Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sokak köpekleri ve bisiklet

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.844
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar sokak köpekleriyle ilgili yaşadığımız olumlu-olumsuz anılarımızı, varsa sorunlarımızı, dertlerimizi, isteklerimizi bu başlık altında paylaşabiliriz. Çocukluktan kalma bir korkunuz olabilir, nedensiz yere köpeklerle yıldızınız barışmamış olabilir bu ve benzeri sorunlarınız için İstanbul’un her yerine köpeklerimle gelip size yardımcı olabilirim. Mahallenizde veya rotanızın üzerinde sizi kovalayan korkutan hem kendine hem size zarar verme ihtimali olan bir köpek varsa bana ulaşmaktan çekinmeyin lütfen. Son çare olarak sorun yaşadığınız hayvanı o bölgeden alıp daha mutlu ve sosyal yaşayabileceği başka bir ortama taşıyabilirim.

Scudo
komik bi anım var ahahaha bak aklıma geldi. Yine ufagım yine yazlıktayım yine dağdan koyvermişim kendimi süratli bi şekilde iniyorum. Düzlüğe doğru yaklaştıkça serbest gezen inekleri gördüm başında da sahipleri yaşlı bi teyze.. düzlüğr indiğim gibi teyzenin çoban köpeği fırladı ağaçların arasından, pedalları çevirmem yetmiyor hızlanamıyorum köpek yaklaşıyo çareyi çığlık atmakta buldum. Çare dediğime bakmayın altıma yaptım yapıcam öyle bi korku, az daha koştu bıraktı peşimi. Teyzenin yanına yaklaştım, az önce korkudan altına yapmak üzere olan ben hiçbişey olmamış gibi kolay gelsin deyip oradan ayrılmıştım

Kalabalık oldular mı kötü oluyorlar gerçekten kilitli pedalsa kalabalıksa problem ben çok denk geldim sabaha karşı sürüşlerinde Bir şey olmadı şimdilik o yüzden şükretmek lazım

• Beğen
Tepkiler: evrendogan
@sokakköpekleritoplansın Postundan sonra tatlı ortam yaratabilecek bir konu :O

@Gökay Akçay
@bisikletgundemi
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
değerli dostlar
''Yerel Hayvan Koruma Görevlisi'' diye bir şey vardı.Bu devam ediyor mu?Bu sertifikaya sahip olmak sokaktaki dostlarımıza faydalı olunmasında kaydadeğer bir fark yaratıyor mu?

Küçük bir çocuktum 8 yaşında. Şirinleri taklit ede ede yolda yürüyordum ve kocaman sarı bir köpek görüp dedim ki "Aaa ne şirin bir köpek" sahibi tasmasından tutuyordu ve hatvan bir anda havlayıp üstüme saldırdı ve zinciri koparıp beni ısırdı. - Evet Zinciri kopardı ?

O gün bu gündür köpek korkum var. Bisiklete binerken de hep aklıma gelir çok tedirgin olurum. Özellikle sivas Kangalı gibi gözüküyorsa eyvah eyvah. Ama karşılaşınca ben de onlara havlıyorum beraber havlaşıyoruz sonra ben paçayı yırtıyorum bir şekilde. ?

Ha bi forumda öğrendiğim şey inip bisikletten araya kalkan da yapıyorum tabi gerekirse ?

dün bu başlığa bişeyler yazdıktan sonra bisikletle sahil turuna çıktım. dönüşta bilenler bilir bostanc sahil biter kaldırımdan az ilerledikten sonra orhangazi parkına girersin.. lastiğimde patladı şansa aldım yürüdüm orhangazinin içine girdim aydınlık yer arıyorum lastiği tamir etmek için, az daha ilerledim güvenlik kulubesine doğru, bitane ufaklık havlıyor kuyruk sallıyor sevmek için yanaşıyım dedim huysuz arkadaşı çıktı :D köpek saldırdı saldırcak, havlamalar üstüme yürümeler..bisikleti aramıza koymasam kaptı biyerlerden. güvenlikler çıktı köpeği sakinleştirmek için yok, köpekle aramıza giriyorlar yok. hala saldırmaya yelteniyor..son çare içerden bikase yemek çıkardı hayvanı peşinden götürdü güvenlikçi de öyle uzaklaşabildim..

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay
dün bu başlığa bişeyler yazdıktan sonra bisikletle sahil turuna çıktım. dönüşta bilenler bilir bostanc sahil biter kaldırımdan az ilerledikten sonra orhangazi parkına girersin.. lastiğimde patladı şansa aldım yürüdüm orhangazinin içine girdim aydınlık yer arıyorum lastiği tamir etmek için, az daha ilerledim güvenlik kulubesine doğru, bitane ufaklık havlıyor kuyruk sallıyor sevmek için yanaşıyım dedim huysuz arkadaşı çıktı :D köpek saldırdı saldırcak, havlamalar üstüme yürümeler..bisikleti aramıza koymasam kaptı biyerlerden. güvenlikler çıktı köpeği sakinleştirmek için yok, köpekle aramıza giriyorlar yok. hala saldırmaya yelteniyor..son çare içerden bikase yemek çıkardı hayvanı peşinden götürdü güvenlikçi de öyle uzaklaşabildim..
Anlattığın yer yanlış anlamasıysam sonradan yapılan dolgu alan di mi ? Bir daha aynı yerde turlarsan haber versene ben küçükyalı sahilde oturuyorum benim eve 5 dakika gidip bi bakalım hayvanın derdi neymiş herkes senin gibi sakin olamayabilir o bölge sürekli bisikletlilerin kullandığı bir rota ..

@Gökay Akçay evet evet dolgu alan, benimde çok sık kullandıgım rota, ilk defa başıma geldi. Güvenliklerin beslediği köpekler onlarda şaşırdı bu duruma...

• Beğen
@Gökay Akçay
@bisikletgundemi
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
değerli dostlar
''Yerel Hayvan Koruma Görevlisi'' diye bir şey vardı.Bu devam ediyor mu?Bu sertifikaya sahip olmak sokaktaki dostlarımıza faydalı olunmasında kaydadeğer bir fark yaratıyor mu?
Bir ara çok konuşulmuştu ama sonra üzerine fazla düşülmedi istanbul özelinde konuşmak gerekirse Kadıköy Belediyesi bu konuda güzel çalışıyor, nerede hasta veya küpesiz bir hayvan görürseniz, belediye en fazla bir saat içinde gelip hayvanı alıyor size verdikleri takip numarasından durumunu takip edebiliyorsunuz sonra aldıkları yere geri bırakırken size telefon açıyorlar, aynı şekilde ücretsiz kısırlaştırmada yapıyorlar
@Gökay Akçay evet evet dolgu alan, benimde çok sık kullandıgım rota, ilk defa başıma geldi. Güvenliklerin beslediği köpekler onlarda şaşırdı bu duruma...
Araya 3-5 salam sıkışmıştır hallederiz çocuğun derdini, biraz fazla agresif bir arkadaşsa baktım olmuyo benim sokaktan sahiplendiğim iki tane “yarma” dostum var onları yanımızda götürürüz genelde garantili çözüm bu oluyor. Hayvan benim yanımda bisikletle gezen iki sokak köpeği gördüğünde “la bu bisiklet denilen şey kötü bişi değil sanırım baksana bizim karabaş halinden gayet mutlu” şeklinde tepki veriyor.

Neyseki burada sadece köpek var , Dubai bisiklet forumda arkadas konu açmis. Günlük antreman esnasinda komşusunun ferrarisinden firlayan Leopar kovalamis arkadasi. Tskler

@mariokaldato atmacalarıyla kasklarından tutturuyolarmıymış merak ettim

• Beğen
1 sene önce Marmaris-Datça anayolunda saat 22:00 gibi azman bir köpek tarafından ayak bileğimden ısırıldım. ilk havlamayı duymamla durdum, ilk gördüğümde bana 30m mesafedeydi ve depar atıyodu. bisikleti yere attığım gibi koşmaya başladım ama bileğimden yakaladı. yol kenarında bir süre yerde cebelleştim, diğer ayağımla da vuruyorum köpeğe canı yanarsa bırakır diye ama bırakmadı. sonra o hayvanı besleyen gerzek, bağırmalarımı duymasıyla köpeğe emir verdi ve beni bıraktı. meğer bunun tarlası varmış, geceleri köpeğin zincirini çözermiş ki yol kenarındaki tarlasına mahsulleri yemeye gelen domuz olursa kovalasın diye. normalde o beyinsize orda güzel bi dayak çekerdim ama köpekten korktum, sahibine saldıran biri olduğunu görünce daha da hınçlı saldırırdı muhtemelen. o kişi bana yaşattığı şeyin cezasını almadı, o içimde kaldı.

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf
Bu başlıkta şu ana kadar anlatılan dört adet olumsuz vaka var. Anlatan herkese geçmiş olsun öncelikle. Ben şunu belirtmek isterim, dört köpek de sahipliymiş.

@can_celik Şimdi buradan akıl vermek kolay ama öncelikle geçmiş olsun diyerek en büyük hatayı bisikleti atıp koşarak kaçmakla yapmışsınız. Elinizde bisiklet gibi bir silah varken hareketiniz yanlış olmuş.

Sokak köpekleri hakkında haftada bir kez didiştiğimiz bir başlık hali hazırda zaten var. Keşke onun altında yazsaydın.

@Cem Coşkun sahipsizler daha çok şehirde terör estiriyor. bir keresinde köpek yüzünden arabama binememişliğim ve hayati bir olaya geç kalmışlığım var. öyle ''dik dur, kalın ve kendinden emin bir sesle, otur, sakin ol, hoşt de. üstüne yürü'' falan gibi taktikler de işe yaramıyor kimse hikaye anlatmasın.

bunda da olay şu, beyinsiz bir esnaf, sevdiği bir sokak köpeğini dükkan açıkken dükkanın önüne zincirliyor, yedirip içiriyor. akşam 7 olunca da zinciri çözüp evine defoluyor ama ordan beslenen köpek orayı koruması gereken yer olarak belleyip oraya kimseyi yaklaştırmıyor. arabayı oraya parkettiğimde gündüzdü ve köpek bağlıydı. nerden bileyim o gerizekalının akşamları köpeğin zincirini açıp saldığını... üstüne atladığı insanlar olmuş sonra belediyeye söyledik aldılar o köpeği ordan.

@trainspotting35 yokuş çıkıyordum, yoksa tabi ki inmem aletten.

Menteşe Kent Park isimli bir parkımız var yaşadığım semtte. Biraz şehirdışı bir yerleşim olması sebebiyle yaban domuzu sorunumuz vardı bu yaza kadar. Doğru düzgün çim bırakmadılar parkta eşeleye eşeleye. Güzelim park patates tarlasına döndü.

Nereden geldi kim getirdi bilmem, birkaç tane iri kıyım sokak köpeği geldi yerleşti geçen sene parka. Eşim ve oğlum korkar köpekten. İlk bir-iki karşılaşmada ben de tedirgin oldum tabii ki. Neyse, zaman içinde tüm ahali alıştı bu tosuncuklara.

Bize faydası ne oldu derseniz, parka domuz gelmez oldu.

Geri