Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Pompa

ben pompayı aldım da pompa hakkında soru sormak sonradan aklıma geldi :D o yzden sağol ama ben yer pompasını aldım sipariş gelicek bakalım ne yapıcam

Scudo
O zaman hayırlı olsun güle güle kullan.yer pompası evde çok güzel kolaylık hem göstergesi doğru gösteriyor ufal el pompaları göstergeleri gibi dengesiz değil hem çok çabuk şişiriyor.Eğer evde böyle bir pompan varsa tur için çok kaliteli almak da şart değil piyasadaki en ucuz ve en fazla basınç veren pompa 12 liralık sedona pompadır 85-90 psı hava basabıliyor buda seni yolda her türlü kurtarıyor.Çok bilindik kalite zannedilen pek çok markayı denedim 90 psı hava kesinlikle vermiyorlar üzerlerinde gösterge olmasına ve o göstergede 120 psı göstermesine rağmen.Bu konuda topeak ürünleri cidden çok güzel.Zefal pompalar da gayet başarılı.

bir gün tura çıkarsam yanıma alacağım pompa bu 220 gram çok ağır değil bence ve diğer pompalara göre daha güven veriyor bana görünüş itibariyle istediğim basıncı verebilir hem bisiklete monte edebilmek güzel yorumunuz için teşekkürler pompayı aldım çok güzel şişirdi evde kullanmak için tavsiyemdir kesinlikle ama taşımalık değil ayrı bir bagaj lazım taşımak için aslında sırt çantasında taşınabilir mi sizce ?? tek başına yani

@Burçak Erbil

Yanlış hatırlamıyorsam Crank Brothers pompa ürünlerine (belki başka ürünlerine de) ömür boyu garanti veriyor. Konuyu pompanın üreticisiyle paylaşırsanız belki de yeni parça ya da ürün değişimiyle size yardımcı olurlar.

Aşağıdaki ürün ömür boyu garantili mesela

(link)

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect
Topeak Morph Road G kullanıyorum. 10 numara pompa. Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Ön lastiği (iğneli) şişirdim, pompanın lastiğe takılan yerini hızlıca çektiğimde sibopun içindeki iğne pufff yok oldu gitti. Bunun sebebi nedir? Birde tamiri oluyor mu? Yeni iç lastik almalı mıyım? Tşk.ler...

Ben ParkTool PMP4 kullaniyorum. 8,5-9 bara kadar yetiyor. (kolunuzda kuvvet ve kondüsyonunuz yeterse daha fazla da basabilir) Benim icin önemli olan güzelligi veya agirligi degil, mümkün oldugu kadar yüksek basincta hava basmasi.
Asagidaki linkte 256 tane pompanin testleri var. Testde benim pompamdan daha iyi not alanlar var. Fakat bu notlar , agirlik, estetik, büyüklük, degisik siboplarla kullanma .. gibi kriterlere bagli.
Maalesef sayfa almanca. Ama pompalarin karsisinda parantez icindeki (1,2) gibi sayilar, test notunu gösterir. En iyi=1,0 en kötü 6,0

Eger kendi pompanizi bunlarin arasinda bulup ta ne yorum yapildigini merak ediyorsaniz, yorumlari tercüme edebilirim.

(link)

@Alper Yıldırım

En dogrusunu yapiyorsunuz. (Manometrenin dogru gösterdigini kontrol etmek her zaman mümkün degil zaten)

@hayri77
Yol bisikletinde kadroda, dag bisikletinde cebimde tasiyorum.
Zaten bir tane tasiyicisi var. Fakat dag bisikletinde kadrodan ucsa gitse bile farkina varmayacaginiz zorlukta arazi sekilleri var.
Kisiye bagli 250 km. ye kadar zaten sirt cantasina gerek yok. 250- 300 km.den daha fazla ise, cadirindan tutunda mutfak esyalarina kadar bir sürü yükün arasinda pompa da kaynar gider.

Hort.. Tchibo'dan yeni bir pompa aldım. Bir tane de sedonanın pompası var. Sedona çok hafif, Tchibo biraz ağır. Tchibo dış kısmı alüminyum ve göstergeli, bunlar da resimleri.

https://www.bisikletforum.com/a/img89/2793/20130412162825r.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img339/2517/20130412162842.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img853/8862/20130412162857.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img580/3172/20130412162914.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img203/6483/20130412162923.jpg

merhaba arkadaşlar , bisikletimin arka tekeri 3-4 günde bi havası çok hafif iniyor yani önden farklı oluyo hissediliyo yolda filan giderken sipoptan mı çözmedim ama patlak yok sanırsam çok uzun sürüyo yani 50-60 km filan ,(link) şu pompayı alayım diyorum ara sıra hava basarım iş görür mü fiyatı çok uygun

bilen yok mu arkadaşlar?

bunu bilmiyorum ama giyo pompa kullanıyorum, iş görüyor f/p 10 üzerinden 8. (link) bendeki buna benzer bir modeli

ince ve kalın sibop için kullanabilirsin

https://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6351,OdesisMc benim pompayı şimdi buldum işte bu

@nurullah memiş

Aynı üründen kullanıyorum,ürünün yanında bisiklete takılabilecek aparat veriliyor ve çok az yer kaplıyor,hem ince hem normal siboplara uyumlu kesinlikle iş görür.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Pompa almadan önce iç lastiğinizin sağlımlığından tam emin olun. Sibobun girişinden hava kaçırıyor da olabilir.

geceden beri duruyor hiç ellemdim bu sefer daha fazla inmiş arkadaşlar sanırım bu sefer patlak yani o yüzden almaktan vazgeçtim şuanlık patlağı bulup onaracağım teşekürler herkeze.

Küçük pompalar tubeles lastiği şişirebilir mi acaba?
Her yeri okudum bulamadım

Yeni konu açmamak için yazayım buraya.Ayak pompam var ondan memnunun ancak bisiklet ile çıktığım zaman'da da yanımda bulunacak bir şey lazım bana.Yine, ancak 100 lira verip Race Rocket HP falan alamam ne yazık ki.Decathlon'da satılan 14,99 fiyatlı ,mnp 100 olması lazım, pompayı alsam acil durum'da işimi görür mü? Yoksa elim'de mi kalır sizce?

Yolda bırakmamak amacı ile hepsi iş görür fakat yolda taşıma kolaylığı açısından mini birşey avantajlı. Race rocket dışında başka bir pompa önerebilirim. Blackburn airstik pompa. Baya mini hatta Race rocket den daha küçük boyutlara sahip olmasi lazım. Fiyatı da 60 kusur TL idi arkadaşım aldığında.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
@tolga akyol Teşekkürler öneri için.Lakin şu an bisikletim için harcama önceliği olan ruble, zincir, spd ayakkabı ve pedal var.Bu yüzden özellikle pompa için 15 lira'ya kadar düştüm bütçem.Mnp 100 kadroya takılıyor zaten bu yüzen taşıma pek dert değil (105 gram ağır biraz ama olsun) ve bir abimin Supersix'de görmüştüm ve memnunum demişti.Diğer taraftan, bu dediğiniz pompaya baktım ancak fiyatı şu an için beni aşıyor ne yazık ki :(

• Beğen
Tepkiler: tolga akyol
Ben de forma cebine sığacak bir pompa alacağım. Race rocket bir ara indirim ile 70tl ye inmişti. Şuan 100 üzeri. Tekrar inerse forma cebine koymak için alacağım. Pro pompa biraz uzun.

Geri