Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

@Aybek Cihan
Sağolun Aybek, Ümit markasını bilmiyordum açıkçası, çok güzel özellikleri var. Şimdi Ümit'i düşünmeye başladım sayenizde, basit bir markaya benzemiyor.

Juliet'i tip olarak çok beğeniyorum ama o fiyatlara çıkamayacağım maalesef. En fazla 200-300 yükseğe çıkabilirim 2000'den o da zorlar :) Juliet içimde kalacak bir model olacak gibi :)
Mosso da fiyat olarak boyumu aşacağından Ümit'i araştırıyorum bu durumda.

Hatta Ümit'in sitesinde 2837 Ventura diye bir model var, çok hoşuma gitti ama satışta bulamadım. Belki liste fiyatından biraz daha düşüğe bulurum diye araştırdım ama olmadı. Amortisörlü oluşu vs hoş.

Kron Kron Tetra 3.0 V Fren ve Ümit 2815 Valencia arasında kaldım sonuç olarak şu anda. Ümit alüminyum Kron daha yakışıklı.. Kron pişman eder mi tercih etsem?

Scudo
@MonoBike İçinize sinmesi önemli. Ancak sadece tipine dikkat etmeyin, Tetra 3.0'ı Google'da aratınca 24-26 jantlı bisikletler çıkıyor. 28 olanı Tetra 2.0'mış. Ancak o da 17,8 kg bir bisiklet. Ağırlığı kadronun çelik olmasından dolayı. Bu yüzden alüminyum önerdim. Bir de işin içine amortisör, sepet, bagaj, çamurluk girince ağırlık baya artıyor. Bu bisikletlerle yokuş çıkmak zorlayabilir.
2021 modeller daha yeni yeni piyasaya girmeye başladı. Yani şu an bisiklet bulmak için çok uygun bir zaman değil.
Bir bilgi daha vereyim. Kadın bisikletleri kadrolarının üst borularının alçak olmasının sebebi etekle kullanıma uygun olmasıdır. Eğer şortla/taytla/pantolonla vs. sürecekseniz erkek/üniseks bisikletlere de bakabilirsiniz. Seçenekleriniz artar. Kadro boyunu tutturun sadece.

Arkadaşlar selam, tur bisikleti arıyorum. Carraro bakıyodum ikinci el ama bugün bir ilan denk geldi. Bottecchia marka. litecross diye geçiyor. nasıl marka alınır mı ? 2500 tl.
arkadaşlar sahibindendeki ilanı bırakıyorum buraya, bottechia marka, yorumlarınız çok önemli benim için. ilk kez tur bisikleti alacağım. sizce fiyatı vs nasıl ?
Arka attırıcı : Shimano alivio
ön attırıcı : altus
ilan numarası (sahibinden) 906754434, link atamadım maalesef

Son düzenleme:
@Anonim , @İSKORPİT Scorpaena , Geçtiğimiz hafta Giant Escape 1 modelini İstanbul'dan aldım. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Üç gündür beğenerek kullanıyorum. Sizleri dinleyerek çok isabetli bir karar verdim. Kendime de aferin diyorum. Kendinize çok iyi bakın. Hoşçakalın...

@Aybek Cihan
Sağolun Aybek, Ümit markasını bilmiyordum açıkçası, çok güzel özellikleri var. Şimdi Ümit'i düşünmeye başladım sayenizde, basit bir markaya benzemiyor.

Juliet'i tip olarak çok beğeniyorum ama o fiyatlara çıkamayacağım maalesef. En fazla 200-300 yükseğe çıkabilirim 2000'den o da zorlar :) Juliet içimde kalacak bir model olacak gibi :)
Mosso da fiyat olarak boyumu aşacağından Ümit'i araştırıyorum bu durumda.

Hatta Ümit'in sitesinde 2837 Ventura diye bir model var, çok hoşuma gitti ama satışta bulamadım. Belki liste fiyatından biraz daha düşüğe bulurum diye araştırdım ama olmadı. Amortisörlü oluşu vs hoş.

Kron Kron Tetra 3.0 V Fren ve Ümit 2815 Valencia arasında kaldım sonuç olarak şu anda. Ümit alüminyum Kron daha yakışıklı.. Kron pişman eder mi tercih etsem?
Ümit'i düşünmemeye çalışırsanız sizin için daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
@MoNaN adınıza çok sevindim gayet isabetli bir karar vermişsiniz. Escape güzel ve tutulan bir bisiklet hep iyi günlerde sağlıkla kullanın tekerinize taş değmesin.

@MoNaN adınıza çok sevindim gayet isabetli bir karar vermişsiniz. Escape güzel ve tutulan bir bisiklet hep iyi günlerde sağlıkla kullanın tekerinize taş değmesin.

Çok teşekkür ederim. Sizlerinde katkısı oldu. Sizi şimdi daha iyi anlıyorum. Hep birlikte kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanalım.
@MoNaN Güle güle kullanın

Teşekkür ederim. Kendinize çok iyi bakın. Sağlıkla kalın...

İyi günler şehirde turlamalık güzel görünümlü f/p bisiklet arıyorum bütçem en fazla 1150 tl öneriniz var mıdır düz gövdeler hoşuma gidiyor
Vision Tiger 26 Yol-Yarış Bisikleti
bu şekilde olanlar çok hoşuma gidiyor gövdesi asagı doğru gidenleri güzel bulmuyorum

İyi günler şehirde turlamalık güzel görünümlü f/p bisiklet arıyorum bütçem en fazla 1150 tl öneriniz var mıdır düz gövdeler hoşuma gidiyor
Vision Tiger 26 Yol-Yarış Bisikleti
bu şekilde olanlar çok hoşuma gidiyor gövdesi asagı doğru gidenleri güzel bulmuyorum
Bisiklete baktım da gözüm spot bir bulaşık makinesi, bir buz dolabı ne bileyim en azından bir çek-yat aradı.
Bahsettiğiniz bisiklette "f" var. "p" için ya bütçeyi arttırmak gerek ya da ikinci ellere bakmak.

Bulunduğum yerde 2.eller hep kalitesiz çürümüş bisikletler Manavgatta oturuyorum. Ümit explorer 26 jant buldum 847 tl fiyatı uygun geldi ne kadar kaliteli onu bilmiyorum.
Yorumunuz için teşekkürler onu listeden çıkardım

Merhabalar,

Pandemi ile birlikte bisiklete yönelen bir çok insandan biriyim, bu süreçte hem bisiklet sevdasının yıllar sonra geçmediğini hem de geçen zamanda şu an kullandığım Mosso marka bisikletimin benim için yeterli olmadığını gördüm.

Çok sınırlı bilgimle beraber öğrendiklerim ve ihtiyaçlarım doğrultusunda belirlediğim üç modeller için sizlerin de fikrini almak ve bu ay içinde kazasız belasız sürüşe başlamak istiyorum.

Şu aşamada işe bisikletle gidip geliyorum, evim Eyüp Pierre Lotti tepesinin biraz daha üst kısmında olduğu için güzel bir yokuşu tırmanmam gerekiyor. Çantamda kahvem, yedek kıyafetler, kitap vb malzemeler oluyor. Kimi günler 20 kimi günler 40-50 km bulan sürüşlerim oluyor.

Ayrıca yeni bisikletle beraber yavaş yavaş biraz uzun mesafelere de gitmeyi planlıyorum.

Aşağıya düşündüğüm üç bisikleti yazıyorum, umarım zaman ayırıp bu konuda fikirlerinizi benimle paylaşırsınız.

1) Merida Crossway XT- Edition

2) Trek Fx 3

3) Specialized Sirrus Elite Int

Yaş, boy ve kilo bilgisi vermek gerekir mi bilmiyorum ama onları da paylaşmam pozitif olacaktır sanırım ( 39-180-78). Fiziksel kondisyon yönünden iyi durumdayım, iki dizimden operasyon ( plika sendromu) geçirsem de herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Umarım uzun yazarak başınızı ağrıtmadım. Şimdiden teşekkür ediyorum ve iyi bir gece diliyorum..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhaba.
2020 model, sıfır, Carraro Sportive 230 model bisiklet buldum. 6200 TL isteniyor. Bu fiyata alsam mı? Yeni sezon modelini mi beklesem, kararsız kaldım.
Tavsiyeniz nedir?

Merhabalar, tur bisikleti olarak kullanmak amacıyla Scott Sub Cross 50 uygun bir model midir? Bana soruldu, tur yapmak konusunda çok bilgim olmadığı için sizden fikir almak istedim, bisikletin özellikleri aşağıdaki gibi, şimdiden teşekkürler.

• FRAME
    Sub Cross Alloy 6061 / Custom Butted tubing / Sub Cross Men/Lady Rigid geometry / SCOTT urban kit ready
  • FORK
    Sub Cross Steel Rigid Fork
  • REAR DERAILLEUR
    Shimano Tourney RD-TX800 / 24 Speed
  • FRONT DERAILLEUR
    Shimano FD-TY710 / 34.9mm
  • SHIFTERS
    Shimano SL-M315-8 / R-fire plus / w/gear indicator
  • CRANKSET
    Shimano FC-TY301 / 48x38x28 / w/CG
  • BB-SET
    Feimin FP-B908N / Cartridge Type
  • CHAIN
    KMC Z-8.3
  • CASSETTE
    Sunrace CSM55 8AV / 11-34T
  • BRAKES
    Tektro HDM275 Hydr. Disc
  • ROTOR
    Tektro / 6 bolts / F&R 160mm
  • HANDLEBAR
    Men:JD-MTB11AFS / 660mm/9° bend / Lady:JD-HB-TR28AL / 660mm/15° bend
  • H'STEM
    JD-ST161A / 7° / Black
  • SEATPOST
    HL-SPC207 / 31.6mm / 350mm / Black
  • SEAT
    Syncros UC3.0 / UC3.0W
  • HEADSET
    Syncros OE Press Fit / 1 1/8"
    OD 50mm / ID 44mm
  • HUB (FRONT)
    Formula DC-19 FQR Disc
  • HUB (REAR)
    Formula DC-25 RQR Disc
  • SPOKES
    14 G / stainless / black
  • RIMS
    Syncros X-20 Disc / 32H / black
  • FRONT TIRE
    Kenda Booster / 700x45C / 30 TPI
  • REAR TIRE
    Kenda Booster / 700x45C / 30 TPI
  • PEDALS
    Feimin FP-803
  • APPROX WEIGHTS IN KG
    13

Merhaba.
2020 model, sıfır, Carraro Sportive 230 model bisiklet buldum. 6200 TL isteniyor. Bu fiyata alsam mı? Yeni sezon modelini mi beklesem, kararsız kaldım.
Tavsiyeniz nedir?
Ne kadar bekleyeceğiz ile ilgili hiç bir fikir yok. Geçen her gün ömürden bir sayfa. 2020 liste fiyatına bakın makulse, kadro boyu uygunsa bir de problemsizse alın gitsin derim.

• Beğen
Tepkiler: serdarvekedisi
KADRO ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI-ENTEGRE
MAŞA ALÜMİNYUM 1.1/8" MLO MAŞADAN KİLİTLİ
ARKA VİTES SHIMANO TOURNEY TY300
ÖN VİTES SHIMANO TOURNEY TY510
KRANK TAKIMI ÇELİK 48X38X28T
ARKA DİŞLİ SHIMANO TZ500 14-28T
VİTES KOLU SHIMANO EF41 3X7
FREN ALÜMİNYUM V-FREN
LASTİK CHAOYANG 700X38C
JANT CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM
SELE DDK JELLİ
EK ÖZELLİKLER XLC GİDON BOĞAZ

her şey alüminyum krank takımı çelik. dikkatimi çekti neden çelik yapmışlar ki.. çelik olmasına rağmen alınmalı mı sizce

@MonoBike Ne alırsanız alın ama doğru beden (kadro boyu) seçin almadan. Forumda o konuda bolca bilgi var.

Acele edip yanlış seçim yaparsanız kısa zamanda bisikletten soğursunuz, uyarayım.

@troy83 Ucuz olsun diye çelik markasız bi aynakol ile satışa sunulmuş, Shimano Tourney serisi aynakol fiyatı 130 TL civarında, sadece ona takıldıysanız bisikleti alıp aynakolu da değiştirin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MonoBike ve troy83
Merhabalar,

Pandemi ile birlikte bisiklete yönelen bir çok insandan biriyim, bu süreçte hem bisiklet sevdasının yıllar sonra geçmediğini hem de geçen zamanda şu an kullandığım Mosso marka bisikletimin benim için yeterli olmadığını gördüm.

Çok sınırlı bilgimle beraber öğrendiklerim ve ihtiyaçlarım doğrultusunda belirlediğim üç modeller için sizlerin de fikrini almak ve bu ay içinde kazasız belasız sürüşe başlamak istiyorum.

Şu aşamada işe bisikletle gidip geliyorum, evim Eyüp Pierre Lotti tepesinin biraz daha üst kısmında olduğu için güzel bir yokuşu tırmanmam gerekiyor. Çantamda kahvem, yedek kıyafetler, kitap vb malzemeler oluyor. Kimi günler 20 kimi günler 40-50 km bulan sürüşlerim oluyor.

Ayrıca yeni bisikletle beraber yavaş yavaş biraz uzun mesafelere de gitmeyi planlıyorum.

Aşağıya düşündüğüm üç bisikleti yazıyorum, umarım zaman ayırıp bu konuda fikirlerinizi benimle paylaşırsınız.

1) Merida Crossway XT- Edition

2) Trek Fx 3

3) Specialized Sirrus Elite Int

Yaş, boy ve kilo bilgisi vermek gerekir mi bilmiyorum ama onları da paylaşmam pozitif olacaktır sanırım ( 39-180-78). Fiziksel kondisyon yönünden iyi durumdayım, iki dizimden operasyon ( plika sendromu) geçirsem de herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

Umarım uzun yazarak başınızı ağrıtmadım. Şimdiden teşekkür ediyorum ve iyi bir gece diliyorum..
Selam
2 yada 3 numarayi tercih edin hocam, meridanin ise düz maşali speeder serilerine bakin.

Geri