Strava için hangi telefonu kulkanıyorsunuz?

S.Çal

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Soner ÇAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava için ikinci el bir telefon almak yerine yurtdışından 500-600 tl seviyesinde kadanslı nabız göstergeli gps li sayaçlar var onlardan alabilirsiniz. Kendimden örnek vermek gerekirse bryton rider 310t(kadans-nabız) kullanıyorum. 36 saat deşarj süresi var ve usbden şarj oluyor. Strava için telefona ihtiyacım olmuyor. Hatta turlarımda telefonumu unuttuğum bile oluyor. :harika:

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.
Scudo

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.149
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
emektar note 2. son 210 kilometrelik turu internet kapalı gps açık şekilde powerbank kullanmadan tamamlamıştım.

• Beğen

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Ayfon5
Tüm gün sürüşte şarj etmem gerekiyor, çünkü kendisi oldukça uzun süredir kullanımda ve pil ömrü sorunu var.

• Beğen

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@mutlu07 meizu m2 note,meizu m3s bu ikisi ucuz ve sağlamdır sensörleri de müthiştir.3100 mah pil şarj sıkıntın olmaz gorilla ekranıda kırılmıyor 50-60 km ile giderken yere düşürdüm sadece arka kapakta derin çizikler oldu.sıfır fiyatı 400 ile 600 tl arasıdır.

• Beğen

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.194
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ASUS Zenfone max. valla hiç birşey kapatmıyorum kafam rahat :) ama bu sene garmin saat alacağım.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@Sadettin Z. hocam ben 2. el basit bir telefon alayım düşüncesindeyim,garmin 500 bakmıştım ama pahalı olduğu için bulaşmadım hiç.

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.062
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Ben note 3 kullanıyorum.. Bundan sonra yine samsung tercih ederim çünkü içerisinde ant+ sensörler mevcut.. Strava direkt sensörlerinizi tanıyor ve veriyi bu sensörlerden alıp size daha doğru bilgiler hesaplıyor.. Kadans ve kalp atım hızı.. Ama hız verisini ille gps ten alıyor.. Wahoo cihaz kullanıyorum.. Hız kadans ve kalp atım hızını direkt sensörlerden alıyor. Ve strava'ya yüklüyor. Trainer üzerinde elit'in kendi programı My E-trainig'i kullanıyorum. Oda verileri sensörlerden alıyor.. Ve strava direct upload özelliği ile verileri strava'ya yükleyebiliyor. Yani ant+ özelliği olması samsung markasını benim için özel kılıyor. Bir de sony'lerde var bu özellik bildiğim kadarıyla.. İphone için ant+ adaptör kullanmalısınız. Sanırım diğer android cihazlar için de geçerli aynı durum.. Dolayısı ile bir sonraki telefonum da samsung olacak büyük ihtimalle.. Ara yüzüne de alıştım..

• Beğen

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@S.Çal hali hazırda polar cs +500 kulanıyorum zaten yurt dışından almıştım,

@amoush00 sadece strava kayıt etmek be paylaşmak için bakıyorum basit bir telefon hocam

@maboc arada kaybol hocam,şaka bir kenara strava için kulanılıyormu bu alet

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.062
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@mutlu07 Hocam samsung s4 vs de işinizi görür yada a serisi e serisi samsunglar da işinizi görür.. andorid versyonu ne yapıyor ram ve işlemci de önemli.. ben dediğim gibi ant + platformunu direkt desteklediği için samsung..

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@amoush00 hocam teşekür ederim çok bilgilendirici yanıtnız için,ben telefonu sadece strava için kulanıcam bu yüzden en düşük fiyatlı bir tel arayışı içindeyim,şimdi bir bakıyorum 2. el a serisi samsunglara

@amoush00 s3 miniler var 150 tl gibi fiyata satılıyor acaba bu s3 minilerde strava kulanılıyormu

B

BF Okuru

Misafir
Garmin kullanan arkadaşlar var,segmente falan girmeden önce geri sayım yapıyor,başka cihazlarda varmı bu özellik acaba ? Polar'da falan ?

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
613
@Erkin Kalender poların özleiklerini çözemedim bir türlü,kulanıyorum ama hız,kadans,eyim,nabız özelkilerini sadece anlıyorum,strava için veri aktarımı olayını çözebilsem gerek kalmıyacak,ama bilmiyorum işde

herkese hayırlı cumalar,cumadan gelince yanıtlarım yine arkadaşlar mesajlarınızı,tavsiyelerinize açığım teşekür ederim hepinize bu arada

B

BF Okuru

Misafir
@mutlu07 Teşekkür ederim araştırayım o halde,sanırım veri aktarımı dosyalardan seçip yapıyoruz...

Sizinde cumanız mübarek olsun..

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.062
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@mutlu07
Çalıştırır tabii ama verimli olur mu bilemedim. .

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.062
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Strava bir platform oldu ve çok popüler. . Strava'yı desteklemek bir ürünün satışı için şart gibi birşey. En uyumlu cihaz garmin. . 520 edge ve üstü. . İp Bike vs gibi programlar da sonra strava ile veri paylaşabilir. .

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

B

BF Okuru

Misafir
@mutlu07 symbian yazılımı için uygulaması varsa kullanılır. strava yı android bile hiç kullanmadım hep runtastic kullandım