Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Salcano City Sport Kullanıcı Kulübü

@TatanQa_tr

Teşekkür ederim satıcı ile irtibata geçeyim bakalım doğru mu?

Scudo
City Sport'ları canlandırayım ;)
Son baharda almıştım. Daha doğru dürüst kullanamadan kış soğukları bastırdı ve kullanmama engel oldu. Zaten yıllardır binnemiş ve kondisyonsuz olan 46 yaşında biri olarak, kendimi hasta etmek de istemedim. Neyse tam bahara doğru yaklaşırken ellerimi ovuşturmaya başladım, dedim "bir an evvel havalar ısınsa da binsem". Yok, o da olmadı. Bu sefer de Covid-19 zımbırtısı peydah oldu. Gel de küfür etme. Etmedim tabi :p (içimden çok ettim de boşverin). Ben de kendimi forum sayfalarına vurdum. Geçmiş paylaşımları, okuyup hevesimi artırıyorum. Umarım şu virüs belasından kazasız belasız ve beklenilenden daha çabuk kurtuluruz.

İlk aldığım gün, (Bisiklet çıplak. Ağırlık sanıyorum 14,25)
WP_20190905_18_20_00_Pro.jpg

Sonraki aksesuarlarım. (Çamurluklar, Sele arkası çanta, kadro çantası, suluk, kilit vs. tahmini ağırlık 16 küsür olmuştur).
WP_20190917_18_15_26_Pro_LI.jpg

En son arka port bagaj, pompa ve çanta içindeki pratik alet seti ile sanıyorum 18 kiloyu aştı bisikletin ağırlığı.
İşe gidip gelirken süreceğimi sanıyorum (Cavit 19 abi izin verirse). E tabi çanta içinde giysi ıvır zıvır ve üzerine
benim de 85 kilo ağırlığımı ekleyeceğiz artık. :D
IMG_20191109_173306.jpg

Arkadaşlar iyi akşamlar.
Kısa bir süre önce (1 ay gibi ) Kron Tx150 aldım Oğlum katlanır bisikleti olmasına rağmen el koydu.
Kendime tekrar bisiklet aramaya başlayır Salcano City Sport 01 modeline rastladım resimlerde yakışıklı görünüyor. Kullanıcılar + ve eksileri hakkında yardımcı olursa sevinirim.

Sayın Kadir Bey, uyarınız için teşekkür ederim.
Tekrar Kron Tx 150 aldım

• Beğen
Tepkiler: kadir karakaya
Merhaba, salcano city sport 40 modeli ikinci el olarak 1300 tl civarında buldum. Bu fiyata tavsiye eder misiniz acaba?

Disk fren uyumlu Salcano City Sport kadrosu satan varsa alırım. Sadece kadro olarak alacağım. Farklı seçenekler varsa o da değerlendirilir. Alın borusunda hasar yoksa önden kazalı kadroları da alırım. Elinde olan özelden yahut buradan bana ulaşabilir.
Merhaba, salcano city sport 40 modeli ikinci el olarak 1300 tl civarında buldum. Bu fiyata tavsiye eder misiniz acaba?

1300 liraya sıfır Corelli Fit Bike 1.0 al. Hem bundan daha hafif hem de daha seri.

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
Disk fren uyumlu Salcano City Sport kadrosu satan varsa alırım. Sadece kadro olarak alacağım. Farklı seçenekler varsa o da değerlendirilir. Alın borusunda hasar yoksa önden kazalı kadroları da alırım. Elinde olan özelden yahut buradan bana ulaşabilir.

1300 liraya sıfır Corelli Fit Bike 1.0 al. Hem bundan daha hafif hem de daha seri.
Cevabınız için teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5
@eküce
Ben teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: eküce
Merhabalar, maksimum 1700 TL bütçem var şehir içinde kullanmak için bisiklet arıyorum. Önerebileceğiniz bir model var mıdır bu konularda pek bilgili değilim.

Son düzenleme:
Bisiklet markaları ve özellikleri aşağı yukarı aynı fiyatlar ve özelliklerle sıralanıyor. Herhangi bir x markadan 1700₺ aralığında bir şehir bisikleti seçebilirsin.
Dikkat etmen gereken kadro boyunun sana uygun olması. Çok yokuşlu yerlerde kullanacaksan amortisörsüz olması daha iyi, ama varsa da en azından kilitleme özelliğinin olması, artı vites sayısının çokluğu (yokuşu bol yerlerde işe yarıyor), yeterli özellikler.

• Beğen
Tepkiler: gurbeyza
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. yaklaşık 15 gün önce sıfır 1950 tlye kron tx150 hd aldım fakat ilk hafta orta göbek değişti ve 22-23-24 viteste biraz yüklenince pedal titreme yapıyor ve hiç içime sinmedi. Satıcı değişimi kabul etti ama elinde başka tx150 yok ve Salcano city sport 10 hd 2825 tlye verebileceğini söyledi. Yarın almaya gideceğim ne dersiniz salcano city sport 10 hd bisiklet iyimi? 850 tl daha üzerine verip almaya değermi? İlginize şimdiden teşekkürler.

.

Son düzenleme:
.

Son düzenleme:
Konuya attığım son mesaja baktım 22 haziran 2016. Üzerinden tam 4 yıl geçmiş. Son zamanlarda aklımda olan genel temizlik ve bakım olayını geçtiğimiz günlerde hallettim. Yapılanlardan kısaca bahsedeyim;

Ön ve arka tekerlek göbekleri tamamen söküldü, kontrol edildi, temizlendi, yeni gresleri sürüldü ve toplandı.
Orta göbek söküldü, rulmanları kontrol edildi, temizlendi, gerekli yerler greslendi ve toplandı.
Zincir söküldü, temizlendi, yağlandı.
Ön ve arka vites mekanizmaları söküldü, temizlendi, gerekli kısımları greslendi.
Ön ve arka dişliler söküldü, temizlendi.
Ön ve arka V fren tertibatı söküldü, kontrol edildi, greslendi.
Pedallar söküldü, bilyaları, yatakları temizlendi, kontrol edildi, greslendi ve toplandı.
Fren ve vites telleri, kabloları söküldü, temizlendi, yağlandı.
Fren ve vites kolları temizlendi, yağlandı.
Amortisörlü maşa tamamen söküldü, kontrol edildi, gerekli kısımlar greslendi ve toplandı.
Gidon-maşa göbeği(Furş yatağı) söküldü, kontrol edildi, greslendi.

Yapılanlardan sonra tüm parçalar güzelce toplandı ve kadroyla birleştirildi. Vites ve fren ayarları yapıldı. En son zinciri takmadan önce yağladım ve 1 gün beklettim. Şuan test için hazır. İlk kullanımda illaki ayarlarda sıkıntı olacaktır. İnce ayarları yaptıktan sonra yola devam inşallah. Bir kaç fotoğraf çekmiştim, onları da ekleyeyim.
Ayrıca merak edenler için kadroyu tarttım 1980 gram geldi. Kadro 2014 model city sport 40.

IMG_20200729_190955.jpgIMG_20200729_191007.jpgIMG_20200730_131117.jpgIMG_20200730_131437.jpgIMG_20200730_143245.jpg

@undefined Naptınız, ne aldınız?..

2018 City Sport 10 kadrosuna kadroya sürtmeden ya da az bir çamur olunca çamurlar kadro tarafından sıyrılmadan, en geniş hangi dış lastik olur? Ghost Square Urban 5.8 şehir bisikleti aldığım için mevcut Salcano 'yu daha çok tur ve şose/köy/orman yolu ağırlıklı kullanacağım için 700x42c bir gravel lastiği (yanlar dişli, orta kısım asfaltta iyi akacak şekilde) düşünüyorum. Yoksa 40c ya da 38c olanlara mı baksam daha uygun olur? Bu kadroya en geniş ne takılabiliyor bilgisi olan var mı?

Geri