Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Okuduğunuz ve beğendiğiniz kitaplar

Dan Brown -Başlangıç
Açıkçası eski kitapları kadar etkilemedi beni. Tabi bu benim kişisel yorumum. Eşim ise çok beğenmişo_O
dan-brown-baslangic-m.jpg

Scudo
@Anıl Erdoğan

Dan Brown, ingiliz kilisesinin kalemşorudur. daha önceki kitaplarındaki tadı bu kitapta maalesef ben de bulamadım. markalaşmış olmanın getirdiği, satışı garanti bir kitap olarak vaktimizi bir miktar çalmış oldu.

@amd Haruki Murakami kitaplarından İmkansızın Şarkısı ve 1Q84'ü okudum. 1Q84 ile ilgili diyebileceğim, kitapta betimlemeler müthiş, aklınızda karakterlerin ve mekanların en ince ayrıntıları bile canlanıyor. Fakat, sanki kitapta bazı şeyler kendini çok fazla tekrar ediyor. ve bu nedenle çok uzun gibime geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Benim önereceğim kitap ise; George Orwell - 1984
Kişisel gelişim tarzında ise; Stephen R. Covey - Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

@tMisagi
Jean Cristophe Grange,John Verdon,Dan Brown gibi yazarları tavsiye ederim yabancılar arasında.
Türk yazarlar arasında Ahmet Ümit tavsiye ederim. Eğer polisiye roman seviyorsanız beğeneceğinizi düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: tMisagi
*Khaled Hosseini - Bin Muhteşem Güneş (Uçurtma Avcısı'nın yazarı)
*Yuval Noah Harari - 21. Yüzyıl için 21 Ders (Sapiens ve Homo Deus'un yazarı)
*Alâ El Asvani - Yakupyan Apartmanı
*Alain de Button - Felsefenin Tesellisi

@ahmet1905 bu yazarları zaten çok seviyorum bunlara ek olarak da Tess Gerritsen var oda çok başarılı . :)

• Beğen
Tepkiler: ahmet1914
@Kamil Rumelli 1Q84'te henüz ikinci kitabın ortalarındayım, biraz yavaş gidiyorum maalesef. Bu okuduğum, yazarın ikinci romanı, daha önce de Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu'nu okumuştum. O kitabı çok beğendiğim için yazarın diğer kitaplarını da okumaya karar verdim. Bu kitapta da şu ana hiç sıkılmadım, bazen kısa da olsa olaylar aynı yerde dönüp duruyor ama kesinlikle bir şekilde okutuyor kendini.

• Beğen
Tepkiler: Kamil Rumelli
Keşke konuyu açan arkadaş başlığa Kitabın türünüde yazın diye ekleseymiş.

@tMisagi
Kütüphaneye gittim,aklımda bir kitap yoktu. Tam bir kitap aldım,sonra bu yazarı gördüm tesadüfen,tavsiyeniz geldi aklıma,Çırak adlı kitabını aldım,umarım beğenirim

• Beğen
Tepkiler: tMisagi
@ahmet1905 inş begenirsiniz tavsiye ettiğim bir şeyin boşa çıkmasını sevmiyorum :)

@caner adsız O zaman Jack London Yıldız Gezgini`ni de okumalısınız.

• Beğen
Tepkiler: luckxor
images.jpeg

Kadınlar Ülkesi - Charlotte Perkins Gilman
Arka Kapakta yer alan tanıtımdan:

"Charlotte Perkins Gilman yaşadığı dönemin önde gelen hümanistlerinden ve kadın hakları savunucularından biri olmasının yanında feminist edebiyatın en önemli erken dönem temsilcilerinden. Yazıldıktan yaklaşık 65 sene sonra kitap formatında yayımlanabilen Kadınlar Ülkesi ise feminist ütopyanın ilk örneklerinden.

Birinci Dünya Savaşı’nın arifesinde üç Amerikalı erkek pek fazla insanın bulunmadığı, ücra bir yerde, tamamen kadınlardan oluşan bir topluluğa denk gelir. Gözlerine inanamayan kâşifler bu topraklarda erkeklerin de olması gerektiğine dair inançlarıyla araştırmalarına başlar.

Toplumsal roller cinsiyete göre belirlenebilir mi? Kadınlık ve erkeklik değişmez kavramlar mıdır?
Kadınlar Ülkesi, ataerkilliğe verilmiş nüktedan bir yanıt."

Dün İlber Hocanın, Gazi kitabını bitirdim.Atatürk,ittihatçılar,son dönem Osmanlı,20.yy da Dünya ve milli mücadele dönemi çok güzel anlatilmış tavsiyemdir.

Çok var ama son zamanlarda okuyup beğendiklerim şunlar:
Nah Kalkınırız- Aziz Nesin
Genç Bir Doktorun Anıları- Mihail Bulgakov

• Beğen
Tepkiler: Ömer Ş.
Mustafa Kemal - Yılmaz ÖZDİL kitabını bitirdim,
Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigory PETROV kitabına yeni başladım . Her iki kitabı da tavsiye ederim .

LRM_EXPORT_92679777737880_20181111_212342149.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Osman2302
Geri