Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sevmediğiniz bisiklet marka ve türleri

yalnız başlıkta "sebepsizce" demesine rağmen herkes sebeplerini sıralamış :)

Scudo
@Atıl Güven Çok da gerekli mi bilemedim ama sipeşılayzıd gibi okunuyor sanırım.

Salcanoyu sevmem diycem ama mayısta az daha bi salcano yol bisikleti alıyordum. Ama sevmiyorum işte.

Aslında bisiklet markalarına karşı çok ön yargım yok.
Sevmediğim Markalara gelecek olursam,
Giant = Seri ve hacimli üretici olmasına rağmen, kadro tasarımları keyif vermediği gibi, madem seri üretim yapıyorsun, hem kendine hem diğer markalara o zaman bu fiyatlar ne arkadaş!? Düşük komponent, iyi kadro, yüksek fiyat.

Düzenleme:
Aklıma Gelmişken
Scott' da aynı. TR'de orta üst ve orta alt segmente sattığı ürünler cidden güdük.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Bencede bisiklet markalarinin dusuk donanimli urunleri pahaliya satmasi cok sacma geliyor. Ha diyeceksiniz ki (ozellikle marka fanatikleri ) "_ ama o bir caynt , o bir sipeşilayzid, o bir kub" hmmm ok cnm iyi gunler sana

Mesela benim topladigim merida matts scandium sipeşil xo ya bi bakalim kac paraymis.. Ben aleti bin kusur liraya topladim. Ve ustunde oyle alivyo yada acera yok . Aktaricilar x9 , kollar xo filan yani . Bendeki kadro ve bitakim malzemeler forumdan @Murat Cömez dostumun hediyesi idi .oyle olmasina ragmen arada ucuk bir fiyat farki var Screenshot_2016-05-20-17-30-23.png

Apgereyte son verdim; ben merida matts scandiumu sevdim

20160622_193537~2.jpg

Specialized çünkü ismini söyleyemiyorum.

• Beğen
@yaboga Ehehehe şemsi paşa pasajinda sipeşilayzidi devrilesiceler :D

• Beğen
Tepkiler: PeeKay ve yaboga
@yaboga ehehe bosver abi takma kafana al bi sipeşilzaydikso ( yine soyleyemedim ) sonra tabelacida ona bi salkano yada umit sitikırı yapistir olsun bitsin hahahahaha şemsi paşa pasajında sipeşilaydgeizid ı umarsizca düşesiceler :D

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
Salcano ve Merida sanırım. Salcanoya güvenemiyorum bi türlü nedense, Merida'nın da nedenini bilmediğim bi iticiliği var bende :D

• Beğen
Sebepli sebepsiz gıpta ettiklerim var daha çok. Çocukken kontra pedallı american rider ve universal marka bmx'lere, ergenlikte bianchi yol bisikletlerine gıpta ederdim. Şimdi de Sram grupsetlere imrenerek bakıyorum. Ulan bunlar kesin Shimano'dan daha iyidir diyorum sebepsizo_O

Pinarello da nedense bana Şabaniye'yi hatırlatıyor. İlk forumda duydum ve yazan dalga geçiyor sanmıştım, sonra instagramdaki çok güzel bisikletlerden birinin kadro borusunda Pinarello yazdığını görünce "güzelmiş lan hem de gerçekmiş" dedim:hihi:

• Beğen
Sebebinin ne olduğunu gerçekten bilmiyorum ama bodoslama SALCANO diyorum

• Beğen
Eskiden fakirler zenginleri kiskanirmis. Normal olan da bu değil mi zaten.
Ama şimdilerde niyeyse zenginler fakirleri hazmedemiyor ;)
Bakıyorum da carboncu trekciler, sipeşilaaayğzidcilar, meridacilar falan; salcano, ümit, btwin vb. kullanan halktan insanları çekemez olmuşlar.
Güzel ülkemin güzel "aristokrat" bisikletcileri. Biraz sakin yahu. Biz canavar değiliz bizden size zarar gelmez merak etmeyin ;)
Bu arada bu tarz başlıkları görünce aklıma hep belediye otobüsüne zorla bindirilmiş kokoş zengin teyzenin girdiği haller, mimikler geliyor. acaba aristokrat arkadaşlar da 2000 tl altı bisiklet gordukleri zaman bu triplere mi giriyorlar :)

@avare

aynı seviye donanımı 2 katına satan bilindik markalar neyine göz dikiyor peki?

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
Salcano, Merida, Tern, Orbea ve Sedona. Evet biraz fazlaymış ama nedense bu markalara ısınamadım, isimleri özellikle Merida nedense çok itici geliyor. Bisikletler ne kadar iyi olursa olsun büyük konuşmayayım alternatiflerini tercih ederim. :)

Bu arada benim bir diğer bisikletimin markası da Btwin. Uygun fiyata amacıma layıkıyla hizmet ettiği için sevdiğim bir bisiklettir. İsim olarak bir başkasında bir şey çağrıştırmıyor ya da heyecan uyandırmıyor olabilir ancak başkasının kişisel tercihlerine müdahale yapıp bencillik etmek yanlış bir düşünce...

Specialized markasının okunuşu "speşılızayd" gibi olması lazım. :)

Herkesin telaffuzuna ve tercihlerine sonsuz saygım var. Yanlışım varsa özür dilerim.

• Beğen
Geri