Terlemeye başlarken inanılmaz kaşıntı

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konuyu okurken inanılmaz kaşındım.. :D

Ben en az ayda bir kere hamamda yıkanmazsam dediğiniz sıkıntıları yaşıyor ve kaşınıyorum. Ama hamam sonrasında rahatlıyorum kaşıntı falan kalmıyor .

Scudo
Tepki
191
İsim
Behçet
Bisiklet
Specialized
Önce bir hamama gidiyorsunuz. Tellağa 20 lira bahşiş veriyorsunuz ve kese attırıyorsunuz. Sonra kaşıntı maşıntı kalmıyor.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vücuttan atılan toksin maddelere karşı deriniz alerjik bir tepki veriyor olabilir diğer bir hususta demekki vücütta fazlaca toksin olabilir bol bol terleyin sirkeli su ile güzelce silinip 5 dk sonra duşa girin bol kese ....

shultes

Üye
Tepki
0
İsim
berk
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
arkadaşlar ben durumu çözdüm , durumun adı nöropatik ağrı ve pek çok sebebi olabilir bu yüzden öncelikle kendinizinkini bulmak zorundasınız. benimki ise strestenmiş. video oyunları oynarken sinirleniyordum. saçma gibi görünüyor ama öyle ve bu durum böyle kalmaz çözmesseniz ilerler ve iç organlarınız ile sinir sisteminiz çok ciddi zarar görebilir tek çaresi de benim durumumda oyunları bırakmak azaltmak yada sakinleşmenin yolunu bulmak. diğer olabilicek nedenler ise şampuan alerjisi , çamaşır makinesi deterjanı alerjisi , hipotroid. geçmiş olsun gerçekten hayatı mahvedebilen bi durum basit görünsede

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
869
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin
Bende de aynısı sadece yaz aylarında duştan sonra ortaya çıkıyordu. Bende de @shultes in tersine bu batma hissi dikkatimi bilgisayar oyunlarına verdiğimde bir iki dk sonra geçiyordu. Ben ne yaptıysam çaresini bulamamıştım. Artık uzun süredir yaşamıyorum.

B

BF Okuru

Misafir
Uzunca zamandır yaşamadığım bu sorunu bugünlerde tekrar yaşamaya başladım. Nedendir bilemiyorum ama ne güzel uzun zamandır yoktu...

Tepki
0
İsim
kerem öztürk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mesajların tamamını okudum. Benzer şeyler bende de var. Şöyle ki; yaz ya da kış fark etmiyor; vücut ısım arttığında, heyecanlandığımda, utandığım da, tempolu bir yürüyüş yaptığım da vs. iğne batması şeklinde kaşıntı ve kollarımda, göğüs ve sırtımda döküntü oluyor arkadaşlar. Bu döküntüler, 5 ile 10 dk sonra yok oluyor, sanki hiç olmamış gibi. Döküntü dediğim de kızamık gibi, kırmızı kabarcıklar. Doktora 3-4 kez gittim. Verilen ilaçlar fayda etmedi. Hayatımı çok olumsuz etkiliyor. Akşam işten eve dönerken, servis şoförünün aracın ısıtmasını açması bile beni perişan ediyor. Sizin şikayetleriniz de kaşıntı, iğne batması var ama döküntü yok galiba. Allah şifalar versin herkese...

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.598
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İsilik döküyor olmayasınız?

Cihan Ali

Aktif Üye
Tepki
392
İsim
Cihan Ali
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kılcal damarlardaki kan dolaşımı artınca o bölge kaşınır.

Yeşil Mavi

Doğa ve İki Teker Aşığı
Tepki
141
İsim
Hakan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kışın gelmesiyle beraber bende de başladı. Antalya'da yaşıyorum, yazın oldukça terliyorum ama bir sıkıntı olmuyor. Ama kışın biraz sinir yapınca, terleyince, daralınca başlıyorum kızarıp kaşınmaya. Özellikle yüzümde ve kulak altımda oluyor bu kaşıntılar ve dökülmeler.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bazı insanlarda terle atılan maddeler yani atık toksik etkili ürünler bazen deri için allerjik olabiliyor....

• Beğen
Tepkiler: Adil ÜNALDI

elyass

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Triathlon
@berceste2534 dediğiniz şeylerden bende de var sıcak ortama girdiğimde vs koştuğumda spor yaptığımda batmalar ve kaşınıtı oluyor vücüdum kızarıyor galiba ürtikermiş ama emin değilim sizde durumlar nasıl doktora falan gittiniz mi ya da çözüm buldunuz mu ?

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.505
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu durumdan son 2 haftadır müzdaribim, birazda stresle alakalı olduğunu düşünüyorum..

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.598
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@berceste2534 @undefined dediğiniz şeylerden bende de var sıcak ortama girdiğimde vs koştuğumda spor yaptığımda batmalar ve kaşınıtı oluyor vücüdum kızarıyor galiba ürtikermiş ama emin değilim sizde durumlar nasıl doktora falan gittiniz mi ya da çözüm buldunuz mu ?
Ben demiştim bi'kaç mesaj önce. Ürtiker dediğiniz şey halk arasında kurdeşen denilen olay.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.557
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dystopia kesinlikle olabilir,mesela taytın bel kısmı tam lastiğin bele oturduğu yerde yazın özellikle sıcakta aşırı terleme sonucu kaşınma ve yanmalar oluyordu,sonraları baya tahriş oldu,bephanten ile işi çözdüm,her sürüş öncesi o bölgemi kremledim sonra geçti

Yeşil Mavi

Doğa ve İki Teker Aşığı
Tepki
141
İsim
Hakan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

elyass

Üye
Tepki
0
İsim
Ali
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Triathlon
@Mad Buddha bi çözüm yolu var mı ki yoksa spor yapmayı kesmek zorunda kalıcam hayatımı olumsuz etkiliyor şu hastalık ne yapcam bilemedim

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.598
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti