Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Nabız Takibi

en çok kullanılan sigma 16.16.sts cadance 225 tl onun yerine xlc 25 foksıyonlu var altimetre oldugu ıcın xlc almayı dusunuyorm kullannan var mı bu cihazı 200 tl ye bulunabılıyor

Scudo
Arkadaşlar günaydın,
Market bölümünde bir arkadaş bu ürünü satıyor.Ben aynı ürünü 1,5 yıldır sorunsuz kullanıyorum incelemenizde fayda var derim.Fiyatı da harika...

Timex 2.0

Alıcaz GARMİn sanırım. Ben Xiomi bileklik aldım kendi programı verileri söylüyo ama strava ile bağlayamadım :(

Ben Sigma PC 25.10 nabız saati kullanıyorum. İnternete bağlanıp/pc.ye bağlayıp bir yerlere veri kaydetmeyecekseniz, kadans olmasa da olur diyorsanız bence en ekonomik, stabil çalışan ürün. Bluetoothla bağlanmıyor. Dijital kodlu olduğu için bağlantı kesilme durumu yok. Sadece nabız takibi ve yakılan kaloriyi görmek için ideal bence. Uzun süre de geriye doğru kayıt tutuyor. Ben bu saatin verilerini bisiklet km saati + stava verilerini birleştirerek kullanıyorum.

Merhaba, nabız takibi benim de önem verdiğim bir konu. Uygun bir ürün arıyorsanız Dechatlon’da nabız ölçer kemer ve saat setleri satılıyor. Saat üzerinden sürekli izleyebiliyorsunuz, Strava ile de eşleşiyor.

herkese merhaba; nabız başlangıç aşamalarında ister istemez yüksek çıkacaktır çoğumuzda ama şahsi fikrim 120 lerin üzerini çok zorlamamak lazım... bireysel dayanıklılık ve farklılıklar olacaktır mutlaka ama nabız değerlerinin yüksekliği kalp hücrelerini bayağı bir zorluyor hatta ölmesine sebep oluyor diye bir makale okumuştum.... düşük nabızda uzun süreli aktiviteler daha mantıklı gibi duruyor

Aslında ideal nabız aralığı
Max 220 - yaşınış
Ve sizin çalışma aralığınız max ın %70-60 aralığında olmalı

Arkadaşlar merhaba bisiklet sürerken nabız bandı kullanımının önemini ve nedenini açıklar mısınız?

Yaşamayı sevmemiz. Spor yaparken de sevmemiz. 🤷‍♂️
Kardiyovasküler sistemimizi üzmeden, limitlerimizi daha iyi bilerek ve kontrol altında antreman/sürüş yapmak.
Arkadaşlar merhaba bisiklet sürerken nabız bandı kullanımının önemini ve nedenini açıklar mısınız?

• Beğen
Tepkiler: felixyakuza
Yaşamayı sevmemiz. Spor yaparken de sevmemiz. 🤷‍♂️
Kardiyovasküler sistemimizi üzmeden, limitlerimizi daha iyi bilerek ve kontrol altında antreman/sürüş yapmak.
Hangi nabız aralığında sürmemiz gerektiğini aşmamamız gereken maksimum nabız seviyesini nasıl bulacaz 😉

30 dak sürdürebileceğiniz bir efor sonunda son 20 dak nın ortalaması sizin eşik nabzınızı verir. Buna göre diğer zone ları Joe Friel formülüne göre hesaplayabilirsiniz.
Max nabız için ise dik ve en az 4-5 dak sürecek bir yokuş bulup 4-5 dakikada bitecek seviyede saldırın. Durmak zorunda kaldığınız yer max nabzınız olacaktır. Kaba bir hesapla ise 220- yaş formülüne yakın bir yerdedir.
Hangi nabız aralığında sürmemiz gerektiğini aşmamamız gereken maksimum nabız seviyesini nasıl bulacaz 😉

30 dak sürdürebileceğiniz bir efor sonunda son 20 dak nın ortalaması sizin eşik nabzınızı verir. Buna göre diğer zone ları Joe Friel formülüne göre hesaplayabilirsiniz.
Max nabız için ise dik ve en az 4-5 dak sürecek bir yokuş bulup 4-5 dakikada bitecek seviyede saldırın. Durmak zorunda kaldığınız yer max nabzınız olacaktır. Kaba bir hesapla ise 220- yaş formülüne yakın bir yerdedir.
@Bıyıkov hocam hem cevaplar için hem yurt dışı mil yardımın için tekrardan çok sağol .Hem paradan hem zamandan kazandım 😉

• Beğen
Tepkiler: Bıyıkov
Daha önce forumda da konuşulmuş olan irfan hocamın kitabını tavsiye ederim. Temel bilgiler çok güzel anlatılmış.

İrfan abi bu konu üzerinde pdf ler hazırlamıştı. Kendisine sorarsanız size yardımcı olur.

• Beğen
Tepkiler: ghostt
Yani ortalama bir sürüşte 35 yaşındaki birinin nabzı hangi seviyelerde olacak ?

Yani ortalama bir sürüşte 35 yaşındaki birinin nabzı hangi seviyelerde olacak ?
O sizin temponuza göre değişir. Ama 5. bölgede bir kaç dk dan fazla kalmamaya çalışın diyorlar hep. Sürüş amacına da bağlı. Mesela yağ yakmak istiyorsanız en ideal bölge 2. bölge. Nabız konusu tamamen kişiye özel bir durum. Kendi doğrularınızı kendiniz bulmanız lazım. Antrenman durumunuza, yaşa, kiloya göre değişen bir durum. Genel bir standartı yok.

• Beğen
Tepkiler: ghostt
Yaş durumuna göre nabız bölgeleri;

297814 dosyayı görüntüle

Bu tabloye göre ben bisiklete bindikten 2dk sonra direk zone 3-4 arasında gitmiş oluyorum o zaman. Nabzımın 115 e hiç görmedim gibi bir şey bisiklet sürerken.

Soru: Zone 3-4 de giderken yağ yakmıyor mu vücut?

Bugün ki sürüşümden bir tablo.
1669736545923.png

Decathlon daki nabız bandı iyimi? Kullananınız varmı? Ek olarak ne almak lazımdır birde

Geri