Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Neden çoğu başlık altında tartışma var?

Hakaret edenlere site de ne yapılsın ?

• Süreli Engellenmeli

• Süresiz Engellenmeli

• Allah'a havale edilmeli

• İfşa edilmeli

• Egosunu tatmin edilmeli

• Toplam katılım
    145
Scudo
Türkiye de siyaset ve futbolda iyiyiz ve en çok küfürü bu konularda kullanır habire kendimizi ispatlama içinde yarışıyoruz nereye kadar gider Allah bilir .

• Beğen
Tepkiler: muratokan
Abi bazen o kadar kiskirtiyorlar ki sen ne kadar sabırlı, edepli , mülayim takılmaya çalışansanda tutamiyorsun kendini.
Forumla alakası yok ama..
Taze Bir örnek vereyim.
Sanırım bu cumartesiydi.. Maltepe sahilde bisiklete biniyorum. Önümde küçük bir köprü var ve ileride bir engel belirdi. Hafiften sola doğru meyillendim.
Arkadan son hız yaklaşan bir İT
DAYIII DAYIIIII diye bağırmaya başladı.solundayim ne yapıyorsun gibilerinden birseyler geveliyor.

Senin dayınındaa... senindeee... diye başlayıp tüm ailesine sevgi dolu sozcukler sıralamak istedim. Cevap vermesi halinde de biraz hirpalamak..
Ama aramızda 10-15 yaş farkı vardı, orucluydum, nefsime hakim oldum ses çıkamadım.
Ama içimde kaldı.
2 kelime etmediğime pişman oldum.

Şimdiden Hepinizden Özür dilerim

Belki burayı okuyordur. O dallamaya mesajım var - belki birileride sebeplenir :

Ulan dallama, insanlara arkadan yaklaşırken hızlanma, yavaşla.
Yada güvenli frenleme yapabileceğin hızda sür.
Kimsenin kafasinin arkasında gözü yok.
Zamanında adam gibi Uyarmazsan yaklaştığını nerden bilsin?
O kişinin önüne aniden engel cikabilir.
O kişi Tansiyon hastası olabilir, başı dönüp devrilebilir, önünden çocuk firlayabilir.

Her halûkarda insanlara yaklaşırken yavaşla ve zilinle ikaz et.

Tam yanına geldiğinde,
kulağının dibinde, götünü yirtarcasina bagirirsan
yapacağı yoksa bile
panik olup hata yapabilir.

Amk beyinsiz varoş cahili.. sana öyle hitap edilmesine alışmış olabilirsin ama tanımadığın insanlara DAYI diye hitab edilmez.

Şansın her zaman o kadar yaver gitmeyebilir.
O bagirdigin insan Sabrının taşmasına 1 damla kalmış biri olabilir.
Ananı babanı düşün, O damla olma

@trattataa ''Dayııı'' diye bağıran çocuğun videolarını izleyip örnek alan kimi çocuklar ben yanlarından bisikletle geçerken ''Piyuuvvv piyuvvv'' diye garip sesler çıkartarak bağırıyorlar. Çocuk oldukları için ses çıkarmıyorum ama bu sinirimi bozuyor, sinirimin bozulmasını geçtim dikkatim dağılıyor birinin yanından geçerken garip garip sesler çıkarıp bağırması.

@isosel Şahsen tanımıyorum ama sadece videolarından gördüğüm kadarıyla onunla ilgili kötü bir düşüncem yok. Hatta onu izleyip bir sürü kötü alışkanlık edinmek yerine bisiklete yönelen bir sürü çocuk vardır muhtemelen. bu açıdan iyi de bir iş yapıyor. Bir de sürerken garip sesler çıkartıp çevreyi rahatsız etmese çok güzel olacak :D

Erkek olsak da, epey bir östrojen hormonu stoklamışız. Karşımızdakine cevap vermeden, son lafı biz sokmadan tartışmayı sonlandırmayı beceremiyoruz.

Bugüne kadar "kusura bakma, sen haklısın, ben haksızım" diyen bir kadına rastlamadım. Biz erkekler de yavaş yavaş o forma dönüşüyoruz. Allah bizi ıslah etsin.

Kadınlar en azından laf dalaşı çizgisini geçmiyor. Tamam, karı dırdırı da kanser sebeplerinden biri, ama, erkeklerde durum saniyeler içinde, "omuz atma tartışması kanlı bitti", "trafikte yol verme kavgasında bıçaklar çekildi" ye dönüşüveriyor.

Sakin olmak lazım. Eyvallah kardeşim, kusura bakma, sen haklısın diyip çekilecen.

@mtsemiz
Bana mı cevap yazdınız ?

@trattataa

Yok hayır. Sizin görüşlerinize katılıyorum ama benimki bir cevap değil. Ortaya bir tespittir. Başınıza gelenleri aynen yaşamış biri olarak.

Saygılar.

MDEkE7.jpg

ben de forumu uzun süredir takip ediyorum fakat üye değildim. Üye olmak bugüne nasipmiş. Evet genel olarak özellikle siyaset konusunda çok tartışmalar oluyor. Hayır yeri burası değil ki? Insanlar birbirlerinin görüşlerine saygı göstermeli. Kimse siyasi görüşü yüzünden hakarete maruz kalmamalı. Şahsen ben koyu bir Ak Parti seçmeni olarak diyer görüşteki arkadaşlarıma saygı duyarım hep.

@roadbikerist foruma hoşgeldiniz diyelim. Buradaki herkes çok kıymetli.
Algı oluşmamış yanılmışım...

@isosel
çok teşekkür ederim hocam. Ama deyer mi ya böyle şeyler için birbirini kırmaya. Neyi paylaşamıyoruz birimizde olup diğerimizin mahrum kaldığı ne var şu cennet vatanda. Birliğimizin beraberliğimizin kıymetini bilelim Cenab-ı Allah esirgesin suriyenin ırağın sonunu gördük.

@trattataa
Kendisine dayı-amca diye hitap edilmesinden nefret eden biri olarak tespitlerinize sonuna kadar katılıyorum.Neden kendisiyle hiç bir akrabalık bağımın bulunmadığı insanlar bana bu şekilde hitap ediyor?Üstelik ergen tayfasına bu şekilde hitap edilmekten hoşlanmadığınızı söylediğinizde yanınızdan yeterince uzaklaşınca inadına "amca,amca " diye havlarlar.

• Beğen
Tepkiler: trattataa
@emir yakup bulut
o alıntıladığın arkadaşın ağzından pis küfürler akıyor edepsizlik diz boyu. Sen de ona katılıp devam ettiriyorsun. Yazık sana.

@roadbikerist Konu başlığı ne? "Neden çoğu başlık altında tartışma var?"...Cevap gün gibi ortada:Bana ahlak dersi vermeye kalkışan sizin gibiler yüzünden .Hayır şunu anlamıyorum, bizzat o mesajı yazana çemkirmek yerine alıntı yaptığım için neden bana ekşiyorsunuz? Başka bir mevzu da diğer yerine "diyer" ,değer yerine "deyer" yazan birinin sözleri ne kadar ciddiye alınabilir?

@roadbikeristburda siysetin yeri burası değil diyorsun bir satır sonra ise
@roadbikeristdiyorsun, amiyane tabirle birader bu neyin kafası?

@emir yakup bulut
ağıza bak üsluba bak. Ekşimek mekşimek. Ne olduğun ortada senin. Hadi yoluna bak senin gibi insanlarla muhattap dahi olmam ben. Senin neye bozulduğun anlaşıldı. Taraftarı olduğum parti yüzünden bana aklın sıra laf sokuyorsun. Allah ıslah etsin seni. O alıntıladığın adamla birlikte seni de salih amele yönlendirsin kardeşim. Senin için yapabileceğim başka iyilik yok.

@emir yakup bulut

benim kimseye sataştığım yok. Birşey dikkatim çekti sölemek istedim. Saldıran sensin mürebiyelik yapan da sensin. Ayrıca yeni üye olınca ne oluyor. Askerlk mi burası. Devre muhabbeti mi var? Ben askerde "dede"lere neler yaptım bir bilsen böyle konuşmazdın..

Geri