Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ruble uyumu

sener35

Daimi Üye
Tepki
87
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar iyi günler. Şu anda shimano xt 10 vites 11-36 ruble kullanıyorum. Shimano xt m8000 serisi 1x11 li sisteme geçmek istiyorum.11 vitesli sistemin rublesi 11-42t.fakat bu ruble bisiklet kadrosuna ve jant setine uyumlu mudur, nasıl öğrenebilirim?kadrom sedona 761, jant seti mavic slr.ikiside 2011 model. Bilen arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.tşkler şimdiden

Scudo
@Serkan Mıstınoğlu hocam yanlış anlamayın. Konuyu açmamın nedeni pek mümkün gibi göremedim.çünkü son küçük dişli ile kadro arasında boşluk çok az.hatta bi ara erdoğanlardan 1x11 li seti sormuştum.flibber i (11 uyumlu olacak şekilde) değiştiririz gibi bi çözüm söyledi ama sanki satmak için söylüyormuş gibi geldi.sonuçta sram ın xd flibberini takmaya gerek yok.11 li sisteme geçiş yapan varsa daha iyi aydınlatabilir diye düşünmüştüm.

10 la 11 in derinliği aynı bildiğim kadarıyla sadece 10 lu ruble takarken ufak bi spacer takıyoruz. O yüzden 11 li ruble jantına uyacaktır.

@sener35 Shimano 9, 10, 11 ruble aynı flibber. Sorun olmaz.

Ruble yeni alacaksan 11-46 alsan daha iyi olur.

@oguzh4n @Serkan Mıstınoğlu @Saikou cevaplar için çok tşkler.aradığım cevapları buldum.yanlız 11-46 çok kaba durur gibi.görüntü olarak söylüyorum.bi de 46 ya zincir geçişi nasıldır? Onu gözle görmek gerek diye düşünüyorum.

Benim konuyu okursanız göreceksiniz ben de 11-46 kullanıyorum.
Ama gelecek makinemde kesinlikle 10-50 ya da 11-50 set toplayacağım.
42 ciddi tırmanışlarda yetersiz kalıyor bir noktadan sonra.
Yeni Makinem 2016 Cube Fritzz HPA 180 Race
Bu arada XT yerine SLX'de kullanabilirsiniz. Performans olarak aynılar sadece ağırlık farkı var.
@sener35

@Serkan Mıstınoğlu 50 Candır :D
Ayrıca Sram NX 11-46 rubleyi de aynı şekilde direk olarak takabilirsiniz xd driver'a gerek kalmadan bilginize.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
11-10-9-8 birbiri ile uyumlu 7nin altı ve 12 li sistem için flibber değişimi gerekiyor

11-46 lı rublede ön aynakol dişlisi max. Ne kadar olabilir? Ben şu an 38t aynakol 11-36t ruble kullanıyorum.biraz dik yokuşlarda zorladığı oluyo.onun haricinde memnunum.tekli aynakol benim açımdan daha avantajlı.hem hafiflikten hemde kombinasyonlarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.11-46 ruble alırsam ön aynakolu 40t yapmayı düşünebilirim.arka vitesin max kapasitesini bilmediğim için soruyorum.40t ye 11-46t kombinasyonu nasıl olur sizce? Ayrıca @Serkan Mıstınoğlu 50t ruble gerçekten çok şekilsiz durmuş :D

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
22 aynakol 42 kaset dişlisiyle ne tırmanılır ama, arkada 100 kilo olsa yine dinlemez :)

@sener35 11-42 / 32 ''den 11-46 / 36'ya geçtim. Çok memnunum. XT8000 arka aktarıcı 46ya kadar destekliyor. 50ye geçmek için ek aparat falan gerekiyor. Ben uğraşmadım.

@Serkan Mıstınoğlu sadece yavaş hızları düşünmemek lazım aynakolu büyütüp üst vitesleri hızlı hale getirebilirsiniz. 3x10 vites aralığına baya yaklaşıyor

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san
merhaba arkadaşlar yol bisikletim 2x8 vites 11-32 rublem var aliexpresste 8 vites 11x40 ruble buldum bunu sipariş etmeyi düşünüyorum bunu takınca zincirin boyunu uzatmam gerekiyor mu? birde arka arttırıcı için uzatma aparatı lazım sanırım bilgisi olupta yardımcı olabilecek varsa sevinirim

@Saikou

@Saikou merhaba
Ben de halihazırda 3lü aynakolla 11-40 rubleli xt m8000 grup set kullanıyorum.
Sizin gibi 11-46 rubleye geçmek istiyorum.
Arka aktarıcı destekliyor dediniz bunu anladım ancak şunu merak ediyorum rubleyi taktığımda zincir uzunluğum kafi gelecek mi? Siz hem rubleyi hem aynakolu büyütmüşsünüz zincire de müdehale etmek zorunda kaldınız mı?

Bunu geçmişteki şu tecrübemden dolayı soruyorum katlanır bisikletimin rublesini daha büyük ruble ile değiştirmiştim ancak zincir kısa gelmişti ve 4 bakla eklemek zorunda kalmıştım.

@Yusuf'san

Tabi yeni zincir de gerekli.

lapierre sensium 500 endurance kadro bisikletim var. 50/34 ultegra 8000 aynakol kullanıyorum. ruble için öneri alabilir miyim. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

-Ruble
-Arka aktarıcı
-Zincir
-Vites kolu
değişimi yeterli :snzdglsn: Ruble janta sorunsuz uyacaktır
Hocam Merhaba bilginiz var ise bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.11/32 7'Li kaset ruble aradım bulamadım 11/32 7'Li kaset ruble buldum şimdi sormak istediğim husus ise en küçük dişlideki 11 ile 12 arasında böyle ahım şahım bir fark olurmu yapabilecek maksimum hızda ? teşekkürler

Geri