Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Selam hocam. Graveli sallayin onlardan bize yar olmaz. Merida speeder, sipeşilayzıd sirrius, giant escape air gbi hafif ve seri fitnesslere yonelin derim. Bir cogu turkiyede gravel ismiyle piyasaya surulen bisikletlerden daha hafif, daha atikler. Arka öne bagaj demiri takma delikleri olmasida cabasi
Başlıkları epey bir okudum. Sen popüler akımları sevmiyorsun hocam😂 valla fitness bisikletleri benim de hoşuma gitti ama Gravel aşağı gravel yukarı.. aklım çelindi. Yoksa benim de aklımda olan fitness tarzı sabit maşalı hafif bir alet ama bakıyorum internete artık tur bisikletlerinde bile bir gravel akımı var. Öyle olunca diyorum ya ben mi bir şeyleri kaçırıyorum acaba? Çok mu rahat,çok mu seri,çok mu hafif.. 5.000 lira para verip tatmin olamamak canımı sıkar. Bir de daha önce hiç drop bar ve shimanonun yol serisi aktarıcıları kullanmadım. Ondan da çekiniyorum açıkçası. Alacağım bisiklet drop bar mı olsun yoksa deore mi olsuun claris tiagra mı olsun.. karar veremiyorum.

Scudo
Başlıkları epey bir okudum. Sen popüler akımları sevmiyorsun hocam😂 valla fitness bisikletleri benim de hoşuma gitti ama Gravel aşağı gravel yukarı.. aklım çelindi. Yoksa benim de aklımda olan fitness tarzı sabit maşalı hafif bir alet ama bakıyorum internete artık tur bisikletlerinde bile bir gravel akımı var. Öyle olunca diyorum ya ben mi bir şeyleri kaçırıyorum acaba? Çok mu rahat,çok mu seri,çok mu hafif.. 5.000 lira para verip tatmin olamamak canımı sıkar. Bir de daha önce hiç drop bar ve shimanonun yol serisi aktarıcıları kullanmadım. Ondan da çekiniyorum açıkçası. Alacağım bisiklet drop bar mı olsun yoksa deore mi olsuun claris tiagra mı olsun.. karar veremiyorum.
Once gravel alirsin , dag tepe orman gezeyim dersin. Sonra bir bakmisin o bölgelere ulasmak için %80 oraninda asfallatta surmussun ve haşatın cikmis. Sonra yine foruma gelir " yol lastigi önerileri ' basligina daha akici ve asfalatta yormayacak lastik onerileri alirsin. Boyle gider bu surec

Once gravel alirsin , dag tepe orman gezeyim dersin. Sonra bir bakmisin o bölgelere ulasmak için %80 oraninda asfallatta surmussun ve haşatın cikmis. Sonra yine foruma gelir " yol lastigi önerileri ' basligina daha akici ve asfalatta yormayacak lastik onerileri alirsin. Boyle gider bu surec
Hocam şimdi dediğin modelleri inceledim. modeller ne yazık ki giriş seviyesinde donanım sunuyor. 6.000 liralık bisklete tourney altus/Claris koymuş adam. İçim el vermiyor sırf markaya bu paraları vermek. Mesela scott metrix 30 çok hoş gözüküyor ama baştan aşağı claris. Bildiğim kadarıyla yol serisinin en düşük modeli claris. Sadece Merida Corssway Urban 100 modelinde Alivo var. 5.000-6.000 verince insan Deore ya da Tiagra bekliyor. Bu da beni daha yerli kadrolar olan Mosso ve Carraro’ya yöneltiyor. Gönül ister ki scottun o karizma kadrolarındam alalım ama gel gelelim ki her şey kadroyla bitmiyor.
Selam hocam. Graveli sallayin onlardan bize yar olmaz. Merida speeder, sipeşilayzıd sirrius, giant escape air gbi hafif ve seri fitnesslere yonelin derim. Bir cogu turkiyede gravel ismiyle piyasaya surulen bisikletlerden daha hafif, daha atikler. Arka öne bagaj demiri takma delikleri olmasida cabasi
Göbeklere kadar tamamen Deore olan bulabildiğim bisikletler bunlar. 6.000’e kadar çıkabilirim sanırım maximum ama bu fiyata Deore klasmanında bulabildiğim bisikletler sadece bunlar. Mesela Carraro 330’a adamlar Deore XT takmış.
3176620C-2975-4692-B2A4-CCDD476FCCC3.jpegF27F7A66-A0BE-453C-8C0A-5A7EBC8EF9DC.jpeg
1000 lira daha fazla paraya satılan scott nasıl oluyor da tourney takıyor,merida claris takıyor anlamıyorum. Alacağım bisiklet en azından tam

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato
arkadaşlar ikisi arasında kaldım bir yardım edin
carraro sportive 327 mi salcano city wind V mi daha iyidir bilen yorumlayabilir mi?

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: cbkarabulut
@fatihİ.10 Hocam merhabalar ben de bir yıldır salcano city wind v modelini takip ediyorum fakat Salcanonun sitesi haricinde bir bilgiye ulaşmam olanaksız oldu. Bunun da bisiklete olan talebin az olduğunu düşünmemi gerektirdi. Salcano'nun Ön ve arka aktarıcıların acera olması, ön maşanın sabit olması ve v fren gibi unsurlara yer vermeleri benim açımdan makul bi tur bisikleti olarak kafamda yer edinmişti. Fakat son bir aydır Carraro Sportive 327 modelinin yenilenmiş halini görünce sanırım bu modele tutuldum. Carraro'nun hizmet kalitesinin Salcano'dan daha iyi olduğu yorumlarına da forumlarda az rastlamadım doğrusu. Ben de sanırım iki modelin arasında kalmış bulunmaktayım fakat youtubeda Sportive 327'nin yenilenmiş haliyle tanıtıldığı birkaç videoya rastlayınca düştüm doğrusu.

Arkadaşlar uzun zamandır bir tur bisikleti arıyorum ancak o kadar çok marka ve model var ki heh işte bu dedikten sonra önüme yeni markalar ve yeni 2 3 model daha çıkıyor haliyle kafam yandı desem yeridir. Ben bisiklet ile uzun turlara çıkacağım ve ne yazık ki ultra light kamp malzemelerine vericek param yok. Öğrenciyim. Kendim de 190 cm 110 kiloyum. Haliyle aradığım kriter sağlam olur mu acaba 10 15 kg yükle beraber bisiklet bana sorun çıkarır mı, ya da süspansiyonlu maşa şart mı yoksa rigid tek parça maşa mı seçmeliyim, hangi maşa tipi kiloma daha uygun olur, 24 vites şart mı yoksa 21 vitesin son dişlilerinin son hızı da beni tatmin eder mi gibi sorular var aklımda. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim açıkçası giriş seviye modellere bakıyorum dediğim gibi öğrencilik normal yaşantıda bile zorluyor :) aklımda olan modeller şöyle
1. Kron tx150
2. Mosso legarda 2021 msm v
3. Mosso legarda 2024 msm v
4.carraro sportive 220
5.carraro sportive 321

Dikkat ettiğim şey maşalıysa kilitlenebilir olması ve v fren olması özellikle v fren çünkü zamanında disk frenden çok çekip senin duruşuna da tamirine de diyip arka freni v frenle değiştirmiştim ön disk arka v geziyordum . Eğer bana önerebileceğiniz başka modeller varsa onlara da açığım şimdiden teşekkürler.

@Gkt34 merhaba, 3 yıl v fren kullanan biri olarak söylüyorum, hidrolik disk fren bir nimetmiş. V frene her turdan sonra ayar yapmak zorunda kalmak, uzun yokuşlardan inerken acaba sorusuna muzdarip olmaktan kurtardı beni. Balata değişiminin de v frenden kolay olduğunu gördüm. Belki sizin kullandığınız disk fren hidrolik olmaya bilir. Ve eski sistem olabilir. O yüzden hidrolik disk frenden korkmayın.
Maşa konusu, rigit maşa tercihim. Ama amortisörlü olacaksa mutlaka kitlenebilir olmalı.
Eğer amaç uzun tur ise, 24 hatta 27 vites tercih edilmeli, yokuşlarda vites oranı sebebiyle zorlayabilir.
Ben mosso 1927 kullanıyorum ve memnunum. Fiyat performans ürünü.
Öğrenci olmanız sebebiyle fiyat performans ürünlerini tercih edeceğinizi belirtmişsiniz. Mosso Legarda ve Bisan trx modellerine bakabilirsiniz. İki markada f/p ürünü sunuyor.

@OİMTR evet fren mekanik diskti ve o zaman mahalledeki tamirciler ben bunu yapamam diyordu.

Claud butler urban 100 lady şehir bisikleti 28 jant özellikleri
Kadro : 6061 T4 Alloy
Arka Vites : Shimano TZ-50 18 Vites
Vites Kolu : Shimano ST-EF41
Aynakol : Alloy 28-38-48t
Fren Sistemi : Alüminyum V-Fren
Maşa : Yol Çelik

Fiyatı 950 TL. Bu fiyata nasıl? bütçem 1200 TL daha çok asfalt yolda hobi amaçlı kısa geziler için çok özellikli olmayan ama alüminyum kadrolu Shimano vites bisiklet almak istiyorum. 1.65- 1.70 arası boy için bayan bisiklete uygun mudur?
Bu fiyata (950 TL) alayım mı? Yoksa 1200 TL bütçeme göre bakayım mi? Bisiklet öneriniz olur mu? Dağ bisikleti onden tek amortisorlu Kron XC 100 lady bisiklet diğer alternatifim 1200 TL civari

@mavi182002 merhaba. Fiyatına göre gayet iyi, benim gördüğüm dezavantajı ise 6'lı sistem yani 18 vites olması
(link)
Bir göz atın

Son düzenleme:
@fatihİ.10 Hocam merhabalar ben de bir yıldır salcano city wind v modelini takip ediyorum fakat Salcanonun sitesi haricinde bir bilgiye ulaşmam olanaksız oldu. Bunun da bisiklete olan talebin az olduğunu düşünmemi gerektirdi. Salcano'nun Ön ve arka aktarıcıların acera olması, ön maşanın sabit olması ve v fren gibi unsurlara yer vermeleri benim açımdan makul bi tur bisikleti olarak kafamda yer edinmişti. Fakat son bir aydır Carraro Sportive 327 modelinin yenilenmiş halini görünce sanırım bu modele tutuldum. Carraro'nun hizmet kalitesinin Salcano'dan daha iyi olduğu yorumlarına da forumlarda az rastlamadım doğrusu. Ben de sanırım iki modelin arasında kalmış bulunmaktayım fakat youtubeda Sportive 327'nin yenilenmiş haliyle tanıtıldığı birkaç videoya rastlayınca düştüm doğrusu.

bu konuda bilgi sahibi olup yol gösterecek kimse yok herhalde ya da kimsenin ilgisini çekmedi:)

• Beğen
Tepkiler: cbkarabulut
@fatihİ.10 çok küçük farkla carraro tercih ederdim ben. Öyle büyük farklar yok iki bisiklet arasında. Ağırlıkları yazmıyor yalnız, o kötü.

@fatihİ.10 Salcano'da Shimano Acera T3000 trekking serisi parçalar var. Dağ serisinden farklı olarak konfor detayları oluyor. Mesela vites-fren kolunda reach ayarı var;

(link)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Herkese merhaba, 1500 civarı sıfır bir tur bisikleti alma niyetim var. Araştırmalarım sonucu hem kitlenebilir maşa hem hidrolik fren olması sebebiyle CORELLI TRIVOR 7.0 almaya karar verdim. Bacak boyum 79 cm. 20 kadro almayı düşünüyorum. Sizce bu bisiklet nasıldır.

@fatihİ.10 çok küçük farkla carraro tercih ederdim ben. Öyle büyük farklar yok iki bisiklet arasında. Ağırlıkları yazmıyor yalnız, o kötü.
peki ikisine muadil önerebileceğiniz başka var mı? yabancı da olabilir ve bütçe biraz daha artırılabilir

@fatihİ.10 (link) merida speeder serileri güzeldir. Hafif ve seri. Peki amacınız şehirde, kısa mesafelerde kullanmak mı, yoksa uzun turlar yapmak mı? Yani ön bagaj deliği, dinamo vs. ihtiyacınız var mı?

Arkadaşlar selam öncelikle Tatilde asfaltta , nadir olarak toprakta kullanacağım bi nevi antreman gibide olmasını istediğim kaliteli bir bisiklet arıyorum bütçem 7 8 bin tl ye kadar çıkabilirim 2.elde olabilir fiyatı sıfıra yakın olmaz ise önerilerinizi bekliyorum lütfen .

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Arkadaşlar selam öncelikle Tatilde asfaltta , nadir olarak toprakta kullanacağım bi nevi antreman gibide olmasını istediğim kaliteli bir bisiklet arıyorum bütçem 7 8 bin tl ye kadar çıkabilirim 2.elde olabilir fiyatı sıfıra yakın olmaz ise önerilerinizi bekliyorum lütfen .
Selam hemserim ozelden yaziyorum

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Geri