Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Özel mesaj kullanımı

Sevgili üyelerimiz,

Neredeyse 4 gün öncesinden duyuru astık. Herkesin görebileceği bir alanda bir duyuruydu ve dün gece 01:00'e kadar bu duyuru aktif olarak kaldı ve duyuruda özel mesajları sileceğimizi, önemli mesajlarınız varsa yedeği alınması konusunda öneride bulunduk. Daha sonra vakti gelince gerekli işlemleri yaptık. Ancak, sitemize sürekli mesaj yazan, ikinci el ilanları ile uğraşan ve sitemizde sürekli aktif olan üyelerimizin bu duyuruyu bu kadar gün boyunca göreceğini ve gereğini yapacağını düşündük. İşte bundan dolayı farklı şekilde duyuru yapmaya gerek görmedik. Çünkü şu an sizler de dahil birçok üyemiz sitemizin müdavimi, her şeyi takip ediyor. Biz bundan baz alarak hareket ettik.

Ancak buna rağmen gözden kaçan durum olduysa, özel mesajlar karşı kişilerden tekrar rica ederek alınabilir. Şu an için tek alternatif bu.

Saygılarımızla,

Scudo
Forum hızlanmış, emeği geçenlere teşekkür ederim..

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN
Takip ettiğim birçok forum sitesinden ilgi alanımız, hayat felsefemiz olması sebebi ile en çok vakit geçirdiğim yer ama daha önce de "konu aboneliklerinin" silinmesi, mesajların silinmesi sebebi ile ne olacağını kestiremediğim, "güvenemediğim" tek yer oluyorsunuz. Önceki silinmelerden sonra artık bu olay aşıldı, sorun çözüldü, en azından olursa da özel mesaj ile bildirilirim diye umarken yine mağdur olduk. Mesajlarımın hepsinin silindiğini görür görmez hemen arama satırına "mesaj" yazdım ve aklıma gelenin başıma geldiğini burayı bularak anladım. Gerçekten bizi üzüyorsunuz.

4 gün çok kısa bir süre. Bir bisikletli yerine göre 1 haftalık bir tura bile çıkabiliyor internetten kopuyor. Süreyi bi kenara koyalım ben son 4 gün hergün girmeme rağmen hiçbir şey göremedim. Ama şu sitede olduğu gibi açılışta bir ekran kaplama tarzı küçük bir eklenti ile görünmemesi imkansız yapılabilirdi.

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul
Mesajlarin silinme nedeni yey, bunu anlayamadim. Böyle bir sey ilk defa görüyorum. Daha dogrusu iki de bir baglanti kesilmesini yada özelmesajlarin silinmesini baska bir forumda görmedim. Mesajlarinizi yedege alin diye bir sey demisler bu yedek neoluyor bunu bile bilmiyorum ki yedege nasil alayim. En az 30tane önemli mesajlarim vardi ve su an artik yok.

BEN BU MESAJLAR NEDEN SILINDI ONU BILMEK ISTIYORUM. AMAC NEYDI?

Büyük ihtimalle biriken özel mesajlar, server üzerinde bir yük oluşturmaya başlayarak ciddi anlamda bir hantallık oluşmasına neden oluyordu ve bu yüzden topyekun bir temizlik yapıldı. Burada söz konusu olan 3-5 mesaj değil tabiki, satılık ilanı bulunan kullanıcılar başta olmak üzere yüzlerce kişinin mesaj kutusunda yer alan binlerce mesajdan bahsediyorum ama benimki sadece bir tahmin. Nedenini, niçinini bende bilmiyorum.

Uygulama metodu gibisinden konulara hiç girmek istemiyorum.

Ben de sizin gibi düşünüyorum,mesajlar silindikten sonra,forum geçişleri hızlandı..

Ayrıca bildiğim kadarı ile,forumda ki bilgiler ve mesajlar , database de (veritabanı) yük taşıyor..

Böyle birşey olabili mi? Mesajlar hantallık yapıyormuş. O zaman toptan kapatın siteyi. Bende birkaç defa girmeme rağmen uyarıyı görmedim. Eğer ara ara silinecekse özel mesaj fonksiyonu tamamen devre dışı bırakılsın. Kimin fikri ise çok yanlış olmuş. Demek bu siteye de güvenemeyeceğiz.

Toplam 500 mesaj saklama hakkı var. Servera yük olmaması için bu sayıyı 20-30 lara düşürülmesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
@sebo

Sebo bey. 6 yıl önce üye olmuşsunuz foruma, 65 adet mesajınız var. Ben yaklaşık 8 aydır buradayım, bir defa dahi görmedim sizi. Buradan yola çıkarak forumu az kullandığınızı varsayıyorum.Zaten kullanmadığınız bir yer için neden kalkıp milletin moralini bozucu ifadeler kullanıyorsunuz! Yakışıyor mu size?

Ne kadar yanlış bir yaklaşım. Sık yada seyrek. Ne fark eder? Ben mesajların silinmesinin yanlış olduğu belirtmişim. Ayrıca yazdıklarımın moral bozucu tarafı ne olabilir ki? Sonuçta fikrimi belirtmişim. Asıl moral bozucu olan insanların mesajlarını öyle veya böyle bir nedenle silmek değil mi? Ayrıca burada beni görseniz ne olacak görmeseniz ne olacak?

Merhaba,
Sayın Sebo bu uygulama başka bir çok sitede de var,eski mesajların silinmesi ve yükün azaltılması bilinen bir uygulamadır.zaten önemli mesajlarınızın tarafınızdan yedeklemesi gerekir.bilgisayar kullanan biri olarak uyarı mesajınıda görmemiş olsanızda buna hazırlıklı olmanız gerekirdi diye düşünüyorum.saygılarımla..

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan
güzel sistem olmuş

Ben de simdi ogrendim :-D

merhaba bende özel mesaj butonu yok bilen varmı

@theflash merhaba forum kuralları gereği belirli bir konu mesaj limitinin üzerine çıktıktan sonra kullanıcılara mesaj atabilir duruma geleceksiniz. Limit 30 mesaj yada 50 mesaj olabilir tam hatırlayamadım.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
@theflash merhaba forum kuralları gereği belirli bir konu mesaj limitinin üzerine çıktıktan sonra kullanıcılara mesaj atabilir duruma geleceksiniz. Limit 30 mesaj yada 50 mesaj olabilir tam hatırlayamadım.
Merhaba biliyorum fakat ben sadece 3 mesaj attım zaten şimdiye kadar

@theflash 3 mesaj attım dediğiniz kısmı anlayamadım,21 mesaj atmışsınız gibi gözüküyor şimdiye kadar. Özel mesaj açılması için bu rakamın biraz daha artması lazım diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
@theflash 3 mesaj attım dediğiniz kısmı anlayamadım,21 mesaj atmışsınız gibi gözüküyor şimdiye kadar. Özel mesaj açılması için bu rakamın biraz daha artması lazım diye biliyorum.
Şöyle özel mesaj 3 tane attım 100 hakkım olduğu yazıyor ama bugün özel mesaj gönder butonu yok

Geri