Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2017

Turu kim kazanır?

• FROOM

• DUMOULIN

• CONTADOR

• PORTE

• NIBALI

• QUINTANA

• PINOT

• FUGLSANG

• ARU

• BARDET

• SÜRPRIZ BIR ISIM :))

• Toplam katılım
    159
  • Anket kapanışı .
Scudo
İçimden bir ses Froome'nin yıllar sonra Armstrong gibi çıkıp doping yaptım diyeceğini söylüyor.Büyük skandal olur.Bora - hansgrohe'den Sagan yok bari Rajka üçüncü falan olsaydı diyorum.İlk 3'te olmaması o takımdan hiçbir bisikletçinin üzdü beni.Ayrıca Cannondale'nin sonunda Uran sayesinde biz de varız, tam gitmedik demesi de süper.Ortalıkta öylesine sürüyorlardı uzunca zamandır.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç DİREK
@I am the Uptown R.
Bisiklet sporunda herşey mümkündür.Forumda Team Sky ile bağlantılı olarak açtığım şu konuya bir göz atmanı tavsiye ederim.30 milyon pound'luk bir takım pek çok şeyi gerçekleştirebilir.
Mekanik Doping: Saklı motorlar

@Saru Biliyorum.Sonrasında da Thomas da çekilmişti.Bora'dan ilk 3'te olabilecek ben o ikisini görüyordum.Sagan'ı adaletsizce diskalifiye ettikleri için bari Majka'ya bir şey olmasıydaydı da onu ilk 3'te koyabilecek şans'a sahip olsaydı Bora demek istemiştim.

Zamana karşılarla aldı valla yine. Yapacak bir şey yok Buda bu sporun içinde.

Froome'u tebrik ederim.
Sürüş şekli ile kimine göre itici sevilmeyen bisikletçi olsada, kendi tarzı olan komple bir bisikletçi.
Geçen senelere göre, froome bu yıl eskisi kadar güçlü gözükmedi. Etkili ve peş peşe gelen bitirici ataklarını göremedik.
Contadoru yaş nasıl etkilediyse, aynısı sanırım froome'uda etkilemeye başladı diye düşünüyorum.
Önümüzdeki sene TDF de yeni bir şampiyon göreceğiz diye tahmin ediyorum.

@Aytaç DİREK Konu, inceleme gerçekten güzel olmuş ellerinize sağlık. Aslında girip inceleyince az biraz daha da üstüne araştırma yapınca kafalarda soru işareti oluşmuyor değil. Cumartesi günü olan zamana karşı etabını ele alarak sadece varsayım yapıyorum: ilk 3 ün o zorlu yokuşu tırmanışlarını hepimiz incelersek aslında içimize kurt düşebilir. Uranın temposu ayakta sürüşü, Bardetin bir oturup bir kalkması bir türlü tempo tutturaması (bunlar bu sporcuların da yetenek ve enerji limitlerinin en üst sınırı da olabilir) Froome un ise gerçekten hiçbir zorluk belirtisi göstermeden o yokuşu çıkması ( gene froome un ne kadar iyi bir tırmaşıçı ve TT ci olduğunun da göstergesi olabilir) bana o an acayip gelmişti. İşin bir diğer yanı da Sarper Günsalın Sky ın deydiği adamın TT si hep çok iyi oluyor demesi falan fistan. Benim kulağıma bi su kaçtı yani. Amacım bok atmak değil kesinlikle umarım böyle birşey yoktur sky adına da biz gene bir Lance Armstrong vakasıyla karşılaşmayalım

TT performanslarında froome harici diğer genel klasmancıların kötü olduğunu cümle alem biliyordu,dağlarda neden çılgınca atak yapmadıkları belli oldu depoları bitmiş
Sky her alanda gelişime önem veren tek kişinin üstüne değil tüm takımı geliştirmeye çalışan,bütçesi fazla olduğundan arka planda en iyi kişilerle çalışan,detaylara analizlere önem veren daha birsürü şey sayılır.mesela TT etabında yeni ürün vortex formayı kullandırmadılar froome sporcusuna yetkililer..deydiği adamın tt si iyi oluyor diyorsa deli gibi çalıştırdıklarını neden söylenmiyor,objektiflik yok
mekanik doping,göz önünde olan takımlar,genel klasmandaki yarışçıların kullandıkları bisikletler kontrolden geçiyor her etap araçtaki yedekler dahil

dedikodular doğru çıktı froome vuelta ya gidebileceğini söylüyor.TDF bir nevi hazırlık gibi oldu
teamsky vuelta da

Tour de France 'nin Japonya'da düzenlediği etkinlik ;

• Beğen
Tepkiler: Özcan
Geri