Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sezon bitti bisikletçileri

Bisikletlilerin hem durmadan özgürlükten bahsedip hem kimin ne yapacağına, ne kullanacağına karışmalarına hastayım.

Scudo
Ağustos ayı sonunda 10.000 km yi devirmişim. Kışın da bir zahmet evde süreyim. Azıcık hak ettim gibi sanki. 🤔

Adil, daha uslu çocuk olmaya başladığın için hamstırlığı da hak ediyorsun, bir de benden izotonik.. :D

Bende yağmur, çamurda asıl bisikletimi çıkarmıyorum. Yağmur, çamurda kullanmak için daha ucuz bir bisikletim var onu kullanıyorum.
Selam dostum 👋150 180 bin TL lik bisikleti olan arkadaşlar tanıyorum. Ve hiç sorun etmiyorlar yağmuru çamuru. Bisiklet bu elbette ıslanacak çamur olacak bozulacak. Aksi çok tuhaf zaten😀elbette kolay değil bir bisiklet almak günümüz şartlarında. Hak veriyorum arkadaşlara elbette. Ama doğal olan bu koşullardan kaçmak çok tuhaf.

Sezon bitti demişken fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.
Yaklaşık beş ay önce Carraro 330 2022 model sipariş ettim kur dalgasına yakalanmamak adına parasını peşinen ödedim.Aldığım yer peşin parayı mail order ile mal aldığı yere taksitlendirdi,ürün için sözlü anlaşma yaptık.
Ancak halen ürünü teslim alamadım çünkü üretimi hiç gerçekleşmemiş(sosyal medya hesap yöneticisi carrarotürkiye sayfası),telefonla bilgi almak istediğimde ise üretim bilgisi veremiyoruz diyorlar.
Bisiklet iki defa zam yedi,sizce paramı alıp ikinci ele mi yönelmeli yoksa beklemeli mi..

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin
Selam dostum 👋150 180 bin TL lik bisikleti olan arkadaşlar tanıyorum. Ve hiç sorun etmiyorlar yağmuru çamuru. Bisiklet bu elbette ıslanacak çamur olacak bozulacak. Aksi çok tuhaf zaten😀elbette kolay değil bir bisiklet almak günümüz şartlarında. Hak veriyorum arkadaşlara elbette. Ama doğal olan bu koşullardan kaçmak çok tuhaf.
Tuhaf değil, herkesin malı kendine kıymetli. Ata sporumuz olan yorumu yapmak çok kolay ama birde o kişiye sormak lazım bakalım ne zorluklarla almış bisiketini.

Şahsen benim durumum elverişli birden fazla bisikletim var mevsimine ve hava şartlarına göre seçip bütün sene boyunca bisiklete
biniyorum ama yağmurda çamurda binmeyeni de yadırgamıyorum, zira yukarıda yazdığım gibi kim bilir nelerden feragat ederek bisikletini aldı. Kullanıcı adına bakarsak bunu en iyi senin anlaman gerek sanırım.

Tuhaf değil, herkesin malı kendine kıymetli. Ata sporumuz olan yorumu yapmak çok kolay ama birde o kişiye sormak lazım bakalım ne zorluklarla almış bisiketini.

Şahsen benim durumum elverişli birden fazla bisikletim var mevsimine ve hava şartlarına göre seçip bütün sene boyunca bisiklete
biniyorum ama yağmurda çamurda binmeyeni de yadırgamıyorum, zira yukarıda yazdığım gibi kim bilir nelerden feragat ederek bisikletini aldı. Kullanıcı adına bakarsak bunu en iyi senin anlaman gerek sanırım.
Ne olursa olsun, senin paranı sormadık. Burada gösterişe yok dostum 😀ben yalnızca olaya yorum yaptım. Senin zenginliğin beni ilgilendirmez. Parayı ön plana atarak kazanmak yada hakkı olduğun anlamına gelmez😀✌️terbiyeli davran lütfen.

Ne olursa olsun, senin paranı sormadık. Burada gösterişe yok dostum 😀ben yalnızca olaya yorum yaptım. Senin zenginliğin beni ilgilendirmez. Parayı ön plana atarak kazanmak yada hakkı olduğun anlamına gelmez😀✌terbiyeli davran lütfen.

Aynı ifadeyi farklı kişiler farklı anlayabiliyor. "Şahsen benim durumum elverişli birden fazla bisikletim var" cümlesini ben "farklı şartlara uygun bisikletlerim var" diye anlıyorum, siz "çok param var" diye anlıyorsunuz. Farklı amaçlara uygun 4 farklı bisikletimden bahsederken aynı cümleyi ben de kurarım, bu benim gösteriş yaptığımı ya da paramla övündüğümü göstermez. Bu bisikletlerden birini sokağa bağlasam kimse dönüp bakmaz, ben de onu kötü hava şartlarında ve güvenli olmayan ortamlarda bırakacağımda kullanıyorum. Bu seçim şansı da benim durumumu elverişli yapıyor. Dolayısıyla ben o ifadede terbiyesiz bir durum görmedim. Başkasına yönelik bir ifadeye atlamış oldum ama bunun sebebi bu konuda görüşümü belirtecek olsam yaklaşık aynı ifadelerle belirtecek olmamdan dolayı bu paylaşıma yönelik "terbiyeli davran" ifadesini haksızlık ve yanlış olarak görmem.

Bisiklet, araba, ayakkabı, kayak vb araç gereçler hakkında oldum olası " ayağında parçalansın" mantığını savunmuş biri oldum. Araba varsa gereği neyse ona göre kullanırım mesela. Ayakkabı da öyle, bisiklet de, pek sakınmam çünkü sakınırsam tat alamam. Limitör takılmış bir BMW m3 kullandığınızı düşünün, 200km/h ı geçmiyor, yağmurda çalışmıyor. Ne yapayım onu ben 😊

Tabi ki herkesin malı kendine buna diyecek yok. Aslında insanların bu konuda kendi fikirlerini belirtmeleri, kendi tutumlarını ortaya koymaları normal ama başkalarını nesne malını sakınıyordun ya da ayağında parçalamıyorsun diye eleştirmek ve tabi beni de neden sakınmıyorsun diye eleştirmek doğru olmaz.

Bu arada bakkala giderken 2.500$ lık bisikletle de gitsem, 150$lık olanı ile de gitsem aynı özenle koruyup gözleyerek bırakırım. Dışarıda bırakmadığıma göre hepsiyle dalıyorum içeriye 😁😁

Terbiyesiz bir şey yazdığımı düşünmüyorum, yazdığımı anlamak için yeniden okumanızı tavsiye ederim. Maddi durum ile ne sanal dünyada nede reel yaşamda kesinlikle ön plana çıkmam. Burdan tanıyan arkadaşlar yazabilir, yada şahsen bire bir görüştüğüm arkadaşlar yazabilir bakalım hiç maddiyata dayalı övünme amaçlı birşeyler duymuşlar mı benden.

Konuya dönecek olursak benim için "sezon bitti" nin anlamı aşağıdaki fotodur. Geçen yıl bu kadroyla uğraşmıştım. Acemiliği forum sayesinde attım. (Tamam oldum asla demiyorum) Yine forumda da yardım alarak yeni projeme başlarım yakında Kadroyu buldum ufaktan komponentleri de toplamaya başladım. Bakalım 2023 de binebilecek miyiz..
20210331_183252.jpg

Bu da yeni projem;

WhatsApp Image 2022-10-05 at 09.11.16 (7).jpeg

Tabii ki bu arada trainer antrenmanlarını ve fırsat buldukça dışarıda sürmeyi de ihmal etmem...

Terbiyesiz bir şey yazdığımı düşünmüyorum, yazdığımı anlamak için yeniden okumanızı tavsiye ederim. Maddi durum ile ne sanal dünyada nede reel yaşamda kesinlikle ön plana çıkmam. Burdan tanıyan arkadaşlar yazabilir, yada şahsen bire bir görüştüğüm arkadaşlar yazabilir bakalım hiç maddiyata dayalı övünme amaçlı birşeyler duymuşlar mı benden.
@Semih Cavdar kafaya taktığına değmez. Yüzyüze görüşmedik ama Norveç te bir kapım var ben biliyorum.

@Semih Cavdar kendisi ile şahsen hiç tanışmadık ,kendisinin forumda asla bir saygısızlığını görmediğim gibi elinden geldiği kadar yurtdışından,forumdaki arkadaşlar için elini taşın altına soktuğunu yazışmalardan takip edebiliyorum .... yazdığı üst postta ise en ufak bir gösteriş veya terbiyesizlik ifadesi çıkaramadım.... herkese iyi forumlar

Geri