Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mongoose pro

Tepki
1
selam arkadaşlar. adım barış. bostancıda oturuyorum. üye olalı 4-5 gün oldu. bmx almayı düşündüğüm için forumunuzdan bayağı bi bilgi edindim ve sonunda hiç düşünmediğim bi marka olan mongoose aldım:)
gelelim konuya. çok ani oldu bisikleti almam. kadıköyde bisiklet evinin önünden geçerken 2.el bmx gördüm kapıda. fiyatını sordum 250 dedi. ben de peşin 200 veriyim ver bisikleti dedim. tamam dedi. ne pazarlık ama:)
bisikletin görünüş olarak pek eski değil. temiz de sayılmaz. kadroda bazı yerlerde paslar var çok küçük. araba cilası ile cilaladık bi nebze görünüşü güzelleşti. size soracağım mongoose iyi bi marka mı kazık yedim mi yoksa ucuza mı aldım. salcano evil b veya ümit ten daha iyi midir kısacası.
resimleri:
http://img120.imageshack.us/img120/151/13062007sx4.jpg
http://img120.imageshack.us/img120/2156/13062007002sc6.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/3446/13062007001qb0.jpg
http://img161.imageshack.us/img161/4462/13062007004rs2.jpg

bu resimdeki bölgede bi kararma + pas var resimde anlaşılır mı bilmem bi sorun yaratır mı?
http://img120.imageshack.us/img120/2070/13062007003em1.jpg

• Beğen
Tepkiler: bmxserdar
Scudo
gayet güzel bisiklet hayırlı olsun ayrıca hoşgeldin forumumuza:) sanırım salcanodan falan kat kat iyi bir bisiklet?

İyi akşamlar!Öncelikle aramıza hoşgeldin.Bisikletini güle güle iyi hareketlerde kullanman dileğiyle!

sağolun arkadaşlar. bisikletçi kadroya krom dedi kaplama değil krom dedi ama inanmadım pek. pas var dedim sorun değil bişey olmaz çizilmez sadece sararır filan dedi ileride. zaten krom sarmaz beni sedefli yeşil filan yapcam ilerde

@Ercan Bayram

yorumun için teşekkürler. yazdığın siteye baktım orda yeni bmx ler var. bendeki eski sanırım. gerçi bendekinin modelini bile bilmiyorum:)

arkadaşlar pek anlamam bmx ten. hem tipini beğendiğim için aldım hem de küçüklükten beri hevesleniyodum kısmet şimdiyeymiş:) pedalları arkaya çevirince bisiklet arkaya gitmiyo alırken sormayı unuttum onu. sonradan yaptırabiliyor muyuz onu?

dostum emin ol cok iyi bir bisiklet almışın bizim zamanımızın en iyi bisikletlerinden ben cok iyi karar vermişin krom konusuna gelince bisiklet kolay kolay pas tutmaz kavil veya pasta cila ile temizle bişey kalmaz ok

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA
@trialerkan

zaten aldıktan 1 saat sonra hemen pasta+cila çektim. bayağı parladı resimler cilalı haliyle çekildi. sanırım bisikletin kadro bi yere filan çarpmış darbe alan yerler biraz pas gibi olmuş. sağlam görünüyo yani tek sorun gidonu 360 derece çevirirken zor dönüyo(zor derken başka bmx lerde denemedim ama dönerken gidonun bağlantı noktasının orda bi daire gibi bişey var fren teli bağlı. o ses çıkarıyo biraz ondan kafam takıldı) bi de frenler çok iyi değil. ön fren takıldı sanırım sıktım lastiğe yapıştı kaldılar öyle. elimle ayırdım. ön fren yalan,arka frenler de ses yapıyo. frenlerin komple değişmesi lazım sanırım.

arkdaşım öncelile foruma hoşgeldin bmx den fazla anlamam ama gayet iyi görünüyor.yani pek kazık yemiş gibi durmuyor.güle güle kullan

@'[L.o.R.d

hoşbulduk saol. valla yapılan yorumlara göre kazık yememişim evet hatta ucuza almışım bile sanırım. salcano dan filan kat kat iyi dediklerine göre...

Öncelikle; Mongoose iyi bir markadır...

Evil B ile kıyaslama yapamam, çünkü onlar sıfır ve yeni standartlarda komponentler var üzerinde...Örneğin üç parça aynakol gibi...

Yani onlar yeninin ortalama olanları, sizinki eskinin iyisi...;)

Bunların dışında BMX ler genelde Cr-Mo kadrolu olur ve Bisikletçinizin dediğinde hiçte ters birşey yok...Evet o bisiklet Krom...Ufak lekeler sorun çıkarmaz...

Gidon boğazınızın altında zor dönüyor dediğiniz mekanizma Gyro dur...Fren tellerinizin dolanmamasını sağlayıp gidona sonsuz dönme hareketi sağlar...Hareket yaparken önemli bir parçadır...Biraz WD-40 sıkarsanız bir nebze rahatlar ama tavsiyem bilem birine ayarlatmanız...

Frenlerinizi komple değiştirseniz iyi olur gerçekten...Biraz eski kalmışlar daha sonra zamanla aynakoluda değiştirmeniz yararınıza olacaktır...

Birde pedallarınızla gidon boğazınız biraz zayıf onlarda sağlamlarıyla değiştirilebilir...

200 gayet makul bir fiyat bu makinaya...Ne kazık yemişsiniz nede az ödemişsiniz;)...İçiniz rahat olsun:)

İyi günlerde kullanın:)

öncelikle foruma hoşgeldin.arkadaşlarında dediği gibi mongoose diğer bmx lere göre daha kaliteli.fakat bu bisiklette ilk gözüme çarpan aynakol oldu.eski bmx imin(ümit freestyle) aynakolu aynısı.yani merak ediyorumda bisikletle oynanmışmı acaba ? herkese iyi forumlar

@Laxeri

hoşbulduk arkadaşım. büyük olasılık oynanmıştır. çünkü ben bisiklete baktığımda frenler yoktu sonradan taktı. ne marka fren taktı bi bilgim yok. Gidonda gt yazıyo gyro da polugon yazıyo anlıcağın her yer farklı marka sanırım:)

@Alican

açıklaman için teşekkürler. bi de başka bi konuda bosancıda 4 TUNE var demişsin. adresini öğrenebilir miyim ben de bost.da oturuyorum bişey olduğunda oraya giderim. sadece bayi mi bisiklet satan yoksa tamir var mı bir de?

Hayirli olsun... daha ne istiyon ya, cıncık gibi makine.
Valla cok iyi almissin, güle güle kullan hocam...

iyi fiyata görünce aldık da bi sürü sorun var. ön fren takıldı sıkınca janta yapışıyo ayrılmıyo nedense. çok mu sıkmışlar acaba bağlantı vidalarını. bi de jantlar yamuk gibi geldi bana. bisikleti ters çevirip jantları çevirdim baktım sanki biraz yamuk dönüyo. fren pabuçlarına yaklaşıp uzaklaşıyo jantlar. gerçi çok bişey değil 1-2 mm filan oynuyo en fazla. o sorun yaratır mı acaba

Geri