Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot Türkiye'de Satışta

Scudo
İyi akşamlar. Yeni modelleri dört gözle beklerken renkler konusunda hayal kırıklığına uğradım. 2018 Peugeot arayışına girdim ama ulaşabildiğim hiç bir bayide GTR940 kalmamıştı. Sonunda 2.el arayışına girdim ve temiz bir GTR940 sahibi oldum. Beraberliğimizin henüz 2.haftasındayız ve çok mutluyuz :)) bakalım ilerleyen zaman neler gösterecek.

@nochimera
Bende suan alıcam nasıl memnunmusunuz bisikletinizden ?

Peugeot alanlar memnun mu ? Bide kaç suluk yeri var ?

@Realomer
Peugeot GTR 950 kullanıyorum ve gayet memnunum...
İki adet suluk yeri var ama ben birini suluk için kullanıyorum... diğerinde de el pompası taşıyorum....
192810

@Noldor
Gtr 920 alıcaktım bende sadece lastikleri cst. Her modelde 2 suluk mu acaba ?

@Realomer
Ben 4 yıl içinde önce Merida dağ bisikleti kullandım ondan Mosso Monza cyclocrossa geçtim ve sonra GTR940 a geçtim. 3 bisikletimde birbirinden farklı grupta ama en severek ve zevk alarak bindiğim GTR940. Çok memnunum.
2 suluk yeri var.

Son olarak gtr 940 a jant boyadım.kendi jantlarina yaptigim kompresörle attigim araba boyasi uygulamasini paylaşmak istedim

Cok yakişmiş ellerinize sağlik.

Bu Peugeot'da da Bianchi olayının aynısı var.

Gidip isim lisans hakları mı artık ne alındıysa, Avrupa'daki modellerle kel alaka, beş benzemez modeller satılıyor Türkiye'de. Bu lisans mevzusu ise CycleEurope'un global sayfasında açık açık yazıyor zaten, Avrupa'daki modellerin aksine, Şili ve Türkiye'de isim hakkı lisansıyla satış yapılıyor. Bu grubun diğer bisikletleri için de geçerli.

Yukarıdaki bir mesajda Specialized'ın kadrolarının alındığı yer falan denmiş. Bu tip üfürmeleri yapmaya bayılıyor bizim bayi takımı. Specialized'ın büyük ortağı Merida zaten. Merida, Giant'la beraber dünyanın en büyük aluminyum ve karbon kadro üreticilerinden birisi. Merida'dan mı alıyormuş yani Peugeot Türkiye kadroları? (Benim bildiğim Sedona öyle yapıyor; zaten bu yüzden Aslı Bisiklet hem Merida hem Sedona satıcısı)

Bir de şu Türkiye'de üretiliyor geyiği var. Karbon kadroyu Türkiye'de üretemezler. Zaten dünyada karbon kadro üretebilme teknolojisine haiz bir kaç firma var. Aluminyum kadroların da büyük çoğunluğu Çin'li üreticilerden gelir. Üzerindeki montaj işçiliği hariç bisikletlerde zaten yerlilik yoktur, o yüzden de dövize endekslidir.

Bunların hiç biri Peugeot bisikletlerini kötü yapmaz onu da söyleyim. Ama satabilmek için işkembei kübradan da sallamaya gerek yok.

Bu konularla ilgili olarak:

(link)

(link)

Selam arkadaşlar, bir süredir forumu takip eden ve birçoğu gibi dağ bisikletinden yola geçmeye karar verip, dün itibariyle Peugeot R13 siparişi vermiş bir bisiklet severim. Gönül isterdi ki bu heyecanlı bekleyiş bir Pinarello dogma, Canyon veyahut Specialized için olsaydı. Malum ekonomik şartlar birçok konuda insanları, bütçesi dahilinde alabileceği en iyi ürünü alma arayışına itiyor. Yol bisikleti konusunda hiçbir tecrübem olmadığı için forumlarda inceleyip, tecrübeli arkadaşlardan yardım alıp Peugeot R 13’te karar kıldım. Şimdi o paralara bu bisiklet alınmazdı diye düşünenlere saygı duyduğumu da belirtirim. Burada yazmamdaki amaç R13 hakkında çok az bilginin olması. Kısmetse bayramdan sonra bisikleti aldıktan sonra yorumlarımı paylaşacağım. Bir eleştirim Peugeot Türkiye yetkililerine, bisikletin canlı bir fotoğrafını sitelerine koymamışlar. İnsanlar nasıl bir şeye para verdiklerini tam olarak göremiyor. Yine kadro ve renk bilgisi belirtilmemiş. Sağ olsun buradaki bayileri Ahmet abi her konuda yardımcı oldu. Çevreye duyarlı güzel insanların olduğu ortamlarda paylaşmanın önemli olduğunu düşünüyor. Herkese bol pedallı günler diliyorum.

Forumdaki herkes yarış bisikleti mi kullanıyor? Peugeot tur bisikletleri hakkında 1 yazi bile yok

Dün Peugeot T11 modelini inceleme fırsatım oldu, bisiklet kaliteli duruyor, üzerindeki sete göre fazla ucuz. Bisikleti satan adam normal fiyatının 3-3.5 bin₺ olmasi gerekiyor fakat Peugeot, piyasaya daha kolay girebilmek için bu fiyatlardan satis yaptığını söyledi. Baska bir bisikletçiye de gittiğimde adam, Peugeot'un üretiminde bir sıkıntı olduğunu, dagitabildigi bayilere dağıttığını sonrasında hic ses çıkmadığını söyledi

@ginflon
biraz araştırma yapayım dersen forumda yakın zamanda t11 alan birilerini gördüğümü söyleyebilirim,arama sayfasından bulman 5 dk nı almaz.
2500 tl ye bana kalırsa değmez özellikle 2500 e sıfır bisikletlerin donanımları 1-2 sene öncesinin bin tl civarı bisikletlerine eş değer
2. el ya da kendim bisiklet toplama yoluna giderdim.2500 tl kolay kazanılan,kolay biriktirilen bir para değil

@erdem yücel
ben de bu modeli almayı düşünüyorum, ayrıntılı yorum ve fotoğraflarınızı bekliyorum :)

• Beğen
Tepkiler: erdem yücel
Merhabalar yazın kulube gireceğim için yol bisikletine geçiş yapacağım ve geçenlerde şuanki kullanmış olduğum MTB yi satma arayışı içindeyken bir Peugeot GTR 940 ile karşılaştım. Gayet temiz gözüküyordu. 105'e geçeceği için satıyormuş ve fiyat olarak 3000 TL dedi. Sizce almaya değer mi ilk defa yola geçiş yapacak biri olarak ve ben ileride yarışlarada katılmak istiyorum nasip olursa. Fakat şuan sadece antremanlara katılacağım. Bisikleti kullananlar var ise memmun mudur? Ayrıca bisiklet 56 kadroydu. Benim boyum 1.80 ve iç bacak boyum 82-83 cm. Sizce uyar mı?

Son düzenleme:
56 buyuk gelir.53 olmasi lazim.oda bende var bende satiyorum.3500tl

Bi bisikletçi ile konuşurken denk geldim. Bana tam olacağını söylediler. Hatta kısaca sürdüm. Ama ilk defa yol sürdüğüm için bir şey anlayamadım.

@CannBektas
Hocam yarış koşacaksan küçük kadro alman daha avantajlı olur. Ben 56 kadro yerine 53-54 tercih etmenizi tavsiye ederim.

Geri