Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ön far tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba. Mevcutta 3 senedir moon meteor 250 kullanıyorum. Pili öldü. Konunun tamamını okudum. Moon meteor-x auto pro 600 ya da moon vortex pro 1300 alacağım. 2 modelinde pilleri değişebiliyor. Ancak orjinal pillerinde + ve - kutuplar aynı yönde. Buna uygun başka pil nasıl bulacağız? Moon marka pil çok pahalı.
Daha yeni Moon Meteor X Pro ile ilgili bir inceleme yazısı yazdım. İlgilenenler için şuraya bırakayım
(link)

Scudo
Daha yeni Moon Meteor X Pro ile ilgili bir inceleme yazısı yazdım. İlgilenenler için şuraya bırakayım
(link)
Çok teşekkürler paylaştığınız için. Ben yeni bir Moon Meteor X Pro almıştım, kullanımı ve özellikleri ile ilgili bilmediğim bazı şeyleri öğrenmemi sağladı. "Meteor-X pro’yu üzerinde bulunan sensör sayesinde hava karardığı zaman otomatik olarak yanacak şekilde de kullanabiliyorsunuz." yazmışsınız bu otomatik yanma özelliği nasıl sağlanıyor acaba? Tek düğmesi var zaten oradan ayarlanıyor heralde?

• Beğen
Tepkiler: everhard
@bis212
Önce farı açıyorsunuz. Ardından power düğmesine 3 saniye basılı tutup küçük güç ışığının yeşile dönmesini sağlıyorsunuz. Son olarak da otomatik olarak yanmasını istediğiniz moda getirip 1 saniye daha basılı tutuyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: mhmtp ve bis212
@bis212
Önce farı açıyorsunuz. Ardından power düğmesine 3 saniye basılı tutup küçük güç ışığının yeşile dönmesini sağlıyorsunuz. Son olarak da otomatik olarak yanmasını istediğiniz moda getirip 1 saniye daha basılı tutuyorsunuz.
çok teşekkürler..

• Beğen
PLA denilen bir malzemeymiş,ara maddeside mısır nişastası dedi arkadaş,%80 dolgu ile bastım sağlam oldu diyor ama bana çok yabancı bir iş.

@seko35.50 nasıl parçanın durumu şu an, hala iş görüyor mu? ABS malzeme PLA'ya göre daha esnektir. Bence ABS olsaydı daha iyi olurdu sanki. Dolgu ne kadar yüksek olsa da duvar hattı kalınlığı önemli. Duvar hattı güçlü olursa malzeme dolgusu azda olsa sağlam oluyor. Bu kadar ufak bir parça %100 dolgulu yapılabilirdi bence.

@seko35.50 nasıl parçanın durumu şu an, hala iş görüyor mu? ABS malzeme PLA'ya göre daha esnektir. Bence ABS olsaydı daha iyi olurdu sanki. Dolgu ne kadar yüksek olsa da duvar hattı kalınlığı önemli. Duvar hattı güçlü olursa malzeme dolgusu azda olsa sağlam oluyor. Bu kadar ufak bir parça %100 dolgulu yapılabilirdi bence.
İstediğimiz gibi olmadı açıkçası,orjinalindeki gibi kilit sistemi gerektirmeyen bir parça olsaydı 3boyutlu yazıcı bu işi görmüş olacaktı fakat,üzerindeki yaylı bir kilit sistemi olması bizim parçanın işlevliğini tam olarak yerine getirememesine sebep oldu,ben kullanıyorum şöyleki,ray şekilde ışık oturuyor kilit olmadı için kayıp düşüyor,bende siyah elektrik bandıyla bir tur çevirdim öylece oturdu yerine,bulabilseydim kask aparatını alcaktım ama yok ayrı satılmıyor.

Merhabalar,arayıp bulamadığım ve 3d yazıcı ile yapılacak olan parça bugün geldi,fakat beklediğim randımanı alamadım,gerek görsel olarak gerek ışığın montaj güvenliği yani sağlamlık açısından bana güven vermedi,görsellik hiç önemli değildi esasında işimi görse yeter ama sanki çok sağlıklı bir üretim olmadı,kullanılan malzemedenmi yoksa parçanın ölçülerinin ve şeklinin yeterince iyi bilinememesindenmi bilmiyorum.Şimdilik ışığı monte ettim ama dediğim gibi bana çok güven vermedi sanki sarsıntıdan dolayı bir süre sonra tırnakları kırılacak gibi duruyor artık gittiği yere kadar deyip taktım fotoğraflar şöyledir.261282 dosyayı görüntüle261283 dosyayı görüntüle

Ne yaptınız parça işini benzer bir parça banan da gerek evde kendim basacağım ancak önce yazıcıyı tekrar toplamam gerek 1 2 gün. başarılı olursa size de ileteyim sanırım çok kimse de var benzer sorun.

• Muhteşem
Tepkiler: seko35.50
Ne yaptınız parça işini benzer bir parça banan da gerek evde kendim basacağım ancak önce yazıcıyı tekrar toplamam gerek 1 2 gün. başarılı olursa size de ileteyim sanırım çok kimse de var benzer sorun.
Parçayı malum bastırdım ama beklediğim işlevi göremedi,eksik yanı kilitli bir mekanizmaya sahip olması,kilitli tek parçalı bir sistemi olsa iş görürdü.Sizin çalışmanızıda merakla takip edeceğim edeceğiz:huhuu: Yazıcı dosyası konusunda basan arkadaştan yardım alabiliriz.

Bu hafta içinde basmayı düşünüyorum, 3-4 ay kadar önce ön arka moon aldım. Moon'un yeni serisinde arka far için sele altı aparatı çıkmıyor. Accell ile görüştüm yazıştım defalarca elimizde parça var iade ürünlerden adres verin yollayalım dediler ama 4 ay oldu ilgilenen yok artık kendim bir çözüm bulacağım başlamışken bunları da yapacağım.

Bu hafta içinde basmayı düşünüyorum, 3-4 ay kadar önce ön arka moon aldım. Moon'un yeni serisinde arka far için sele altı aparatı çıkmıyor. Accell ile görüştüm yazıştım defalarca elimizde parça var iade ürünlerden adres verin yollayalım dediler ama 4 ay oldu ilgilenen yok artık kendim bir çözüm bulacağım başlamışken bunları da yapacağım.
Moon arka ışığı comet modelimi,eğer öyleyse standart aynı şekil montaj olan ışıklar uyuyor,bende comet vardı bağlantı aparatı kopunca ucuz yollu ışık almıştım kare sürgülü montajlı birebir uydu.

Selamlar herkese,
ön arka set olarak veya ayrı ayrı far arıyorum. Maksimum 120-150₺ civarı bulabileceğim, 3 metreden fazla aydınlatacak bir ürün var mıdır? Öğrenci olduğum için farlara bu kadar bütçe ayırabildim, ''150 civarına alacağı farlar işini görmez.'' diyorsanız gece sürüşlerini erteleyip bütçeyi 200 250 civarına da çekebilirim. Yurtiçi veya yurtdışı ürün fark etmez, fiyat gelme süresinden daha öncelikli benim için şu anlık. Öneride bulunacaklara şimdiden teşekkürler. :)

Selamlar herkese,
ön arka set olarak veya ayrı ayrı far arıyorum. Maksimum 120-150₺ civarı bulabileceğim, 3 metreden fazla aydınlatacak bir ürün var mıdır? Öğrenci olduğum için farlara bu kadar bütçe ayırabildim, ''150 civarına alacağı farlar işini görmez.'' diyorsanız gece sürüşlerini erteleyip bütçeyi 200 250 civarına da çekebilirim. Yurtiçi veya yurtdışı ürün fark etmez, fiyat gelme süresinden daha öncelikli benim için şu anlık. Öneride bulunacaklara şimdiden teşekkürler. :)
Geçen seneden beri Moon Meteor-X 600 Lümen modelini kullanıyorum. Ergonomik oluşunu, esnek gidon bağlantısını seviyorum. 18650 pil kullanıyor ve yanında yedek fener veya powerbank taşımak yerine istediğin kadar pil taşıyıp yolda değiştirebiliyorsun. Şarj olurken aydınlatıyor ki bu önemli. Merceği çok kaliteli o yüzden aydınlatmasını beğeniyorum. Flash modu ciddi derecede etkileyici, en sık kullandığım modu flash modu. Geçen sene 220TL civarına almıştım şuan 320-350 TL olmuş. Kardeşimde de Eastpower 900 Lümen var. Aydınlatması çok iyi, çok güçlü. Bu modelin 600 Lümeni de iyiydi. Ama daha düşük modellere inmek yerine bir kere almanı iyisini almanı tavsiye ederim. Lümenden ziyade mercek kalitesine malzeme kalitesine odaklanmanı tavsiye ederim. Çin ürünlerinde ya pilde sorun yaşıyorsun ki 18650 ise değişiyor yada soğutmada sorun yaşıyorsun ve bir süre sonra sistem ölüyor.

Geçen seneden beri Moon Meteor-X 600 Lümen modelini kullanıyorum. Ergonomik oluşunu, esnek gidon bağlantısını seviyorum. 18650 pil kullanıyor ve yanında yedek fener veya powerbank taşımak yerine istediğin kadar pil taşıyıp yolda değiştirebiliyorsun. Şarj olurken aydınlatıyor ki bu önemli. Merceği çok kaliteli o yüzden aydınlatmasını beğeniyorum. Flash modu ciddi derecede etkileyici, en sık kullandığım modu flash modu. Geçen sene 220TL civarına almıştım şuan 320-350 TL olmuş. Kardeşimde de Eastpower 900 Lümen var. Aydınlatması çok iyi, çok güçlü. Bu modelin 600 Lümeni de iyiydi. Ama daha düşük modellere inmek yerine bir kere almanı iyisini almanı tavsiye ederim. Lümenden ziyade mercek kalitesine malzeme kalitesine odaklanmanı tavsiye ederim. Çin ürünlerinde ya pilde sorun yaşıyorsun ki 18650 ise değişiyor yada soğutmada sorun yaşıyorsun ve bir süre sonra sistem ölüyor.
Yazdığınız ürünlere ve benzeri modellere baktım, sanırım minimum 250 300 civarı toplamam gerekiyor iyi bir model için. Öneri için çok teşekkürler hocam.

Bende de moon meteorx 600 Lümen var. Ama benim pilim 18490. 18650çok daha büyük bir pil ne yazık ki bunun içine sığmaz. Ve bu pil her yerde bulunmuyor. Bulunsa da çok pahalı.

Selamlar herkese,
Bütçenize göre alabileceğin en uygun ve mantıklı ürün aşağıda linkini verdiğim üründür.
(link)

• Beğen
Far olayından biraz uzağım ama ben de bir süredir araştırıyorum.Şarjli farların çalışma süreleri çok az ve fiyat olarak da daha pahalı.Giantin sitesinde şu ürün var pilli fiyat olarak da uygun fakat performansı nasıl bilmiyorum ama ben almayı düşünüyorum (link) bahsettiğim ürün 25 lumenmiş arkadaşlar sonradan gördüm haberiniz olsun.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AeroKnight
Eastpower almayın da ne alırsanız alın. Forumdaki Eastpower mağdurları olarak birleşsek,dermek kurarız:)

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin
plus 7607 çok güzel bir far lakin plus markası yerini epic markasına devir etmiştir :D

• Beğen
Tepkiler: amasseia
"epic double-b 1000lümen" araba farı gibi bisiklet farı isteyenler için çok iyi f/p ürünü. şarjı 6 saat gidiyor güçlü modda, batarya kapasitesi çok iyi, ışık da ok güçlü. Tek dezavantajı iyi ayarlayamazsanız karşıdan gelen arabalar için uzunları yakmış bir araba gibi gözükebilirsiniz ve karşıdan gelen araçtakilerin gözünü alabilir. Işık biraz dağınık açıkçası, odağı biraz toplu olması gerekirdi.

fiyatı: 220 tl almıştım

• Beğen
Tepkiler: ghostt ve everhard
Geri