Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

@BAHADIR AKTAŞ

@Tayfun BAKIR

Hoşgeldiniz, bisikletiniz hayırlı olsun. Paylaşımlarınızı ve soru(n)larınızı -bekliyoruz.

Scudo
sigma yı bike compenents.de den aldık 3 arkadaş gumruge takıldı tabıı ama gumruk ucretını teslımatta odedık teslimat adresimiz gumruk işleri için pilot bolge oldugundan, uzatmıyım hersey dahıl kısı bası 110 tl ye geldı. 10gunde geldı

Buda benim makam aracım speeder T5 herkeze şiddetle tavsiye edebilirim ;)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/1010218_604766402953261_1335705280_n.jpg

@BAHADIR AKTAŞ

Cevap için teşekkürler ülkemize göre bir hayli ucuza almışsınız kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
@YUNUS EMRE ÇOKGÜLER

Detaylı resimler bekliyoruz hocam bisikletiniz gerçekten hoş duruyor. Kaç km yaptınız?

@Erkan BAYRAM

İyi dilekleriniz için teşekkürler Kozyatağı Temiş İş Bisiklette son depodaki siyah yeşil Merida crossway 20v 48 kadro aldım.

Abi baya ilgili işini düzgün yapan insan. Kurulumdan sonra biraz tur gayet iyi ilk izlenimim.

Renkleri cok hosuma gitti. Haftasonu boğaziçi koprusunden gecis etkiliğinde daha iyi test ederim cunku istanbul cok yagisli bu aralar.

Fotograflar gelecek yakinda :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@Onur GEBEN

Fotoları bekliyoruz Onur boğaziçi iyi bir deneyim olacaktır.

orjinal lastıklerinizi degiştirmenizi tavsiye ederim herkese...

bende crossway 300 var. ve 1 yılda yaşadıgım patlama olayı rahatlıkla 20'den fazladır.
1 aydır schwalbe greenguard kullanıyorum. bisiklet daha akıcı oldu.
lastiklerin agırlıklarına takılmayın. 20-25 km/s ile giderken , şuan ise kasmadan 25-30-35'leri kasmadan görebiliyorum.

yurtdışından almanızıda tavsiye ederim. ingilteredeki ürünler kargo bedava ve max 1 haftada elinize ulaşıyor.
çiftine 160 TL ödedim. Türkiyede 200'den aşagıya bulmak imkansız.

• Beğen
Tepkiler: ekranci
@Tuncay K.

Geçen de buna benzer bir muhabbete denk geldim

nazar değmesin diye yazmayım dedim :=

bende kullanıyorum 2 aydır bir sıkıntısı yok hocam sizin yollara yıldız diken mi döktüler acaba 20den fazla çok aşırı bir sayı çünkü.

valla bilmiyorum cidden çok çektim. şuanda iç lastiklerimi göstersem herhalde herkes güler hallerine :D

istanbul yollarında kırık camlar çok fazla. bi keresinde sivri bir diken batmıştı. ama bunun sebebi orjinal lastiklerin çok ince olması.

benim orjinaller 700x40'tı , şuan ise 700x32 yaptım. belki hızımın artış sebebi bu da olabilir.
ve bu lastikleri almadan önce bi abimizle denk gelip konuşmuştuk kendisi 4 yıldan fazla kullandı ve devam ediyor 1 kere bile patlatmamiş. 18.000 km yapmış toplamda.
ve bu yazda karadeniz taraflarında bir tura gitcekti yine aynı lastiklerde... lastiklerde hiçbir şekilde sıkıntı yoktu.

(link)

(link)

Merida Crossway 20V - Yeni Bisikletim :)

• Beğen
Tepkiler: Mhmt_EMR
iş yoğunluğundan çok binemiyorum açıkcası daha 250 km anca kullanbilmişimdir ama gerçektende çok seri bir bisiklet severek aldım 1 ay araştırmalarım sonucu inşallah artık biraz daha vakit ayırıcam :)) resimleride en kısa sürede yüklerim ;)

@YUNUS EMRE ÇOKGÜLER

vay vay vay hayalimdeki bisiklet. güle güle kullan kazasız belasız. (:)

selamlar;
bugün gidip t1 bakmak istiyorum. pazar günü açık oluyor mu bisikletçiler? satıcılarıda aramak istemedim pazar pazar.

bike and outdoordan speeder t1 sipariş ettim. gelince fotoğrafları ekleyeceğim.

Beyler İstanbul Enes Bisiklette 2 -3 hafta önce telefonda konuştuğumda yetkili elinde 1 tane 52 cm SPEEDER T1 var demişti ve normalde 1500 e gelen bisikleti peşin 1200 tl yaparım demişti bilginize çok uygun bence fiyatı ben crossway düşündüğümden ilgilenmedim...

@Onur GEBEN

Merhaba Onur Bey;

Öncelikle hayırlı olsun. Çok güzel bir seçim bence. Olumlu olumsuz yönlerini de deneyimler sonunda yazarsak karşılıklı faydamız olur birbirimize ve herkese bence.

Mesela ben daha iki hafta sonu binebildim ve seleden inanılmaz rahatsız oldum. Yıllardır bisiklet binmiyordum. Ya totomuz alışık değil ya da gerçekten rahatsız.

Jelli kılıf aldım. Ayrıca bir kaç aksesuar hem kendime hem eşimin bisikletine ve kendine. Adresleri;

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Herkese selamlar,
Ben de aranıza Ankara'dan cumartesi günü aldığım crossway 40 d ile katılıyorum. Tecrübelerinizden de en güzel şekilde faydalanacağımı düşünüyorum. Herkese kazasız ve keyifli sürüşler :)

@Erkan BAYRAM

Erkan bey, jel kılıftan ya da Merida nın sünger kılıfından (önerilir:ucuz ve hafif) fayda görürsünüz. Mutlaka pedli şort edinmeye bakının. Bunlar bir nebze rahat ettirse de sürüş pozisyonunuz daha önemli. Mümkün mertebe dik oturmamaya, adeta dört ayak üstü, emekleme pozisyonuna yakın kullanmaya çalışın. Ağırlığınızı ellerinize, ayaklarınıza ve seleye dağıtırsanız daha rahat edersiniz.

@Atalay Mete

Bahsettiğin şekildede yük bileklere kayıyor ve sanki daha çabuk yoruluyormuşum gibi hissediyorum Atalay abi.

Arkadaşlar merhabalar.Bende aranıza Crossway 100 ile katıldım.Alalı üç hafta oldu kusura bakmayın işlerin yoğunluğundan anca yazabiliyorum.Bursa Aydın bisikletten pazarlık sonucu 1650 ye aldım.Boy 175 kadro olarak 52 seçtim.İzlenimlerime gelince;Her her açıdan beklentilerimi karşılayan bir bisiklet oldu.Mekanik olarak mükemmel,estetik olarakta görenin tekrar bakmak isteyeceği bir makina.Fotoğrafları en kısa zamanda paylaşıcam.Saygı ve sevgiler.

Ben de 10 gün önce Crossway 100 aldım (48 kadro) boy 173 kg 105 . Kollar ve bacaklar da ekstra kısa olduğu için satıcı sana 48 olur dedi, 48 aldım. Gerçi şimdi seleyi onun ayarladığından 2-3 cm yükselttim. 1600TL nakit paraya aldım.

Bisikleti alırken arabaya sığmadığı için ön tekeri sökmüştüm evde kendim taktım. Şimdi özellikle hafif rampa çıkışlarında önden gırçç gırçç bir ses geliyor sanki tekerden gibi(acaba iyi takamadım mı ?), amörtisörden de geliyor olabilir. Bir de 2den-3e geçerken çok zorlanıyor sanırım ayarlanması lazım.

10 günde iki tane ufak olay yaşadım. Birinde şu lanet hız kesme tümseği ile kaldırım arası boşluktan geçerken bir an ters rüzgarla kaldırıma yanaştım ve sağ pedalı vurdum. Pedal eğildi. Yine aynı şekilde hız kesme tümseğinin kaldırımla arasındaki boşluktan geçerken önümde tel ile konuşarak yürüyen bir adam vardı. Geçerim dedim arkadan da araba geliyordu onu kontrol etmek için kafamı çevirdim yola baktığımda adam durmuştu (konuşuyor ya ) adama sağ kalçasından çarptım düşmedim ama kötü bir durum oldu yani.

Merida resimleri konusuna attığım resim.
http://img.photobucket.com/albums/v608/hckose/CW100-2_zpse578f65b.jpg

Geri