Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona bisiklet tavsiyeleri

@hashus1099 katılıyorum hani belki baktığımız ilk kriter değil tabi ancak kimse ağır bisiklet almak istemez. Bisiklet yeni olduğu için de hiç bir yerde bilgi bulamadım. Aslında herkesin kendi bisikletinin ağırlığını girebileceği bir veritabanı yapılsa çok güzel olur forumun içinde.

Scudo
Aldım şimdilik sele dışında herşeyden memnunum sadece neden olduğunu bilmiyorum ama sağ taraftaki vites kolunun vites düşürme düğmesi takılı kalıyor. Onun dışında bisiklet harika yolda resmen akıyor. Bisikletçi 20 gün sonra tekrar getirmem gerektiğini söyledi bir kaç küçük ayar bakım yapıldıktan sonrasını merakla bekliyorum. Şu an herşey harika

Dosyalar

• DSC_0288.JPG
    DSC_0288.JPG
    120,3 KB · Okunma: 169
  • DSC_0291.JPG
    DSC_0291.JPG
    96,1 KB · Okunma: 152
  • DSC_0292.JPG
    DSC_0292.JPG
    103,9 KB · Okunma: 153
@ugrars90
vites takılmasının nedeni alta bağlantı var ayna kolun altında benimki o araya girmişti sıkışıyordu belki öyle olmuş olabilir bir kontrol et :)

• Beğen
Tepkiler: ugrars90
@ErenCanYRT bisikletçiye götürdüm. İlk gün bir arkadaş kullanıyordu vitesi yükseltemeyince (yükseltici biraz görünmeyen yerde kalıyor malum) zorlamış sanırım 8 li vites değiştirici dalgası mı artık neyse (gidondaki) vites düşürücü düşmenin dişlisi kırılmış. Söküp yolladılar yenisini gönderirler bir sıkıntı olmaz ama sram via da ilk defa böyle bi sorunla karşılaşıyoruz dediler :)

SEDONA 820 gerçekten güzel bir dağ bisikleti hevesin warsa al derim :)

Herkese Selamlar,

4 ay önce işe gidip gelmek için 52 kadro ,sedona 410 sarı aldım (boyum 1,82, 86kg ) haftaiçi hergün 12 km yol yapıyorum. Düz asfalt performansı iyi çabuk hızlanıyor keyifle sürebiliyorsunuz vites geçişlerinde sorun yok. Ancak yokuşları çok rahat çıkamıyorum (benim kondisyonumdan kaynaklanıyor olabilir ). Eğer sürekli kullanacağınız yerde dik yokuşlar var ise vites oranları daha uygun bisiklet seçimi yapmak gerekebilir. Frenleri yeterli. Bisikletin tek sıkıntısı galiba lastikleri ıslak ,kum, kayabilecek zeminde dikkatli olmak lazım. Şimdilik bir kez lastik patlattım.

@altugem
Vites oranları daha uygun derken hocam? Bence vitesi daha doğru kullanma tecrübesine sahip olmak gerekiyor hocam.Vites oranı ile (ne demek oluyorsa)frenle alakası yok hocam.

Töbe ve nefret ettiğim bir marka.

Evet var :) 2 aydır ulaşım-spor amaçlı kullanmaktayım ve memnunum.

@kuşlar gibi özgür
hocam sizdede yokuşlar da sıkıntı var mı ?

@altugem
Arka rubleyi büyütmek gerekebilir. Yokuşlarda yoruluyorum evet, ama biraz da kondisyon ile ilgili. Arka rubleyi büyütme konusunda bilgili arkadaşlar, destek lütfen :D

merhaba ben de bu modeli satın almayı düşünüyorum da sitesinde max kadro boyu 52 cm yazmışlar 184 boy için 52 cm uygun olur mu ?

Bu bisikletle rampa sorunu yaşayanin önce bacaklarina bakmasi gerekir. Düz yol vitesi ile çoğu egimi cikiyorum. Yarin obur gun yaris bisikletine heves ederseniz, o rampalari 38 disli ile cikmak zorunda kalacaksiniz. 26 kucuk disli ile zorlananin kondisyon olayi henüz yoktur. (Turda, yüklü olmayacağinizi hesap ederek)

Oran 1'den küçükken yokuş çıkarmıyorsanız bol bol antrenman yapın arkadaşlar, hiç uğraşmayın vites oranıyla falan.

Geri