın bir lastik için. Tahminim 700x30 rahat sığar, belki daha kalın bile sığabilir. Maşaya sığdıktan sonra jant ile alakalı kontrol etmem gereken birşey var mıdır yoksa jant genişlikleri standard mi oluyor? Neye bakmam gerek 700x30 lastik (veya daha kalını) uyar mı anlamak için?
Jantın üzerindeki ERTRO değeri var ona bakıp, gönderdiğim tablodaki o değerin karşılığı olan tüm lastikleri takabilirsiniz.

Dosyalar

• lastik ölçüleri.png
    lastik ölçüleri.png
    9,5 KB · Okunma: 19
  • Beğen
Tepkiler: teyteydragon
20210822_090655.jpg

Arkadaşlar fotoğrafdaki gibi bir durum oldu bugün yolda. Bu yamalanabilen birşey mi? İç lastiği yamaladıktan sonra 45 km gittim bir sorun olmadı henüz, fakat bu deliği herhalde kapatmak gerekir değil mi? Yoksa zararsız mıdır?

Mağazalarda yama arattığım zaman dış lastik yaması göremiyorum, örneğin

(link)

Böyle bir ürün var mı, yoksa dış lastik yamalanmıyor mu?

272235 dosyayı görüntüle

Arkadaşlar fotoğrafdaki gibi bir durum oldu bugün yolda. Bu yamalanabilen birşey mi? İç lastiği yamaladıktan sonra 45 km gittim bir sorun olmadı henüz, fakat bu deliği herhalde kapatmak gerekir değil mi? Yoksa zararsız mıdır?

Mağazalarda yama arattığım zaman dış lastik yaması göremiyorum, örneğin

(link)

Böyle bir ürün var mı, yoksa dış lastik yamalanmıyor mu?
Dış lastiğe içten yama yapabilirsiniz. Deliğin büyüyüp iç lastiğin balon yapmasına engel olur.

Lastiğin zırhlı olup olmadığın nasıl anlarım. Üstünde yazıyormudur ?

Geri