Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot Türkiye'de Satışta

Merhaba,

Peugeot R16 bisikletim var. Çocukluğumdan beri binmiyordum bisikletler tekrardan başladım. Ankara'da şehir içinde sürüyorum.

Geçen gün kendi dış lastiği yarıldı, 'Michelin pro 4 service course 700x25c' aldım. Efsane bir fark yarattı anlam veremedim, daha hızlı gidiyorum asfaltı daha iyi hissediyorum ve biraz daha az dış etkenlerden etkileniyorum gibi.

Ama lastikler beni çok korkutuyor, mazgalın içine girip kaza yaptım geçen ay. Nerede ne çıkacağı belli olmuyor. Örneğin yol bozuksa emniyet şeridinde bazen öyle bir bozukluk oluyor ki sol yapman gerekiyor ama solunda araba var, o bozuk yolda tekerlek tutunamayıp atıyor seni. (Asfalt sol tarafta biraz daha yüksek ve paralel gitmek zorunda kalıyorsun.) v.b....

Daha önce dağ ve mtb kullanmıştım çocukluğumda. Özellikle kazadan sonra yolda trafikte sürmeye korkuyorum, ne zaman kendimi yerde bulurum diye bir korku var. Bu konuda yapılabilecek bir şey var mı? 700x28c lastik taksam daha iyi olur mu?

Özet: Peugeot R16'ya 700x28c lastik takılır mı?
(En son koyduğum fotoğraf Michelin pro 4 service course 700x25c)

Dosyalar

• IMG_4781.jpg
    IMG_4781.jpg
    177,5 KB · Okunma: 189
  • IMG_4793.jpg
    IMG_4793.jpg
    126,9 KB · Okunma: 189
  • C8B75250-D803-4E78-9B88-625DB93CF0C0.JPG
    C8B75250-D803-4E78-9B88-625DB93CF0C0.JPG
    96,2 KB · Okunma: 187
  • IMG_4811.jpg
    IMG_4811.jpg
    70,6 KB · Okunma: 162
Son düzenleme:
Scudo
Merhaba,

Peugeot R16 bisikletim var. Çocukluğumdan beri binmiyordum bisikletler tekrardan başladım. Ankara'da şehir içinde sürüyorum.

Geçen gün kendi dış lastiği yarıldı, 'Michelin pro 4 service course 700x25c' aldım. Efsane bir fark yarattı anlam veremedim, daha hızlı gidiyorum asfaltı daha iyi hissediyorum ve biraz daha az dış etkenlerden etkileniyorum gibi.

Ama lastikler beni çok korkutuyor, mazgalın içine girip kaza yaptım geçen ay. Nerede ne çıkacağı belli olmuyor. Örneğin yol bozuksa emniyet şeridinde bazen öyle bir bozukluk oluyor ki sol yapman gerekiyor ama solunda araba var, o bozuk yolda tekerlek tutunamayıp atıyor seni. (Asfalt sol tarafta biraz daha yüksek ve paralel gitmek zorunda kalıyorsun.) v.b....

Daha önce dağ ve mtb kullanmıştım çocukluğumda. Özellikle kazadan sonra yolda trafikte sürmeye korkuyorum, ne zaman kendimi yerde bulurum diye bir korku var. Bu konuda yapılabilecek bir şey var mı? 700x28c lastik taksam daha iyi olur mu?

Bence 700x28 takman sürüş güvenliğini çok değiştirmeyecektir. Yol bisikleti kullanırken gözünü yoldan ayırmaman lazım, küçük bir çakıl taşı bile kazaya sebep olabilir. Şehir içinde en güvenli sürüşü bence dağ bisikleti sağlıyor ama tabi onun da bazı dezavantajları var.

Merhaba,

Merhaba
Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla Eryaman'da oturuyorsun. Şehir içinde sürdüğünü varsayarsak 700x25 ile 28 arasında çok farkı hissetmezsin. Trafikten çekiniyorsan Ankara bulvarını kullanmanı öneririm, trafik daha az ve emniyet şeridi oldukça geniş. Ankara bulvarı üzerinden Eryaman -Ankara garı senin için iyi bir rota olabilir. Git- gel 45-50 km olacaktır.

Merhaba
Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla Eryaman'da oturuyorsun. Şehir içinde sürdüğünü varsayarsak 700x25 ile 28 arasında çok farkı hissetmezsin. Trafikten çekiniyorsan Ankara bulvarını kullanmanı öneririm, trafik daha az ve emniyet şeridi oldukça geniş. Ankara bulvarı üzerinden Eryaman -Ankara garı senin için iyi bir rota olabilir. Git- gel 45-50 km olacaktır.
Kesinlikle yol bisikleti için en güzel rota bence de Ankara bulvarı

Merhaba,

@kgnugur Lastiğinizde yarık oluşmuş, lastiğinizin üzerindeki değere yakın her hafta şişirin. Jantınıza zarar bile verebilir.

@kgnugur Geçtiğimiz sene R16 bisikletimi 28mm Continental Grandsport lastikler ile kullanıyordum. Kadro ve fren bacakları açısından 28mm sıkıntı yaratmıyor. Kendi üzerinde gelen lastikleri çok kötü, onlardan sonra herhangi bir lastik bile daha iyi hissettirecektir ve ben imkanınız var ise elinizdekiler eskidikten sonra şiddetle 28mm geçmenizi öneririm. Bisikletinizin yanlış hatırlamıyorsam maşası dahi aluminyum, çok ciddi bir vibrasyon ve buna bağlı yorgunluk oluşturuyordur vücudunuzda. Geniş lastik, daha düşük basınçlı kullanıma olanak sağladığından, ben kendi bisikletimde gece ve gündüz kadar fark hissetmiştim. Hızdan kaybetmeyerek konfor ve aürüş keyfi inanılmaz artıyor.

• Beğen
Tepkiler: Sigma Male
Impac lastiklerin yanak kisimlarinda henuz 150 km.kullanmama ramen catlaklar olustu.ozellikle arka lastik.Nedeni nedir bilmiyorum ama can sıkicı..hayirli olsun bisikletin aynisindan bende de var.cok memnunum.

R15 bakıyorum (2. El) 56 kadro bana uygun mu ? Boy 1.85 bacak boyu 82 .Ayrıca R15 modeli nasıl sizce yol'a geçiş için

R15 bakıyorum (2. El) 56 kadro bana uygun mu ? Boy 1.85 bacak boyu 82 .Ayrıca R15 modeli nasıl sizce yol'a geçiş için
Başlangıç için güzel tercih, ben R16 ile başlamıştım, 56 olur sanırım size

Peugeot r14 için ne dersiniz 6250 TL fiyatı var. Komple alüminyum tiagra setli. 9 bandında karbon masalı 105 setliler var. Aradaki farka değer mi acaba?

9 bandında karbon masalı 105 setliler var. Aradaki farka değer mi acaba?
Carraro 062 den bahsediyorsanız. bence değer. vision team jantları 2.5 civarı. 105 set zaten 6-7bin tl civarı. parasının bisikleti bence.

Carraro 062 den bahsediyorsanız. bence değer. vision team jantları 2.5 civarı. 105 set zaten 6-7bin tl civarı. parasının bisikleti bence.
Fatih iyi hoş ama pahalı yahu. Düşünki geçen sene 1250 tl ye mosso legarda almıştım. Bu geçiş fazla ağır olmaz mı :) 2 senedir güzel kullanıyorum bisikleti ama bir yandan da şu korkum var, şimdi gider alırım 9 bine bisikleti ne bileyim seneye hevesim kaçar kullanmam falan.

Bisikletçi de bana gaz veriyor, abi 105 set altın gibi, satmak istesen hemen satarsın, ileride alırsın bir karbon kadro, sistemi ona aktarırsın20 binlik bisikletin olur vs. Öbür yandan sora bile işimi görür diye düşünüyorum, sonrasında ulan bu soralı bisikletlerde mevcut bisikletimden çok hafif değil diyorum, yine beynim yanıyor.

karbon maşa ve 105 sette carraro 062 var birde peugeot r13 var bu arada.

Fatih iyi hoş ama pahalı yahu. Düşünki geçen sene 1250 tl ye mosso legarda almıştım. Bu geçiş fazla ağır olmaz mı :) 2 senedir güzel kullanıyorum bisikleti ama bir yandan da şu korkum var, şimdi gider alırım 9 bine bisikleti ne bileyim seneye hevesim kaçar kullanmam falan.

Bisikletçi de bana gaz veriyor, abi 105 set altın gibi, satmak istesen hemen satarsın, ileride alırsın bir karbon kadro, sistemi ona aktarırsın20 binlik bisikletin olur vs. Öbür yandan sora bile işimi görür diye düşünüyorum, sonrasında ulan bu soralı bisikletlerde mevcut bisikletimden çok hafif değil diyorum, yine beynim yanıyor.

karbon maşa ve 105 sette carraro 062 var birde peugeot r13 var bu arada.
bende de aynı korkunun o kadar para verip alıyorum ya iyi süremezsem korkusu var :D

• Beğen
Tepkiler: Prestor
Peugeot r14 için ne dersiniz 6250 TL fiyatı var. Komple alüminyum tiagra setli. 9 bandında karbon masalı 105 setliler var. Aradaki farka değer mi acaba?
Satılık 400km civarı bisan grandtour 2020 model var hocam bende düşünürseniz. 105 set r7000, karbon maşa. Ankara'dayım tayin nedeniyle satıyorum ama kalacak olsaydım satmazdım.

Satılık 400km civarı bisan grandtour 2020 model var hocam bende düşünürseniz. 105 set r7000, karbon maşa. Ankara'dayım tayin nedeniyle satıyorum ama kalacak olsaydım satmazdım.
İlan linki var mı acaba hocam
Arkadaşlar az önce canlı kanlı r14, r13 ve 062 inceledim. Ağırlık olarak r13 ve r14 aynı hissettirdi. 062 ise ya bende tuhaflık vardı bilmiyorum r14 den daha ağır hissettirdi. R14 u gercekten begendim

Arkadaşlar az önce canlı kanlı r14, r13 ve 062 inceledim. Ağırlık olarak r13 ve r14 aynı hissettirdi. 062 ise ya bende tuhaflık vardı bilmiyorum r14 den daha ağır hissettirdi. R14 u gercekten begendim
(link)
062 emsallerine göre yarım bir kilo civarı agır hocam. Ben sıfır alırken carraro ya da bakmıştım. Agırlık bilgisini pek paylaşma taraftarı degiller. Ama jant vision team 35 bide sargı ve selesi fizik marka onlardan dolayı cazip gelebiliyor. Ben bisanı aldım. Jantları vision team kadar olmasada asagı kalır yanı yok. Ve en önemlisi 9.5 kg oldugu için seçtim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: M.İhsan
@KaanOz @fatihgocmez

An itibariyle Peugeot r14 almış bulunuyorum :) bisikletin ağırlığı, üzerindeki dandik pedallarla net 10.1 kg geldi arkadaşlar.
Kullandigim Mosso Legarda 2021 mdm v yi tarttım. Kelebek gidon farkıyla o da 13.15 kg geldi.

Yaklaşık 60 km sürdüm r14u. Daha once bol yokuslu bir güzergahta (19km) ortalama hızım hep 23.5-24 araligindaydi. Bugün hız ortalaması 26 oldu. Yalnız bugünkü suruste daha önce stravada kayitli segmentlerin hiçbirinde pr almamışım. Bu bisiklet bende şöyle bir izlenim uyandırdı. Düz yolda isen, evet biraz fark var. Fakat tırmanırken olay sadece bacakta bitiyor gibi. Açıkçası 105 set alsam verdiğim para açısından pişman olurdum diye düşünüyorum. Tur bisikletinden yol bisikletine geçince ciddi fark olacağını düşünüyorum ama yanılmışım gibi. Bakalım belki alışma sürecindeyimdir, zamanla bu mesajımı guncelleyecegim.

• Beğen
Tepkiler: Kubiilay
Yaklaşık 60 km sürdüm r14u. Daha once bol yokuslu bir güzergahta (19km) ortalama hızım hep 23.5-24 araligindaydi. Bugün hız ortalaması 26 oldu. Yalnız bugünkü suruste daha önce stravada kayitli segmentlerin hiçbirinde pr almamışım. Bu bisiklet bende şöyle bir izlenim uyandırdı. Düz yolda isen, evet biraz fark var. Fakat tırmanırken olay sadece bacakta bitiyor gibi. Açıkçası 105 set alsam verdiğim para açısından pişman olurdum diye düşünüyorum. Tur bisikletinden yol bisikletine geçince ciddi fark olacağını düşünüyorum ama yanılmışım gibi. Bakalım belki alışma sürecindeyimdir, zamanla bu mesajımı guncelleyecegim.

Aslında ortalamada 2 - 2.5 km çok da az bir fark değil. Spd pedal kullandınız mı bilmiyorum ama kullanırsanız bu fark daha da açılır.

Aslında ortalamada 2 - 2.5 km çok da az bir fark değil. Spd pedal kullandınız mı bilmiyorum ama kullanırsanız bu fark daha da açılır.
Yok hocam kullanmadım, tek bir veri üzerinden konuşmak da çok doğru değil aslinda. Bir de diğer günlere nazaran bugün çok daha sıcak havada sürdüm. Bakalım hafta içi benzer koşullarda sürünce durum nasıl olacak. SPD pedal vs belki önümüzdeki sezon başında alırım diye düşünüyorum.

Geri