Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Scudo
@erman35 ben de 2019 modeli 2020 ocakta 3350 ye aldım. Aslında pek farkları yok bulabilirseniz 2019 330 a bakın derim
Hocam memnun musun bisikletten? Ne gibi dezavantajları var? Ben de almayı düşünüyorum şu sıralar. Lakin Gravel bisiklet mi alsam yoksa Carraro 330 mu tam karar veremedim. Hem şehir içi,hem tur amaçlı,hem de arada sırada aaa dur lan şuraya da bir gireyim deyip hafif arazilere girebileceğim birşey arıyorum. Hız benim için geri planda. Konfor,rahatlık,hafiflik önemli. Gravel bisikletler yol bisikletlerini çok andırıyor rahat edebilir miyim bilmiyorum. Carraro 330 nasıldır? Ne tavsiye edersin?

Tamamdır arkadaşlar teşekkürler, artık şu virüs işi bitince alırım.

@sauron Mosso ve Bisan ikisi de fiyat performans ürünü, değerlendirilebilir.
@mavi182002 söylediğiniz bütçeye uygun Mosso ve Bisan'ın 21 vites modellerine bakın. Alacağınız bisiklet alüminyum olsun, bakımı çelik kadroya göre daha basittir ve hafiftir.

Kron XC 100 V 26 lady Alüminyum kadro yar dağ bisikleti, 21 vites Shimano tourney. Ön süspansiyon, V firen,zozo. Fiyat 1280 civarı sizce uygun mu? (1.63-1.70 arası boy için) 15"-17" kadro uygun mu? İnternetten alacağım önereceğiniz bir firma var mı? Kron kendi sitesinde pahalı biraz

riverside 120 hybrid buldum da ikinci el kadrosu 46-48 cm 18-19 inç, 1.71 boyundayım iç bacak boyumda 79 gibi birşey: büyük gelir mi? gelirse çok mu büyük olur? yasaktan sonra denemeye gidicem ama anlayan varsa bi yardım etsin önceden

Arkadaşlar lütfen bana yardım edin. Ne kadar karışmış bu camia. Neredeyse her bisikletin kendine has kategorisi var. Ne alacağımı şaşırdım.Graveller,fitnesslar vs. Şimdi durum şöyle. Bisikletimi değiştirmek istiyorum. Eski turculardanım. Lakin artık eskisi gibi uzun turlara çıkmayacağım. Daha çok şehir içinde,sahillerde,ulaşımda kullanacağım lakin buna ek haftasonları arkasına belki çadırımı uyku tulumumu vs. atıp köy rotalarında,stabilize yollarda ufak tefek kamplı kaçamaklar yapacağım. Bazen aklıma esiyor ve dur bakalım dalalım bir şuraya deyip toprak yollara,hafif çimenli arazilere girmeyi seviyorum. Aradığım özellikler ise öncelikle rahat ve konforlu olması. Oturuş açım keyifli ve aktif bir sürüşe uygun olmalı. Diğer bir özellik ise sabit maşalı ve nispeten yormayan bir bisiklet olmalı. Ne almam gerekiyor karar veremedim. Bütçem 4.500 civarı. Graveller çok övülüyor ama Türkiye’de birbiri ile alakası olmayan garip modeller var. Ne önerirsiniz bana? Model tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler. Forumda yeniyim. Sürçü lisan ettiysem affınızı diliyorum.

@mustafamrt kadrosu size büyük sizin S-M kadrolara bakmanız daha doğru olur. riverside 120 den ziyade 1000-1200 tl civarına çıkabiliyosanız triban 100 öneririm

Düzeltme: Bulduğunuz kadro zaten M boy olarak geçiyormuş. Kadro boyu size uygun. Benim aklım dağ bisikleti kadrolarına gitmiş.

@okidoki size de 2.el triban 100 öneririm. kalan bütçenizle komponentleri yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bu bisiklet toplama işi keyifli olabiliyor. V fren olmasına karşın 700-35c lastik kalınlığı civarına kadar destekliyor. Bu kalınlık bütün beklentilerinizi karşılayacaktır.

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Tepkiler: mustafamrt
@fsmfatih nerden aldınız? İnternet mi? Fiyatı nedir?
@mustafamrt decathlonda Rockrider 1100 TL ona da bakın derim yarı yol- dağ bisikleti. Alüminyum hafif olur.

@mavi182002 Rize'de decathlonda yok en yakın Samsun o yüzden giriş olarak ikinci elden alıp sonra iyilerine binerim umarım

Arkadaşlar lütfen bana yardım edin. Ne kadar karışmış bu camia. Neredeyse her bisikletin kendine has kategorisi var. Ne alacağımı şaşırdım.Graveller,fitnesslar vs. Şimdi durum şöyle. Bisikletimi değiştirmek istiyorum. Eski turculardanım. Lakin artık eskisi gibi uzun turlara çıkmayacağım. Daha çok şehir içinde,sahillerde,ulaşımda kullanacağım lakin buna ek haftasonları arkasına belki çadırımı uyku tulumumu vs. atıp köy rotalarında,stabilize yollarda ufak tefek kamplı kaçamaklar yapacağım. Bazen aklıma esiyor ve dur bakalım dalalım bir şuraya deyip toprak yollara,hafif çimenli arazilere girmeyi seviyorum. Aradığım özellikler ise öncelikle rahat ve konforlu olması. Oturuş açım keyifli ve aktif bir sürüşe uygun olmalı. Diğer bir özellik ise sabit maşalı ve nispeten yormayan bir bisiklet olmalı. Ne almam gerekiyor karar veremedim. Bütçem 4.500 civarı. Graveller çok övülüyor ama Türkiye’de birbiri ile alakası olmayan garip modeller var. Ne önerirsiniz bana? Model tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler. Forumda yeniyim. Sürçü lisan ettiysem affınızı diliyorum.

@okidoki reis yukarıda tavsiye veren oldu neden tekrardan aynı yazıyı atıyosun

Öncelikle tüm değerli forum üyelerine selamlar, forumu yaklaşık bir seneye yakın bir süredir takip ediyordum fakat kafamdaki bazı pürüzleri ortadan kaldırmak için sadece yazılanları okumakla yetiniyordum. Şu sıralar mevcut durumdan dolayı birkaç aydır para biriktirme fırsatı doğduğu için hem foruma kaydolmanın, hem de yaklaşık 8 yıldır kullandığım eski dağ bisikletine veda etmek için bir fırsat yakaladığımı düşünüyorum.
Şuan için yarısını biriktirmiş olsam da hedef bütçem 2500-3000 arasında değişiyor ve aklıma yatan model ise sizlerden bilgi edinmek istediğim Carraro Sportive 327 modeli. Araştırdığım kadarıyla yeni kadrosu enduro kadro olarak güncellenmiş vaziyette ve rengi de gayet dikkatimi çekmiş durumda. Arka aktarıcısı Deore, ön ise Altus donanımlarına sahip. Bunun bir üst modeli olan 328 de gayet iyi fakat farkları sanırım disk frene sahip olması ki uzun turlar yapmayı hedeflediğim için 327'de bulunan v freni daha makul buluyorum. Ayrıca bir üst modeli olan 328 sadece disk frene sahip olmanın yanı sıra 327 modelinde bulunan ayarlanabilir gidon boğazına sahip değil. Carraro Sportive 327'de dikkatimi çeken diğer bir unsur da amortisörsüz düz maşaya sahip olması ve bu sanırım bisikletin ön maşasına da portbagaj monte etme imkanı sunuyor. Carraro Sportive 327 aynı fiyat segmentindeki diğer bisikletlerden dezavantajı, avantajı nedir? Bu model hakkında bilgisi, deneyimleri olanlar önerir mi? Ayrıca Carraro markasına da güvenebilir miyim? Şimdiden hepinize teşekkürler, iyi forumlar herkese...

Son düzenleme:
Merhaba
2500-3500 Tl civarında şehir bisikleti arıyorum. Alüminyum kadro, sabit maşa, mümkünse 26inç,
vfren ya da disk bilmiyorum.
öneride bulunabilirseniz sevinirim.

@mustafamrt kadrosu size büyük sizin S-M kadrolara bakmanız daha doğru olur. riverside 120 den ziyade 1000-1200 tl civarına çıkabiliyosanız triban 100 öneririm

Düzeltme: Bulduğunuz kadro zaten M boy olarak geçiyormuş. Kadro boyu size uygun. Benim aklım dağ bisikleti kadrolarına gitmiş.

@okidoki size de 2.el triban 100 öneririm. kalan bütçenizle komponentleri yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bu bisiklet toplama işi keyifli olabiliyor. V fren olmasına karşın 700-35c lastik kalınlığı civarına kadar destekliyor. Bu kalınlık bütün beklentilerinizi karşılayacaktır.
Hocam valla bisiklet toplama işinden gına geldi bana. Zaten hep kendi topladığım bisikletlere bindim. İstiyorum ki hazır sadece selesini tekerlerini falan değiştireceğim bir bisiklet olsun. Açıkçası bu Gravel olayında ki endişem sürüş açısı. Drop bar gidonla saatlerce sürüş yapmak,kamp yapmak vs. rahatsız edici olmuyor mu? Hiç aklımda yoktu bu gravel olayı yavaş yavaş aklımı çeliyor. Dediğim gibi genelde şehir içi,sahiller,mahalle araları arada sırada da çadırlı/çadırsız hafta sonu doğa kaçamakları. Hızdan ziyade konfor,rahatlık ve az yorucu olması önemli. Aklımda bu iki bisiklet var ama başka tavsiyelere de açığım. İkisi de full deore. Carraro’nun aktarıcıları biraz daha iyi.F3149381-5782-4141-9DF1-7769B4305C32.jpeg84C065B2-D1FA-476E-9940-617FA064B03B.jpeg

@mustafamrt Decathlon internet mağazasından gelse ilinizde bisikletçiler ayar gerekirse yapar bence ben de bir tane oydan alacağım Rockrider burda da mağaza yok

@mavi182002 tabii ki iyi bi para :) karşılığında yapar yapar da, decathlon olsa ücretsiz kurulum ve sonrasında bakım hakkın da oluyor işte

şehir-tur bisikleti alacaksanız kesinlikle 21 vites olmasın. en az 24 vites olsun. arka aktarıcı tourney olmasın, en az altus olsun. mümkünse en az 11-32T olsun zincir diş aralığı olsun yani kaset.(benim bildiğim 24 vites olup da bu diş aralığında sedona 410 da bir de giant escape 2 de var. diğer markalarda da mutlaka vardır ama ben hangi modellerde olduğunu bilmiyorum.) süspansiyonlu olmasına gerek yok. illa süspansiyonlu alacağım diyorsanız daha üst modelleri tavsiye ederim. başlangıç süspansiyonları başa bela.

• Beğen
Tepkiler: mustafamrt
Selam hocam. Graveli sallayin onlardan bize yar olmaz. Merida speeder, sipeşilayzıd sirrius, giant escape air gbi hafif ve seri fitnesslere yonelin derim. Bir cogu turkiyede gravel ismiyle piyasaya surulen bisikletlerden daha hafif, daha atikler. Arka öne bagaj demiri takma delikleri olmasida cabasi

Geri