Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Qr mandal sıkma oranı

Bence iç lastik değişimini ve/veya yama yapımını öğrenip kendiniz yapın. Bisikletçi işinin bittiğine bakıyor .
Ben başkasına yaptırmam , her ayarını kendim bilmeliyim.
Başlığın cevabı; hafif sıkı olacak o kadar . Korkmayın aşırı sıkmadınız diye teker yerinden çıkmaz , tabii gevşek de olmasn :)

Scudo
Bence iç lastik değişimini ve/veya yama yapımını öğrenip kendiniz yapın. Bisikletçi işinin bittiğine bakıyor .
Ben başkasına yaptırmam , her ayarını kendim bilmeliyim.
Başlığın cevabı; hafif sıkı olacak o kadar . Korkmayın aşırı sıkmadınız diye teker yerinden çıkmaz , tabii gevşek de olmasn :)
Kendim yapıyorum zaten ama yanımda yama yoktu girdim yaptırdım birdaha mandal açılmadı

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Kendim yapıyorum zaten ama yanımda yama yoktu girdim yaptırdım birdaha mandal açılmadı

Tüh , sizinki şanssızlık olmuş oldukça . Bir de işi tam bilmeyene denk gelmişsiniz .:kötü:

arkadaşlar doğru noktadan güç uygulandığında açılıyor ama yine de hiç açamazsanız mandala ince bir bez parçası sarın ve ufak bir çekiç ile hafifçe tık tık vurun, açılacaktır. bir daha da o kadar sıkmayın :)

Mandalı açmadan (gevşetmeden) döner mi ki
H

Hocam mandalı gevşetmeden nasıl döndüreceğiz.

bende bazen fazla sıkıyorum (göbekte boşluk olduğundan lastik sağa sola oynuyor) açmak için mandalı ceviriyorum

ama sizinkisi çok fazla sıkıldıysa dönmeyebilir

ben bu yöntemi yanımda tornavida yada benzeri birşey olmadıgında kullanmıştım birkaç kez arabaya koymak icin bisikleti yoksa tornavida ile açmak daha kolay

bende bazen fazla sıkıyorum (göbekte boşluk olduğundan lastik sağa sola oynuyor) açmak için mandalı ceviriyorum
Yazmadan edemedim, ters bir durum var sanki; mandal sıkıysa döndüremezsiniz, tırtıklar buna izin vermez (bunun için üstüne sertçe çekiçle filan vurmak gerekir, buda mekanizmayı sanırım kırar), gevşekse zaten mandal açılır, döndürmeye gerek yok...
Belki mandalı değil karşısındaki somunu mu gevşetiyorsunuz bir şekilde?

@HakanAydn
bende o tırtıklar çok küçük, dün temizlemek için söktüğümde de çok zor açıldı (çok sıkmadığım halde) mandalı çevirip biraz gevşedikden sonra açtım

• Beğen
Tepkiler: HakanAydn
QR mandali neden gevsiyor ? Çaresi nedir? 2021 de sorulmuş ama cevap yazılmamış.
QR mandalların gevşemesi gayet olağan bir durumdur demek doğru olacaktır. Tüm yükümüze sürekli- ara vermeden mukavemet gösterdiğinden, ara sıra kontrol etmekte fayda olan parçalardan biridir.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
QR mandalların gevşemesi gayet olağan bir durumdur demek doğru olacaktır. Tüm yükümüze sürekli- ara vermeden mukavemet gösterdiğinden, ara sıra kontrol etmekte fayda olan parçalardan biridir.
Hocam benim durum biraz karisik. Esimin bisikletinin qr mandali surekli gevsiyordu ben bunu karbon olmasina bağliyordum. Benim arka jantı tamir icin tamirciye verdim. Eşimin jantini kullaniyorum kendi qr mandalimla (eşimin qr biraz kısa oldugu icin) Önceden hiç gevşemeyen qr 2 km gitmeden gevşemeye başladi.

Hocam benim durum biraz karisik. Esimin bisikletinin qr mandali surekli gevsiyordu ben bunu karbon olmasina bağliyordum. Benim arka jantı tamir icin tamirciye verdim. Eşimin jantini kullaniyorum kendi qr mandalimla (eşimin qr biraz kısa oldugu icin) Önceden hiç gevşemeyen qr 2 km gitmeden gevşemeye başladi.
Bu sorunu için, Metal kelepçe ile qr mandalı sıkmalısın.

Geri