Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Okuduğunuz ve beğendiğiniz kitaplar

"Türk-Amerikan savaşı" Em. Tümgeneral Alaettin PARMAKSIZ
Bir solukta okunacak bir kitap

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay
Scudo
Biraz farkli ama kitap sonuçta ve kesinlikle öneririm.Rotasız Seyyah Yol hikayeleri 1 ve 2 Gezgin Mehmet Genç in gezi kitaplaridir.

Ham Toprak - Turgenev

1870 yılında rusyada liberal görünümlü aristokrat ve muhafazakar oluşuma karşı devrim düşüncelerini konu alan bir kitap

@Volkan Çağlar
ne türden hoşlanırsın ona göre öneriyim

• Beğen
Azizler ve Alimler - Terry Eagleton

James Conolly, Bertrand Russel, Ludwig Wittgenstein ve Mikhail Bahtin gibi isimlerin yer aldığı felsefi bir roman.

Pek tabi bir de ikinci cildi var.
Rusya devrim ve düşünce dünyasına, özel olarak ta Narodnikler'e ilgisi olanlar keyifle okuyacaklardır.

0000000330883-1.jpg

• Beğen
Kemal TAHİR - Esir Şehrin İnsanları. Okumanızı tavsiye ederim. Kuvayı milliyecileri, mandacıları ve hükümetten yana olanları anlatan bir kitap.

yuval harari ... hayvanlardan tanrılara sapiens... mükemmel tespitleri ve zihin açıcı bir yanı var. keşke hiç bitmeseydi dediğim kitaplardan.

• Beğen
Tepkiler: Arkockutay
Cemal Kafadar
Kim var imiş
biz burada yoğ iken
Metis11BC73CC-3FF7-428A-82ED-536A0DB7312D.jpeg07A463B2-DFE8-4E6D-87C9-FA10E02CC8A3.jpeg

Özellikle çocuğu olanlar ve çocuk sahibi olmayı düşünenlere tavsiye ederim.

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    866,4 KB · Okunma: 9
Şii İslam Tarihi
Bu konuda yazılmış detaylı/güzel/kaynak bir kitap..Meraklısına tavsiye ederim..
Süryani Vakanüvisler
Zor bir kitap ama kaynak kitap..Özel ilginiz varsa,kitaplığınızda bulunabilir..
Kildaniler ve Doğu Süryani Kilisesi
Bu da aynı şekilde zor bir kitap ama bu kitapta,konu içeriği bakımından kaynak bir kitap..
Doğu Hıristiyanlığı Tarihi
Daha derli toplu,okuması kolay,başka bir kaynak kitap daha..Yakubiler veya Nasturiler gibi insanları öğrenmek/anlamak adına,mutlaka okumanız gereken bir kitap..
Nasturiler ya da Kayıp Kabileler
Bu da dinler tarihi ile ilgili bir kitap..Bir misyonerin seyahatnamesi..Kitapta Türkler,Kürtler ve Müslümanlar hakkında çok fazla olumsuz şey var..Özellikle kürtler hakkında..Bu konularda hassasiyetleriniz varsa,uzak durun ama dinler tarihi ve sosyolojiye meraklıysanız,mutlaka alıp okuyun..Ben özellikle kitabın ilk bölümünü,yazarın seyahatlerini anlatmasını çok beğendim..Çok içten geldi bana..
Bir de site tavsiye edeyim..Kitapzen.com diye bir site var..Kapıda nakit ödeme seçeneği ile alışveriş yapabiliyorsunuz..Diğer sitelerde bulamadığınız kitapları da bulabilirsiniz..

202276

Enver Paşa halifenin damadı olması hasebiyle Trablusgarp' ta büyük bir ilgi görecek buna kendisi de şaşıracaktı . 1.Balkan harbinin hezimeti sonrasında başkomutan yardımcısı (yanlış hatırlamış olabilirim) olarak orduyu baştan aşağı yenileyip 2. Balkan harbinin kazanılmasında büyük rol oynayacaktı ardından 1.dünya savaşı mücaledesiyle çok eleştirilecekti .
En büyük hatası gençlik yıllarında Abdülhamit' in büyüklüğünü görememiş olmasıydı ki Abülhamit Han bunun farkında idi kendisine indirmeye gelenlere karşı koymamıştı.

Bu seriyi okuyorum şu an. Gerçekten güzel ve sürükleyici :harika::) (şu an 2. kitap olan"HAFIZA" kitabını okuyorum)
202283

Dünya'nın Tüm Dertleri-Marcus Chown
Bu kitabı tavsiye etmemiştim galiba..Bu sene okumuştum,şahane bir kitaptır..Özellikle lise/üniversite öğrencilerine zorla okutmak lazım bu kitabı:harika:

Geri