Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Pedallarken lanet ettikleriniz nelerdir?

Scudo
kar, yağmur, rüzgar gibi tabiat ananın sevimli oyunlarına tabii isyanımız yok.

yolda yaşananlara pek aldırış etmiyorum, lakin tüm duyular yoldayken full time açık. hepsini bir şekilde hallediyoruz.

ama o egzost dumanı yok mu, işte o kahrediyor beni. Özellikle rampa çıkarken ciğerlerime dolan egzost dumanı...

• Beğen
Tepkiler: Furkan Y.
Dinlediğim müziği bile duymamı engelleyen rüzgar uğultusu :) Bu arada rüzgarı hissetmekten bahsetmiyorum. Pedal çevirmeyi bile zorlaştıran rüzgardan bahsediyorum :)

Bahsetdiğiniz sorunların çoğunu airzound kornayla aşıyorum, kalabalık donanımına ve parasına gerçekden değiyor..
Özellikle önüne çıkan, sıkıştıran, korna çalan araçlara cevap olarak, önünüzden çekilmeyen yayalar ve bize doğru koşarak gelen köpeklere karşı, vs.. vs bir çok kazadan kurtardığı an olabiliyor insanı, bisikletin farkedilmesi için en önemli ilk şeyin güçlü bir korna olduğunu unutmayın..

• Beğen
Tepkiler: Lawyer58
Karşıdan esen rüzgar.

Mazgallar,bisiklet yolunu kırmızı halı olarak görüp yürüyen insanlarımız...

@Sadettin Z.

Bisikletle kabul etmeyen işletmeler beni de sinir ediyor. Bisikletle yolumun üstünde güzel bir yemek yiyim yapamıyorsun maalesef. O işletmelerin önüne yüksek beygirle gidince utanmasalar arabayı masaya ourtacaklar ama bisiklete yerleri yok. Bir de ben değeri ne olursa olsun bisikletimi gözümün önünden ayıramam dolayısıyla müsait yer olsa bile gidip kilitlemem oraya öyle de bir sıkıntım var. Zor bu ülkede bisiklet sevmek, yollar tehlikeli, çoğu yer bisiklete terorist gibi bakıyor bu ne der gibi. Belli yaşın üstünde bisiklet kullananlar garipseniyor vs. Hepine tek tek ve de toplu olarak sinir oluyorum.

Yalnız, bomboş yolda yanımdan geçerken olabildiğince yolu ortalayıp yanımdan yavaşça geçen şöförleri çok seviyorum, sayıları da giderek artıyor sanki en çok da araba da küçük çocuk varsa arabanın arka camına yapışıp bana el sallamalarına bayılıyorum. Bir gün el salliyim derken tepe taklak gidicem ama olsun.

lastiğimin patlaması - benim ki patlayınca nedense sinirlerim altüst oluyor başkasının ki patlasın ben yapayım hiç üzülmem ama benim ki patlayınca sinir oluyorum.

sele sorunları - iflah olmaz g*t ağrıları yaşatan sele sorunları bknz. Selesiz 40km- Çomü Pedal 2015 ilk turu - BisikletForum Sele alt destek borusu çıktı - BisikletForum . o destek borusu çıktıktan sonra sele yamulmaya başladı inanılmaz ağrılar gark ettirdi bende :acpsnr:

bisiklet yolları - bisiklet yolundan başka herşeye benzeyen ve bisiklet hariç herşeyin bulunduğu yollar. 2 senedir kullanmıyorum.

apartmanda ki dedelerden birinin bisan marka, 25kg, lastikleri 1 senedir patlak, hurda, pazar bisikleti - kocaman gidonu var bisiklet parkından benim bisikleti çıkarırkan uğraşıtırıyor her seferinde. kilidini kesip hurdacıya vericem o olacak :koptum:

bisikletçiye muhtaç bi duruma düşmek - çünkü ya nazından niyazından ya market bisikleti dışında hiçbir bisiklete uygun parça satmayışından ya da boktan işçiliğinden gına geldim.

lastiklerimin son sınırına kadar hava bastığım gün arkadaşlarımın beni bozuk yollara & araziye tura çıkarması :ckskc:

dropbarsızlık - rüzgara karşı giderken, hızlanmaya çalışırken bisikletin üstüne eğilip yapışamamak... anlayamazsınız :agla: yol bisikletsiziz yollarda aç susuz bi çare :agla:

dolar ve euro - tl tuvalet kağıdı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, güçlü ekonomimiz sayesinde hamdolsun, dinimiz amin.

bunny hop' amayışım :uzgnm::kötü::( - sade ön kaldırabiliyom ben forumcuğum :(

yol kenarında ki cam kırıkları - duyduğuma göre yol kenarı cam geri dönüşüm sahası ilan ediliyomuş ... o değilde her cam kırığı gördüğümde aklımı alıyor ya. çok şükür hiç patlamadı orda lastik ama çok pis tırsıyom onlardan, atlatınca da kulakları dingildetmeden durmam iyi söverim.

bazıları pedallarken değil diyeceksiniz ben pedallarken ne parça alsam napsam ne etsem diye düşünüyom zaten sorun yok :D

yola çarpılıp kırılmış bira ve soda şişeleri. vidalar ve çiviler... dolmuş şoförleri, motorcular ve ayakta uyuyan yayalar.

@Emre Sefa SEFER
kesinlikle... bugün tam olarak bunu yaşadım. 35 kmleri çok rahat giderken bugün 26'yı bitirene kadar öldüm resmen. çünkü canım sıkkındı ve kafamda elli tane sorun dönüp duruyordu. bir de üzerine yerdeki cam kırıkları, hayvan şoförler de eklenince psikolojim tamamen bozuldu.

1- Hiçbir teknik arıza olmamasına rağmen pedaldan gelen çıt çıt sesi. Kafayı yedirtir adama. Normalde hiç huyum değildir mantıklı da bulmam bu sesi duymamak için kulaklık takıyorum :D
2- Bir anda karşına çıkan derin çukurlar. (birde hız yavaşsa kalkıp üstünden zıplamak imkansıza yakın oluyo. Birde maşa kitliyse gör eğlenceyi)
3- Gördükleri halde yola atlayan iğne** :D şoförler.
4- Cam kırıkları.
5- Arazinin en eğlenceli yerinde patlayan teker.

• Beğen
Tepkiler: Zafer KAPLAN
Yollardaki çukurlar ve mangalar..

Geçen gün yol kenarında bekliyorum, telefonu çıkarmış navigasyondan gideceğim yere bakıyorum. Arkam araç parkı için müsait. Arkamdan servis minibüsü geldi duydum baktım, neyse bana doğru geliyor, yanaşacak. Arkasında da birkaç araçlık yer var. Telefona bakmaya devam ediyorum, ne bileyim o pozisyonda gelip arkadan vuracağını. Hızlı değil ama arkadan dokundurdu. (Böyle tipler çok var, iyice yaklaşıp rahatsız edip çıkmamız için uğraşanlar.)
Bir de birşey var mı diyor ama hiç pişmanlık yok adamda, laf olsun diye söylenmiş bir söz. Neey? Dedim. İlk ses etmedi. Sonra geldiğimi görüyosun dedi.
Güler misin ağlar mısın arkadaş? Sen de durduğumu görüyorsun, geldiğimi görüyorsun ne demek dedim? Az ilerde dursan nolur, geldiğimi görüyorsun diyor hala, hay Allah'ım ya sabır dedim yoluma devam ettim.
Trafikte gerçekten çok tuhaf tipler var.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Geri