Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ön far tavsiyesi

flashlightwiki.com/Cree umarım buradaki tablolar işine yarar

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz
Scudo
Lamba 22 dolar görünüyor ben kendime 12 dolar civarına new Bike Bicycle light CREE XM-L2 L2 u3 2500Lumens Zoomable led Flashlight+1*4000mah 18650 battery+charger+holder free shipping
(link)
Aldım yolda gelmesini bekliyorum.

@tanchu aynısından sipariş vermişiz bende bekliyorum siparişi :)
@ömer alper erdoğan lümen değerine bakmak biraz yanlış olur. çünkü satmak için bu değerler yanlış girilebilir. örneğin arkadaşım 3 bin lümenlik iki kafalı fener aldı. ama gerçek 2 bin lümen üreten tek kafalı fenerden daha az ışık veriyor. hatta benim çalınan T6 2000 lümen ile hemen hemen aynı ışığı veriyordu. yeni fener alıorum. almışken biraz araştırayım demiştim.

Gelsinde iş yerinde ölçerim değerlerini

linkten anladığım kadarıyla fener geldiğinde sadece ledin L veya L2 olup olmadığını anlayabilirim. T6 veya U3 olduğunu anlayamam galiba

T6 ile l2 arasında montaj yüzeyi farklı galiba birinin etrafı beyaz diğerinin yeşil ama hangisinin hangi renkti hatırlamıyorum

Verdiğim fenel linkinde varmış ledin etrafı yeşilse t2

T6 olacak iki modelin karmasını yaptım

sanırım beyaz lı olursa u3 oluyorimage1.jpg

Veya feneri gelince söküp parçalicaz :)

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz
@tanchu
Bundan ben de aldım üste iki tane de yedek pil aldım. Acaip pil bitiriyor, avcılık malzemesi satan bir dükkandan aldığım Panther marka el feneri çok daha net ışık, daha kaliteli görüntü ve müthiş uzun pil ömrü ile bundan daha iyi çıktı. moral bozmak istemem yine de hayırlı olsun güle güle kullanın. Yedek pil gerekli olabiliyor

araştırmakta haklısınız, ben bu kadar detay oldugunu bilmiyordum gerçekten. Ama önemli olan memnun kalmanız umarım öyle olur

(link)

şu linkteki lambayı kullanıyorum. Uzun mesafede hiç üzmedi. :)

U2 ile T6 arasındaki fark şu: T6, U2 ye göre %10 daha az ışık akısı sağlar. Dolayısıyla ömrü daha çoktur U2 ye göre.

Alacaksanız ikisinden birini alın, çok sorun olmaz, 10 saat yanacağına 9 saat yanar ki gece yolculuk yapacaksanız bir tam gün rahat rahat yeter :)

Düzenleme: Ledler ışık akısı veya aydınlatma gücüne göre sıralanmışlardır, harf sırası ile aynıdır: P,Q,R,S,T,U,V şeklinde. Her biri kendi içinde 4-5 kategoriye ayrılır. (T2,Q3,R5 şeklinde.) Alırken de buna göre alırsınız artık fakat yukarıdaki yazdığım şey hala geçerli, T6 veya U2 yeterlidir.

Kaynak: (link)

Ultrafire xm-l2 lambam bugün geldi akşama ışık değerini de ölçüp paylasirim. uploadfromtaptalk1432720449280.jpguploadfromtaptalk1432720470723.jpg

bekliyorum @tanchu benimki daha gelmedi :snzdglsn:

edit : son aldığım haberlere göre eve bi kargo geldi. muhtemelen fenerler olabilir :ssrtcbya::ssrtcbya:

edit II : pil performansı için de bişeler yazarsın dimi :) aynı pil geliyo banada. belki panasonic NCR18650b almak mantıklı olur. hani fenerden pahalıya geliyo ama olsun :D

Merhaba. Dün ilk defa grup olarak şehir içi tur yaptık. Turu akşam yaptık. Her bisiklette de hem ön hemde arka aydınlatma vardı. Akşam şehir içi trafikte düzenli bir şekilde tek sıra halde giderken özellikle de arka aydınlatmanın faydasını gördük. Kullanılmasının faydalı olacağını paylaşmak istedim.

Ön arka aydınlatmaları mümkün olduğunca iyi seçmek gerekiyor. Birçok aydınlatma denedikten sonra etiket değeri 330 lümen olan moon 330s arka aydınlatma ise cateye .... kullanıyorum. Araçlar hava hafif kararmaya başladığı anda bile çakar modunda bana yol veriyor, yol ayrımlarında önüme atlamıyor. Daha rahat ettiğimi söyleyebilirim. Yeri geldiğinde kasktan bile daha önemli olduğunu söyleyebilirim :)

@chnkrmz
Fenerin değerini olcemedim 50 cm mesafeden 50 lumen/centimeter²/steradian gibi bir değeri var ( 150000 foot-lambert cihazın okuduğu) çeviri programlarında sadece lümen diye bir birim yok , pil dolu gibi tekrar sarma yaktıktan sonra açık bırakarak sure tutarim.

2500 lümeni ölçecek cihaz yoktur bence ülke sınırları içinde

şöyle bir sorum var

elimde şu cree u2ledlilerin 2lisi vardı, bir tane de 3lüsünden aldım. 3lüyü öne takayım diyorum, 2li olanın önüne kırmızı bir film falan yapıştırsam arka aydınlatma için kullanabilir miyim? bisiklette iki tane pil paketi olacak ama, saçma mı olur?

Geri