Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Sedona 410

Paraniz yetiyosa gercekten guzel bi bisiklet. Ben 410 kullaniyorum cok memnunum hizindan durusundan

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: anotherbrick
Scudo
@Asusmune @honeybadger yorumlarınız için teşekkürler. Aslında bayiye Carraro sportive 330 alacağım diye gittim ancak satıcı başlangıç olarak bu senin için daha uygun diyerek beni Sedona 410 a yönlendirdi. Sürdüm hoşuma gitti ancak Carraro sportive 330 elinde olmadığı için süremedim. Arasındaki 650 TL lik farka değer mi tereddütte kaldım. Bisikletlerden çok anlamam motosiklet sürücüsüyüm. Şehir içi ulaşım ve ağırlıklı asfalt zeminde 100/200 km lik geziler için düşünüyorum. Tasarım olarak canlı görmesem de Carraro Sportive 330 beni daha çok heyecanlandırıyor.

carraro-sportive-330-28-jant-2015-model-ucretsiz-kargo-hybrid-bisikletler-carraro-5020-12-B.jpg

Sahsen ben bile heyecanlandim donanimsal olarak cok iyi duruyor bisiklet. Carraro grubu var forumda sormadiysaniz bir de oradan sorusturun

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@honeybadger Carraro grubuna sordum ancak 330 kullanıcısı pek yok. Bir cevap alamadım. Genel olarak Carraro sportive 330 olarak kullanıcı yorumları sitede yok. Sanırım fiyatlar 2000 TL lere çıktığında insanlar Giant Specialized Scott gibi daha prestijli markalara yöneliyor. Burada kadro mu donanım mı tercihi devreye giriyor biraz da.

valla o zaman bence çok para vermeyin derim çünkü hem bisikletle acemiliğinizi atarken basit düşüşlerde bisikletin orası burası çizildiğinde çok canınız yanmaz hemde bir geçiş bisikleti olarak kullanırsanız da asıl istediğiniz bisiklete ayırabileceğiniz daha çok bütçeniz olur.mesela şehir bisikleti sizi kesmedi hız konusunda yol bisikletine geçersiniz, yada baktınız daha çok arazide kullanmaktan zevk alıyorsunuz mtb ye geçersiniz yada tamam benim olayım şehir bisikleti dediniz bisikletinizi satar iyi bir şehir bisikleti markasına yönelirsiniz.

merhaba arkadaşlar. 2008 yıllarında sedona 761 almıştım turkuaz renk :) dağ bisikleti.
erdoğanlar bisikletten bazı modifiyeler yaptırırak almıştım. arka vitesi shimano xt vs yaptırmak gibi. o senelerde 1000 tl üstü para vermiştim.
ama dağ bisikleti özelliklerinin hiç işime yaramadığını gördüm. genelde asfalt beton , %25 gibi de toprak yollarda kullandım
afyon a tayin oldum. burada bisiklet sürmek için uygun olarak görüyorum eviminin muhiti.
bu sefer şehir bisikleti almak niyetindeyim
sedona 410 modeli sanırım fiyat performans oranı en iyilerden birisiydi 2015 senesi için.
şimdi 2016 yaz a yakınız.
halen sedona 410 mu dersiniz? yoksa daha iyisi var mı önerebileceğiniz.

bir de 180 cm boyundayım. kadro boyu hangisi uyar. ben aldığımda zaman 16 ,18 vardı.
şimdi 42 filan yazıyor

23 Nisan'da benim için ilk uzun sayılabilecek 47 kmlik bir tur yaptım. İyi ki seleyi değiştirmemişim, hiç rahatsız etmedi desem yeridir. Ortalama hızım düşük tabi :) ama 3 saatte vardım gideceğim yere, yolda çok bozuk yerler vardı taşlı topraklı çok sıkıntı yapmadı.

13043543_1127949923921911_86726110104044269_n.jpg 13102855_1128792380504332_5731902074297382187_n.jpg

Dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    79,4 KB · Okunma: 38
ben de pazar günü şöyle( (link) ) bir gezi yaptım :)

cinnaha çıkarken insanın yeri gelince alternatif yerlerinden nefes alabildiğini bir kere daha keşfettim :koptum:
çıkışı zor, inişi de oldukça korkutucuydu, "frenler bi gitse (iyi ihtimalle) ulusa kadar duramam" diye düşüne düşüne indim ki bir ara frenlerden çok ses gelmeye başladığında baktım, bütün jant ısınmıştı beni zapt etmeye çalışmaktan :D ama çok keyifli namıssız

@gercek umurcan bildiğim kadarıyla o yokuşta ağır vasıtalar için vitesi boşa atmak yasak :D valla helal olsun o yokuşu çıkmak kolay değildir :harika:

@gokberk88 teşekkür ettim :) ben de bir kerede çıkamadım ama zaten, 5-10 kere durup soluklanmışımdır :D

@erenbayrak52 410'un bir üst modeli o, 2016 modelinde aktarıcıları falan bi üst kademeye çekilmiş

@AliMurat soyledigin üzere yk bisikletten siparisimi verdim.3 günlük heyecanli bekleyis 23 nisana ve pazar günü tatiline denk geldigi icin bugün 410 umun elime ulasmasiyla son buldubisiklet im gelecek diye işe bile gitmedim:) sagolsun kargo gorevlisi evin icine kadar koliyi getirdi.vakit kaybetmeden kutuyu actim ama alyan anahtari olmadığı icin kurulumu yapamadim.carsidan bi koşu gidip alyan aldim ve yavas yavas heryerini inceleyerek kurdum.aslinda pek kurduguma da inanmiyorum sanki biseyleri tam yapmamisim gibi geliyo:) bisikletciye yinede bi kontrol amacli götürücem.bu arada birtek bana mi öyle geldi bilmiyorum ama bisiklet fotograftaki halinden daha güzel:)

Dosyalar

• 20160425_125054.jpg
    20160425_125054.jpg
    90,4 KB · Okunma: 77
  • 20160425_125724.jpg
    20160425_125724.jpg
    131,8 KB · Okunma: 84
  • 20160425_224632.jpg
    20160425_224632.jpg
    139 KB · Okunma: 86
@1dost bu nedir hocam vitesten memnun değilsiniz galiba arkadaşım alacak bundan da bilgi verir misiniz

@1dost geçmiş olsun :-/ tam olarak nasıl oldu acaba? bir de kulak kırılınca pedalda boşa düşme oluyor mu?

• Beğen
Tepkiler: gercek umurcan
Geri