Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour De France 2010

Scudo
saygıyla eğiliyorum hepsinin önünde... kazayı göremedim tam olarak ofiste su içmeye gitmiştim ki bir geldim herşey karışmış.. sonrasını izleyebildim tek kelimeyle süperdi pelotonun tekrar toparlanması.

• Beğen
Tepkiler: binRR ve Cem Unden
Kazadan sonra ilk duran Lance armstrongtu. takımı ile beraber yavaşladı. hatta Cancellara bile onun önündeydi devam etti, sonra değerleride yavaşladı. hatta ARMSTRONG la aralarında 1 dak. yakın zaman oluştu. daha sonra platona yetişti, ve şheliek kardeşlerin gelmesini beklediler. o iki kardeşin yardımlaşması, alman bisikletcisininde onları çekmesi beni ağlattı. anladımki bizler daha çok yıllar bekleyeceğiz. önce insan olmasını, sonrada SPORCU olmasını öğrenmemiz gerek.

Artık karar verdim ,bu tip turlarda Hollanda , Belçika etaplarını seyretmeyeceğim . Hep kaza ,hep kaza .Bir bisikletsever olarak bıktık artık .Bu iki ülkede lanetli galiba:)

Spa şehri Formula 1 ve motor yarışlarına ev sahipliği yapan bir şehir olarak ;bisiklet sporuna mütevazi olmadı. Takımların centilmenlik kararı alarak ,sprint yapmamaları en çok sprinterleri üzdü tabi. Slyvain Chavanel'de böylece bedavadan ; ama en az birkaç gün , sponsorunun reklamını yapacağı bir birincilik kazandı .

Gördüğünüz gibi prolar bile bu ülkelerdeki etapları protesto ediyorlar. Bizim Tour of Turkey 'i düzenleyenlerin ahı tuttu herhalde .Seneye ilk 3 etabı bizim ülkede yapsınlarda bu işler nasıl olur ,öğretelim onlara

Bu arada Adam Hansen(HTC) bugün start almadı .Omzunda kırık var .Geçmiş olsun diyorum ve Hollanda ,Belçika etaplarını birde ben protesto ediyorum .Giro'da aynı şeyler olmuştu hatırlayın. Allahtan geçen sene Hollanda'dan başlayan İspanya Turu ,bu sene tamamen ülke içinde olacak

@Yollug

kötü düşmüş aşahtan az mesafe kalmıştı devam edebildiler.shclek bir ara acıdan ağlayacak sandım:D...

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
hepinizden özür dilerim. ben onların düştüğünü görmedim. yavaşladığını zannettim. beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. eurosport a LANCE nin bukadar yara aldığını söylemedi. bugün canlı yayında anlatabilir.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
CyclingNews live ticker'da şöyle başlık atmış

Hello and welcome back to the Tour de Crash! Oops, let's make that the Tour de France.

Merhaba ,kazalar turuna hoşgeldiniz , Haydi Tour de France 'a hoşgeldiniz olsun .......

Bugünkü etap Wanze - Arenberg Porte du Hainaut 213km

Hele şükür Fransa'ya giriyoruz.

http://i50.tinypic.com/eqph7d.jpg

77,5km bir mesafede 7 bölümde ,toplam 13km arnavut kaldırımlı yer var

Sprintte olabilir. Ya da Freire (Rabobank), Flecha ,Cancellara,Joaquian Rodriuguez(Katusha), Kiryienka, Kolobnev, Chris Horner tarzı finisseur bisikletçiler gruptan koparak finiş yapabilir

• Beğen
Tepkiler: Can Özbek
şuan stage 2 yi gösteriyor anladığım kadarıyla tivibu'dan.stage3 bugün kaçta başlayacak?

Yine kaza oldu :(
tam göremedim gerçi ufak ekranda bakıyorum ama ilginç biraz kazaydı... ciddi bir yaralanma yoktur umarım

Bu arada VandeValde ,2 kemiğini kırarak ; Niki Temsptra'da yüksek ateşten dolayı turu terk ettiler. Bütün takımlar ,etaplardaki tehlikelerden dolayı ,organizasyonu protesto ediyorlar. Organizasyon komitesi de dünkü sprint vs puanlamaları iptal etti. Yine 10-15 sene önceki ,yarış sırasındaki çekişmeler başladı.

Karara uymasına rağmen ,tek memnun olmayan takım Cervelo.

Şimdi de Simon Gerrans kaza yaptı.

Robert Gesink dün bileğini çatlatmış.Yarışa devam ediyor. Ben bu adamların ne kadar kuvvetli ağrı kesiciler aldığını tahmin edemiyorum artık

Yayın :İngilizce

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ercan Saygılı
Etap 3
1 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 4:49:38
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
4 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Transitions
5 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank
6 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
7 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Transitions 0:00:53
8 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team
9 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
10 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana

Genel Klasman 3.Etap sonrası
1 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank 14:54:00
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:00:23
3 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:39
4 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Transitions 0:00:46
5 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step 0:01:01
6 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:01:09
7 Thor Hushovd (Nor) Cervelo Test Team 0:01:19
8 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:01:31
9 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:01:40
10 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:01:42
............
18 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack 0:02:30

@www.CyclingNews.com

Vino , Contador'u niye beklemedi anlamadım?

Cancellara yine bütün yarışı organize etti. Liderlik vasfını ortaya koydu .Lance kaybettiği saniyeleri daha sonra çok arayabilir.Bu etapta RadioShack döküldü.

gerçekten çok zorlu bir etaptı. genel klasman baya bir karıştı. frank schleck'in köprücük kemiğini kırması ayrıca büyük talihsizlik.

• Beğen
bu kadar heyecan , endişe ve korku içinde yarış izlememiştim, ben yarışçıların düşüp sakatlanmasından, yarışı terk etmelerinden korkuyordum, başımada geldi.boynuma dualar asıp, LANCE yi izledim bir ara bisikletinin lastiği patladı, contador un önündeydi, gerisine düştü, yanlız kaldı, yinede bırakmadı, 2 dakkalık bir zaman farkı fazla değil, iyi tarafı lance nin kazanma hırsının tam olduğunu görmek , beni mutlu etti.
ACABA DÜN DÜŞÜP GERİDE LANCE ARMSTURONG KALSAYDI. CANCELLARA AYNİ DAVRANIŞTA BULUNURMUYDU.
HAYIRRRRRRRRRR.

• Beğen
Geri