Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2017

Turu kim kazanır?

• FROOM

• DUMOULIN

• CONTADOR

• PORTE

• NIBALI

• QUINTANA

• PINOT

• FUGLSANG

• ARU

• BARDET

• SÜRPRIZ BIR ISIM :))

• Toplam katılım
    159
  • Anket kapanışı .
Neden tur bitmiş gibi konuşuyordu eurosport spikerleri, yarınki final etabı çok şeyi değiştirmez diye mi ? Var mı beni aydınlatacak olan ? =)

Düzenleme: Öğrendim ki, son günü herkes toplu halde bitiriyormuş. Çok enteresan geldi ya, kimse mi kaçış falan yapmıyor, herkes aynı sürede mi giriyor =D

Scudo
Froome kazandı turu. Hayırlı olsun.

Froome, kendisini yuhalayan Fransızlara iki dakika önünde çıkan Bardet'i yakalayarak çok sağlam bir kapak takti. Paris'te devam ederler artık protestoya. :D
Sari mayonun yarısıni Kwiatkowski'ye vermesi lazim Sky'in. Tüm tur boyunca inanılmaz çalıştı. Kac defa kendisinden sonra Froome'u çekmesi gereken takim arkadaslarinin bile pilleri bitti Kwiatowski'nin arkasında, grubu o çekerken. Bugün de kılpayı kaçırdı etabı. İnanılmaz güçlüydü tur boyunca. Boyle domestikleriniz varsa, diger gc adaylarini savunacak kadar yokus performansi ve TT yetiyor sari mayoyu almaya.

20.Etap Marsilya'da 22.5 km Zamana Karşı sonucu:
1. Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 28-15'
2. Michal Kwiatkowski (Pol) Takımı Sky +1'
3. Christopher Froome (GBr) Team Sky +6'
4. Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin+ 14'
5. Daryl Impey (RSA) Orica-Scott +20'
6. Alberto Contador (Esp) Trek-Segafredo +21'
7. Nikias Arndt (Alm) Takım Sunweb + 28'
8 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac +31'
9. Stefan Küng (Sui) BMC + 34'
10 Sylvain Chavanel (Fra) Dıreckt Energie +37

20.Etap sonrası genel klasman:
1. Christopher Froome (GBr) Takımı Sky 83-55-16'da
2. Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac + 54'
3. Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale+ 2-20'
4. Mikel Landa (Esp) Sky +2-21'
5. Fabio Aru (Ita) Astana + 3-05'
6. Daniel Martin (Irl) Quick Steps +4-42 '
7. Simon Yates (GBr) Orica-Scott + 6-14'
8. Louis Meintjes (RSA) BAU + 8-20'
9. Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo+8-49'
10. Warren Barguil (Fra) Sunweb +9-25'

Sıralama belli oldu.FROOM sürprize izin vermedi ve zamana karşıya kalsaydı da gene kazanacağını gösterdi.Kürsü için dramatik bir çekişme yaşandı.URAN ikinciliği,dönerken açıyı ayarlayamayıp az daha düşecekken toparlanıp devam ettiği bu etapla garantiledi.Üçüncülük ise sadece 1 saniye ile LANDA nın önünde kalmayı beceren BARDET nin oldu.
En şaşırtıcı olan ise tur boyu "En iyi savaşçı" ödülünün DE GENDT yerine BARGUIL e verilmesi oldu.Böylece Fransızlar "Yokuşçu" ödülünü alan vatandaşlarına birde "Savaşçı" ödülü verip etaplarda kaçarak,atak yaparak yırtınan DE GENDT e haksızlık etmiş oldu...

• Beğen
Tepkiler: H.T
bu tour un en iyilerinden birisi idi Kwiato, Barguil ise gelecek için umutlandırdı. Landa ahh landa ahhh.

Froome'dan nefret ettiğimden değil aksine karakter olarak sevdiğim bir sporcu olmasına rağmen başka bir ismin turu almasını istiyordum (özellikle favorim Porte) ama istemekle olmaz bunu diğer sporcuların ve takımların efor sarf ederek kazanması lazım. Tabii Team Sky gibi bütçesi çok yüksek olan ve antrenman programları matematik üzerine olan bir takım karşısında bunu yapmak şimdilik oldukça zor diğer takımlar için.

Bu tur benim gönlümü fetheden Warren Barguil oldu ileride adını çok duyacağımızı düşünüyorum. Mikel Landa ise zaten posterlik bir bisiklet sürüşü var bir insanın yüz ifadesinde zerre zorlanma belirtisi olmaz mı?

Ve son olarak Porte ne olur geri dönnn!! :D

Barguil kaç senedir var, o da ikinci rolland olma yolunda ilerliyor. Sizi umutlandirmasina izin vermeyin :)

Kesinlikler manyak bir adam Warren Barguil!!! En başta yazmıştım Chris çoştu Landaya üzüldüm 1sn ile 3.lük gitti. Giant takımını çok sevdiğimden inşallah yarın Michael Matthews.
Büyük turları değerlendirirsek kazananlar Quick step giro da 5 etap,4 tane fernando,1tane bob jungels,5 etap kittel fransada,Tom giroyu kazandı,2 barguil 2 michael,birde sky

Son yılların çekişmesi az ancak tartışmalı kararların bol olduğu turunu bugün bitiriyoruz.Yarışı terkedenlerin çokluğu, favorilerin formsuzluğu,takımlar arasındaki güç farkı(para mı desek?)SKY ve FROOM un ekmeğine yağ sürdü.Ağustosta VUELTA,Fransa da yaşayamadığımız rekabete sahne olacak gibi.Tabi yaklaşık bir ay var,kesin katılımcıları bekleyip görmek gerek.
Bugüne bakacak olursak:Gorilla son etabı alır.Eğilimler kürsü son gün değişmez dese de 1saniye ile 4.sıradaki LANDA acaba bir sürpriz yapar mı diyenler de var .Kişisel tahminim SKYdan ayrılıp farklı bir takımda lider olmayı düşünen LANDA nın antipatik olmak istemeyip 4.lüğe razı olacağı yönünde.

PROFIL (24).png
Son gün yayını 17:30 da başlayıp 21:00 e kadar sürecek.Herkese iyi pazarlar..

arkadaşlar nasıl konu açıyorsunuz yardım eder misiniz?

@cazci vueltanın Froome ve dumoilin arasında geçeceğini düşünüyorum, froome hangi domestikleri götürecek takım mı? bireysel zafer mi göreceğiz

@Murtega teşekkurler bilgi için, renk katardı ve gerçekten favori olurdu vueltada

boyle gıderse onumuzdekı bır kac yıl daha sky takımı sarı mayoya ambargosunu koyabılır.
her yıl kım kazanır acaba heyecanını bıze yasatmadıgı ıcın sky takımına ayrıca tesekkur edıyorum

bu tdf'den benim anladığım; bisiklet elden gidiyor, atak azalıyor, seyir zevki azalıyor. Çünkü futbolcu veya basketbolcu oluyor herkes.
Çok arayacağız Contador'u.. Selam olsun Mont Ventoux yolunda hayatını kaybedenlere, terin ter, kanın kan, turun tur olduğu zamanlara.

landa vs. bardet o_O) Landa fransızları kızdıracak mı yoksa bardeye şampanyayı bırakacak mı !

(link) :cool:

Giro cok daha eglenceli ve cekismeli geciyor. Fransa turunu sky domine ettigi surece keyif vermiyor ama bunu da elestirecek degiliz adamlar calisiyor hakediyor. Neredeyse Her bir domestigi takim lideri olucak adamlar.

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul
Le tour de France bitirdik. Dağlarda ekstra güçlü bir bisikletçi yoktu hepsi yakın güçlerde olunca süreler çok yakındı zamana karşının kazanacağı belirlemesi ikinci haftadan belli olmuştu. Sanki artık bütün büyük turlarda süreler yakın olacak gibi herkes aynı antrenman tekniklerini kullanıyor.Çok bir heyecan yaşayamadım ama genede büyük tur büyük turdur. Vuelta nın tırmanışları efsanevi katılacak bisikletçilere göre güzel bir heyecan yaşayabiliriz

Geri