Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour De France 2010

@canelmasYapmayın canım, futbol topunu atsanız ıskalayacak bir sürü adam futbolu gayet güzel eleştirebiliyorken biz niye eleştiremeyelim?

Kimse yazmak zorunda değil, ama bunu biz belirleyemeyiz, ancak yazacak kişinin kedisi (yazmayarak yada yazarak) belirler.

Bir başka açıdan da, "forum" anlayışı bu değil mi zaten?

Scudo
ben canelmas ın yazdıklarından tedirgin oldum, acaba yorumlarını beğenmediği kişiler arasında ben olabilirim. çünkü: 70 yaşındayım sizler kadar teknik bilgiye, ince detaylara sahip değilim, sadece olayları görsel olarak yıllarca takip ettim. ve bu yüzden bazı şeyleri mukayese etmeye çalışıyorum. bu bilgilere sahip olmadığım için, daha çok mimiklere, davranışlara bakıp kalp gözüyle yorum yapabiliyorum. ters birşeyler yazdıysam ÖZÜR DİLERİM. benide frum da bir çeşni olarak kabul ederseniz memnun olurum. çünkü ben BİSİKLETİ, FORUM u, ve SİZLERİ SEVİYORUM.:p :p :p

@ayla abdan

O kadar büyüklerimin arasında cevap vermek bana düşer mi bilmiyorum.Ama özür dilenecek bir durum yok.Burası bir forum ortamı, herkes saygı çerçevesinde düşüncelerini belirtebilir.Hepimizin ortak noktası bisiklet, burda toplanma sebebimiz bisikleti konuşmak.Size yanlış olan bana doğru olabilir veya bana yanlış olan size doğru olabilir.Hepimizin birbirimizden öğreneceğimiz çok şeyimiz var.

@ayla abdan

Hiç tedirgin olmayın ve kendinizi üzmeyin...Sizdeki "Kalp Gözü" çok değerlidir ve maalesef her insanda da bulunmuyor...Sevgi ve saygıyla...

"16 gün her gün yarışıp sonra iki kere Tourmalet yi geçmeyi başaran" adam gıcık olamaz diye bir kaide mi var..bağlatı kuramadım doğrusu.
maalesef düşünülmeden yazılmış bir yorum..

ben andy nin yerinde olsam contadorla hiç muhattap olmam hatta bugünde geri kalıp contadorla aynı podyuma bile çıkmazdım

@ayla abdan Ayla Abla ,siz kafanıza takmayın .İsteyen istediği yorumu yapar .Burası forum. Demokrasi var ,tek seslilik yok .Bizlerinde ne kadar teknik bilgiye sahip olduğu şüpheli. Türkiye'de bisiklet kültürü, medyası olmadığı için İngilizce siteleri takip edip; buralardan birşeyler paylaşmaya çalışıyoruz. Aslında bu sporu daha iyi takip etmek için İtalyanca ,Flamanca ,İspanyolca, Fransızca dillerinden birini bilsek daha iyi olacak. Çünkü oralarda bu spor halkın milli sporu ,kültürünün parçası ; bisiklet edebiyatı bile daha fazla ,İngilizce yayınlara,sitelere göre

Ben ,sporcuları gösterdiği performanslara göre eleştiriyorum. Bugün yerden yere vurduğum adamı da yarın göklere çıkarırım. İsim fanatiği değil ,bisiklet fanatiği olarak bu forumdayım. Şimdide bir başka şeyi eleştiriyorum .Bu Tdf'de son etaptaki laubalilik nedir böyle. Yıllardır devam eder gider. Sarı mayoya atak yapılmaz . Fark 39sn .Henüz yarış daha bitmemiş. 39sn her türlü kapatılır azimle ama saçma adetler ,şampanya patlatmalar yıllardır ,geçer ,gider.

İspanya Bisiklet Turunu sabırsızlıkla beklyorum. Viva Vuelta

Herkez istediğini yazacak elbette , burda baz alınacak unsur aslında eleştirdiğimiz insanlar gerçekten karşımızda varmış gibi , konuşur gibi yazmak, hatta böyle bakınca komik bile oluyor , örneğin düşünzenize Turdan önce Mustafa İçdağ Bey Schleck ve Riis le buluşsa ,Schleck e çaktırmadan Riis in kulağına eğilip " ya bu Schleck işe yaramaz , Turu bile bitiremez " dese Riis de " çok haklısın abi, keşke daha önce söyleseydin, neyse ben bunu gece otobüsden atarımda yerine kimi alalım sen daha iyi bilirsin" mi diyecekti.
Veya Ali Gelir Bey, Schleck in zinciri attıkdan sonra Schleck i önüne alıp " bak Schleck cim yokuşta atak yaparken vites değiştirmeyi bilmiyorsun , bir ara gel sana göstereyim " dese Schleck " elimden tut abi, domestigin olayım" mı diyecekti, veya yine Ali Bey Schleck e " çok çirozsun yeni kuşaklara kötü örnek oluyorsun " dese Schleck " haklısın abi, hep bu Riis yüzünden , sizin genç milli takım gibi 1 muzla Tur koşturuyor bende isterim biraz et tutayım ama bu şartlarda olmuyor" mu diyecekti, ha tabi genç çocuk üstelik hem dişlek hem çiroz , bir nevi hem kel hem fodul durumu, ters yanıtda verebilir " sana ne koynunamı alacaksın" deyip Ali Bey e ayıpda edebilirdi.
Düşünsenize forumdan birçoğumuz Tourmalet in zirvesine 18. etap sonunu seyretmeye gitmişiz, 18 günün sonunda Tourmalet i tırmanan bu 2 genç sporcuya , birbirlerini geçemediler bizi mutlu edecek atağı aksiyonu yapmadılar diye , sizde hırs yok rekabet yok , cıvık cıvıksınız , birbirinize sarılıyor oda yetmiyor göz bile kırpıyorsunuz diyerek YUH mu diyecektik, yüzlerine mi tükürecektik Tourmalet in tepesinde , alın seyredinde öğrenin rekabet nasıl olur , atak nasıl yapılır diye hemen orda dev ekran kurup Armstrong - Pantani çekişmesini mi seyrettirecektik , peki 2 sporcu bize sorsa" Pantani nerde şimdi" diye ne diyecektik,ya deseler " Lance ın doping yapmadığını düşünen var mı aranızda" evet var mı aramızda ? ne diyecektik cevap olarak " biz onu bunu anlamayız ne yapın ne edin bol aksiyonlu kopuşlu kaçışlı , biz Tv nin önünde fındık fıstık yerken bizi hop oturtup hop kaldıracak Turlar istiyoruz , siz böyle Turlar yapında isterseniz bir süre sonra bir otel odasında aşırı miktarda uyuşturucudan ölü bulunun , bize ne mi" diyecektik , peki biz böyle dediğimizde bu 2 sporcu bizim suratımıza tükürmeyecekmiydi.
Bak böyle karşılıklı konuşur gibi olunca ne güzel, ne komik oluyor değil mi?
Eski Turlarıda sevdim bu günküleride , zaten bisiklete binen herkese sempatım olduğu gibi hele bu seviyede bu sporu yapanlara herzaman saygım oldu, bana 3 hafta bu zevki yaşatan tüm sporculara , başda Contador ve Schleck e teşekkür ederim ve elbetki Forum ve değerli yorumlar , kimine katıldım , kimine hadi canım sende dedim, ama bu yorumlar olmasaydı bu Tur bu kadar zevkli olmazdı benim için , teşekkürler Forum.Saygılarımla.

ekne yazıkki adam akıllı izleyemedim.İnternetten dona dona ve kötü şekilde izledim.Ama olsun.
Contador 3. kez aldı galiba.Yeni bir lancemi geliyo bilmiyorum ama lance için üzüldüm.Çok fark yedi.Bu sene sonuncuymuş ama bana seneye tekrar gelir gibi geliyo.

Bu arada ağustosa doğru ispanya turu varmış.
biraz bilgi verirmisiniz ?
1- tarih
2-etap sayısı
3-eurosportta olucakmı ?
son olarak başka turlar varmı eğlenceli geçen ? Fransa,italya ve ispanyayı biliyorum.Önümüzdeki aylarda hangi turlar var ?

Not:
Şimdi sitesine baktım ve bütün önemli takımlar var.Ama radioshack'i göremedim.neden ?ve contador ispanyaya katılacakmı ve başka önemli isimlerden kimler katılacak ?

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
@levent sünger
Güldürdün beni ,Allah senden razı olsun.

Bu arada Cavendish, Thor Hushovd'u haşamat etti. Sağolsunlar

En başta DELTA BİSİKLETE bize böyle bir forum sunduğu için teşekkür ederim. Bütün sporculara ve teknik ekiplere , cyclingnews , steephill ,cyclingfans sitesi yöneticilerine ; Tour de France organizasyon komitesine ,yarışı takip etmemde faydası olan RaiSport 2 çalışanlarına teşekkür ederim:):):):):):):)(En kısa zamanda İtalyanca öğrensem iyi olacak)

Forumda yazan herkese milyonlarca kez yine teşekkürler . Kuru kuru bu turu seyretsem bu kadar zevk almazdım .İnşallah aynı ekip İspanya Turunda da burada olur .Bol bol eğleniriz.

Nice Grand Turlarda buluşmak üzere .Bu arada 1 Ağustos'ta 2PT kategoride Polonya Turu var ondan sonrada 28 Ağustos'da İspanya Turu . Hem Ramazan'ın tadına varırız ; hem de İspanya'nın

@Batuhan Ustaoğlu

Team Shack'in as kadrosu ile TDF yer aldı ve hiçbiri ispanya'ya katılmayacağından davet edilmediler. Contador katılmıyor.Aslında katılacağı sezon başı açıklanmıştı ama TDF çok zorlu geçtiğinden ve kendini sanırım iyi görmediğinden (son TT yi hatırlayın) katılmayacağını açıklamış. Açıkçası ben çok iyi kadro beklemiyorum.İnşallah yanılırım
Eurosport yayınlayacak.

@Ali Gelir

Verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim , yaptığınız yorumlarla sizde beni bir hayli güldürdünüz Allah sizdende razı olsun.

• Beğen
@Mustafa ÇAKAR

Bilgi için teşekkürler.Anladığım kadarıyla takımlar Fransaya yüklendi kalan güçlerinide ispanyaya atıcaklar.

Zaman konusunda bilgi verebilirmisiniz

• Beğen
Neyse bu Fransa Turu da bitti ve Gıcık Contador ve Kabiliyetsiz Schleck in mütevaziliğini, hem rakip hem arkadaş olabileceklerini, Cavendishin kız gibi ağlamasını, daha ilk günlerden geride kalmalarına rağmen son ana kadar yarışı bırakmayanları, mükemmel organizasyonu, mükemmel manzaraları, seyirci selini, çöpsüz sokakları, tarihi kasabaları seyretmekten kurtulduk!!!!

Beni lütfen "yazmayın" derken yanlış anlamayın, tabii burası bisiklet hakkında her şeyi yazma yeri. Bana ters gelen herhangi bir Türk bisikletçiye, gıcık bile olsa, gıcık diye hakaret etmenin yeri bu forum değilse (burası isimlerin açık olduğu bir kamusal alan) 3 kez tdf kazanan bir İspanyol a da , başkasına da böyle kelimeler kullanılmasının yeri de değil.

Bu adamlara yeterince çabalamadılar diyebilmek ise sadece komik.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün
Bu arada yöneticimizden rica etsem profil puanımın bir anda -890 a düşmesi ve derecemin 7 kırmızı noktaya dönüşmesi nasıl oldu. Bunlarla ilgili açıklamayı forum kurallarında bulamadım. Yönetici düşüncelerine ters bir şey yazınca böyle mi oluyor bir açıklama alabilir miyim lütfen?

• Beğen
Tepkiler: gurol
Valla Contador a gicik denemiyorsa Cavendish'e de kiz gibi agladi denmemeli etaplarin %25ini kazantiktan sonra

• Beğen
Geri