Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour De France 2010

Sporculara çabalamadı demek tabii ki yanlış ama eğer çekişme olsaydı daha çok azim ederlerdi.Bütün her şeylerini koyduklarını düşünmüyorum hala.Tur sıkıcı geçti kabul edelim.Mayoya 3-4 bisikletçi göz dikseydi gör bakın nasıl çekişmeli geçerdi tur.Turun en güzel özelliği bazı yetenekleri görme fırsatımız oldu.Cavendish'i de kutlamak lazım.Adam 5 etap aldı yav sprint bitişlerde daha ne yapsın?
Adamlar 20 etap yarıştılar yağmur,çamur.Yaptıkları işe saygımız olmasa TV başında seyretmezdim turu.Çıkıp antreman yapardım o kadar saatte.

Scudo
@canelmas

Merhaba,
Forum işleyişi içindeki rutin olaylar bunlar.
Detaylı açıklamayı özel mesaj ile gönderiyorum.
Lütfen puan hususunda bu konudan devam etmeyiniz.
selamlar

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Kendime fikrime göre , bu seneki Giro ile TdF 'yi karşılaştırırsak ;Giro'daki mücadele daha üst düzeydeydi . Özellikle L'Aquila'da biten 11.Etap ve sonrasında Giro'da heyecan en üst seviyeye çıkmıştı. David Arroyo Duran , Ivan Basso , Nibali , Vino , Richie Porte , Scarponi , Cadel Evans arasındaki mücadele bana TdF 2010'dan daha büyük zevk verdi

TdF 2010 Genel Klasman
1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 91:58:48
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:39
3 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:02:01
4 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi 0:03:40
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:06:54
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:09:31
7 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Transitions 10'15"
8 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:11:37
9 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 0:11:54
10 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 0:12:02

Giro d'Italia 2010
1 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 87:44:01
2 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d'Epargne 0:01:51
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 0:02:37
4 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli 0:02:50
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:27
6 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana 0:07:06
7 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 0:07:22
8 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:09:39
9 Marco Pinotti (Ita) Team HTC - Columbia 0:14:20
10 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo 0:14:51

Ben de kendi adıma birşeyler yazmak istiyorum. Turu Eurosport'tan izlemek ayrı bir keyif, buradan yorumları ve tartışmaları izlemek ayrı bir keyifti. Katılmadıklarım da oldu ama, hepsi ayrı bir renk. Yorum yazan, bilgileri paylaşan herkese teşekkür ediyorum.
Bir ay sonra Vuelta da buluşmak üzere. Bisiklet sporunu ve bu spora bir şekilde katkıda bulunan insanları çok seviyorum.

tdf yi de bitirdik sıra ispanya turunda :).Ama tour de france ile atatürklü bayrağın alakasını çözemedim kusura bakmayın :)

@M Kerem DemirelBiraz daha dikkatli olup insanlara dikkat etseydiniz çözerdiniz.

Forum ortamının ve internetin örtücü etkisi ile insanlara yüzyüze davranamayacağımız kadar pervasız olabiliyoruz. Ben 40 yaşındayım, ama bugün Ayla abla bulunduğum odaya girse ayağa kalkarım. Burada yazdıkları, bisikletle ilgili bilip bilmediklerinden önce o insanın gerçek hayatta ne kadar ilerimizde olduğunun farkında olalım, sonra ne yazacaksak yazalım.

@gurol

Yüzyüze de gelsek söyleyemeceğim terbiyesizce yada saygısızca bir cevap yazmadım.Kimin kaç yaşında olduğunu da bilmem herkese eşit seviyede cevap yazarım :) Üstelik bahsettiğiniz kişinin TdF başlığında Contador sayesinde bütün ispanyolları boğa güreşi olayı yüzünden cani etiketi koymuş olması nasıl bir ilericiliktir onu da sorgularım

Tur bitti ama "geyik" hala devam ediyor gördüğüm kadarıyla. Bir gün çene kaslarıyla ilerleyen bisiklet yaptıklarında Türkler ard arda şampiyon olacak inşallah...

@gurol

İlerici lafımı ileriyle değiştirin.Demek istediğimde fazla bir değişiklik olmayacaktır.

TDF de son sonuçlar da belli olmuş. Ali Mehmet, Kerem Demirel ve Can Elmas "lanterne rouge" yani sonuncuya verilen ödülü paylaşmışlar. Hepimizin puanları kıpkırmızı olmuş. Ama bu bizim utancımız değil!

Bu forum da Türkiye deki dernekler partiler ve bilimum güçbende yerleri gibi tepedekiler, onursal üyeler, yöneticiler tarafından tamamen kontrol edilmekte. Önce kızartıldık sonra pişirilip banlanıcaz herhalde. En iyisi bir an önce biz de Türk bayraklarını açıp Türk olmayanlara gıcık, cani vb çeşitli sıfatları sıralayalım.

Ispanyollar ile ilgili soylenilenleri ben de desteklemiyorum ama bunun yolu tesekkur etmemek. Ama sizin yazdiginiz mesajlarda insanlari kiskirtan birseyler var demekki, o nedenle biraz da kendi dilinize bakin acaba insanlari rahatsiz eden bi usluplami konusuyorum diye.

Ayrica buradan Turkiye deki butun derneklere de satasmis oldunuz, butun dernekleri nereden bilebilirsiniz? Bu arada bayrak konusunda da yine uslubunuz kiskirtici bence. En azindan ben rahatsiz oldum.

Niye tartışma çıktığını anlamış değilim ? Contador ,Schleck ,Lance eleştirilemez diye bir kanun mu var ? Yada bunları eleştirenler tü kaka mı olmalı . Evet Andy'nin bisiklet kullanışında ; diğerlerine göre bir acemilik fark ediliyor. Yoksa biz ,Andy'yi buradaki Ahmet veya Ali'yle karşılaştırmıyoruz.

sadece haftasonu etaplarını izleyebilsem de (izlemek için izin aldığım tourlamet finişi hariç :) ) turu izlemekten büyük keyif aldım. lance kazansın isterdim son defa, o kopunca andy'e döndüm ama contador bırakmadı. ben her ikisinin de elinden geleni yaptığını düşünüyorum. hele ikisinin tourmaletye nasıl tırmandığını unutamam heralde...
ispanyanın nadal, futbol milli takımı şimdi de contadorla yakaladığı hava dikkat çekici.
turu daha keyifli takip etmemi sağlayan forumdaki dostlara tekrar teşekkür...
la vuelta'da görüşmek üzere.. :)

@canelmas

Söyliyecek tek söz bile bırakmamışsınız teşekkür ediyorum :) O gruptan bir kişiye cevap yazılsa diğer arkadaşlarıda hemen seri eksi oyla kıpkırmızı yapıyor önüne geleni.Ha benim ordaki yeşil kırmızı renge takmışlığımdan değil ama olay trajikomik :D Hep bu İspanyollar yüzünden.Onlara her türlü ırkçı lafı söylemek serbest sövelim gitsin gelsin + puanlar yeşil olalım yeşil ehehe

Bundan sonra asıl konu Schleck kardeşlerin akibetinin ne olacağı, Contador' un hangi takıma gideceği.İkisi arasında rekabet geçen yıla nazaran daha da arttı.Bunun sebebi Lance' in bu sene yarıştan erken kopması mı? Contador' un geçen seneye nazaran daha güçsüz olması mı ?(ne kadar samimidir bilinmez ama kendi de böyle açıklamalar yaptı) yoksa Schleck' in gerçekten güçlendiği mi ? Sizi bilmiyorum ama TDF sanki gitgide Kadıköy' deki FB-GS maçlarının akibetine döndü.Yani kazananın büyük oranda başlamadan belli olduğu bir tur olmaya başladı.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
@M Kerem Demirel

Burda eksi oy veren vermeyen herkese laf ediyosaniz o zaman kirmizi yesil onemliymis sizin icin. Ayrica diger arkadasin puan kismi yesil artik. Isteyen istedigine arti veya eksi vermekte ozgur.

Provokatif yazmayi lutfen birakin ve karsinizdakileri de aptal yerine daha fazla koymayin

Bundan sonra da herkesten ricam eger (uygun gorurseniz tabi) bisikletcilerin milliyetlerini hesaba katmadan tartisma yapalim ya da ispanyollar fransizlar gibi genellemelere gitmeyelim, o zaman irkci soylemler ile ilgili tartisma olmaz bir daha

@M Kerem Demirel

"Ehe ehe" dimi arkadaşım..ehe ehe...şu başlık altında seni özetleyen durum bu benim için "ehe ehe"... amaç neydi anlamadım insanları aşağılayan bu uslupla...galiba baya genciz baya öğreniceğimiz şey var...

Geri