Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ramazan ayında bisiklet kullanımı

Ramazan orucuna girmeden önce sünnet amacıyla pazartesi ve perşembe oruclariyla bir ön hazırlık yaptım diyebilirim. İlk kez gün içinde 25-25 olmak üzere günde 50 km yapacağım bu ay içinde. Bir dönem sabah aç karnına 4 saatlik yaklaşık 100kmleri deviren biri olarak çok zor olmaz inşallah. Hava şartları da şu an için buna tam müsait görünüyor 👍 Fotoları burda paylaşırım.

Scudo
Allah kabul etsin herkesin orucunu,aç susuz sürüş yapıp etkilenmemek sürüş şekliniz veya tarzınızla alakalı olabilir diye düşünüyorum.yavaştan geze geze sürüş yapılırsa susuzluğun çok etkisi olmaz sanıyorum,ama biraz daha efora yönelik performansa yönelik sürüş yapıyorsanız su olmadan gerekli takviyeler olmadan bünyeyi zorladığı gibi sağlıksal problemlerde yaratır tansiyon düşmesi baş dönmesi gibi.aç ve susuz bisiklete binmek hakkaten önemli iş,ben şahsen yeterli su takviyem yoksa rotamı bile değiştiriyorum.süren arkadaşlarda gördüğüm kadarıyla alışma ve vücut yapı meselesi,ben iftar sonrası kan şekeri dengelenince kahvemide içip çok zorlanmadan kısa ama süratli sürüşler yapıyorum yıllardır bu şekilde.

Hep derim Ramazan ayında bisiklet kullanmaktaki sıkıntı oruçlu olup bisiklete aç susuz binmekten ziyade; orucun hoşgörüsünü unutan, çabuk sinirlenen ve dikkatsizleşen diğer araç sürücüleri ile aynı trafiği paylaşmak.Dikkatli olmakta fayda var.

Hep derim Ramazan ayında bisiklet kullanmaktaki sıkıntı oruçlu olup bisiklete aç susuz binmekten ziyade; orucun hoşgörüsünü unutan, çabuk sinirlenen ve dikkatsizleşen diğer araç sürücüleri ile aynı trafiği paylaşmak.Dikkatli olmakta fayda var.
Allah'tan Fransa'da yasiyorum mu diyeyim simdi (ben amin demezdim buna ya) :acpsnr: ? Bugun surdum biraz. Kimsede sinir, dikkatsizlik falan baska zamanlardan fazla degildi. Ha bunlar fransiz nasil unuttum yav :kptmya:.

Allah'tan Fransa'da yasiyorum mu diyeyim simdi (ben amin demezdim buna ya) :acpsnr: ? Bugun surdum biraz. Kimsede sinir, dikkatsizlik falan baska zamanlardan fazla degildi. Ha bunlar fransiz nasil unuttum yav :kptmya:.
:snzdglsn:

Ben iftara yakın 10 km 1 saat düşük tempo sürdüm. Çok bir sıkıntı olmadı. Sorun araç kullanıcıları. Güzel ülkemizde zaten normal olmayan sürücülerin bir çoğu zombi gibi sürüyordu. Mahalle arasında 50 ,60 km hızla geçiyorlardı. Esas dikkat etmeniz gerekenler onlar. Yayalarda nasıl yürüdüklerinin farkında değiller 'di.

Onlara bakınca ben nasıl sürdüm şimdi onu düşünüyorum. Her ne kadar sakinim desemde bilmiyorum. En güzeli bir arkadaş bulabiliyorsak oto kontrollü sürmek galiba. 1 haftaya kadar bedenler oruca alışır. Son bir hafta sabır taşı çatlar.
İlk hafta ve son hafta kontrollü sürmek , sakin sürmek Ramazanda yapabileceğimiz en güzel şey galiba. Kimsenin orucunuda sakata sokmamak lazım kendi orucumuzuda. Kalın selametle arkadaşlar.

hayırlı ramazanlar bisikletim kırıldığı için zaten süremiyorum :)

Hocam tabi ki her insanın yapı ve bünyesi farklıdır ama asıl oruçken doğal olarak açlık hali oluyor, bisiklet sürerken Allah korusun ufak bir baş dönmesi vs. şişkin sürmekten daha tehlikeli değil mi? Yanlış anlamayın, yani nasıl başediyorsunuz tavsiyeniz var mı?
Herkese Hayırlı Ramazanlar...
Estağfurullah sanıyorum bünye meselesi.Herkeste farklı metabolizma özellikleri var tabi.Şahsen ben yemekten/kahvaltıdan önce daha bi dinamik oluyorum ama yemekten sonra günün yorguluğu da eklenince bi rehavettir çöküyo ve ıhıp kalıyorum memleket deyimiyle ... :)

Şahsen iftardan sonra biraz süreyim desem soluğu nezarette alırım sanırım :ssrtcbya: . Saat 22.00 ile 05.00 arası sokağa çıkmak yasak. Mazereti olanlar hariç. İftar zaten saat 21.00 sıralarında. Yedim, içtim, durdum, gerildim diyesiye yasak başlıyor zaten :D.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
IMG_20200427_183523-01.jpeg

Scott'la iftara doğru 😁

Bu sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde turist ayağına yatıp antrenman yapsak veya başka şehirden geliyorum şekline girsek acaba yerler mi... :koptum:
Ne yapalım yarışa az bir şey kaldı, km lerimiz eksik...

@Süper Dede yok abi yemezler , senin bölgedeki polisler yakın çevrenin evlatları, ya rizeli , ya giresunlu , ya ordulu , olmadı artvinli , hele birde öğle sonu olunca hiç laftan sözden de anlamazlar. :)

@Süper Dede yok abi yemezler , senin bölgedeki polisler yakın çevrenin evlatları, ya rizeli , ya giresunlu , ya ordulu , olmadı artvinli , hele birde öğle sonu olunca hiç laftan sözden de anlamazlar. :)
Zaten yıllardır beni yollarda görüyorlar, akraba olduk hepsiyle...Evet abisi yemezler...:agla:

Geçen sürüyorum sivil araba siren yaptı napıyorsun dedi, görmüyon mu bisiklet sürüyom dedim , saolsun uğraştırmadılar çok. aslında idare ediyorlar. Büyük şehirlerde sokağa çıkma yasağı olunca , uygulasalar bizim canımız yanıyor, uygulamazlarsa onların canı yanıyor. Ufak yerlerde Allah var idare ediyorlar. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Scott_Bisikletli
Geri