Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2021

Takımlarınızı kursanız da şurada kapışsak ya :) (link)
Hatta bisikletforum ligi de kurdum; takımı kurduktan sonra geliniz: (link)

Lige katıldım ama biraz bildiğim isimlerden, 1 kişiyi Berkem Ceylan'dan kopya çekerek falan seçtim. İddialı değilim.
Roglic'in kazanacağını düşündüğüm için Velogames'te en yüksek kredili olarak onu aldım ama bu ligde de aynı anda Pogacar'ı alabilecek miyim deneyeeğim. :)

Scudo
Vay arkadaş nereden disk fren yazdım uzamış gitmiş mevzu.
Neyse, oradan M.Cavendish Bey'e bir etap yazmanızı rica ediciim. Yatırım tavsiyesi değildir ama çok güçlü hissediyorum, 2 yıl sonra Tour'a gelen Cav hırsı ve formuyla 1 etap yapar gibi.
1624581313153.png

9.etapta yasadigim sehirden(kasabadan) gecicekler birkac fotograf cekip paylasirim buradan.

Sanırım 9. etap Kraliçe etabı olacak. En heyecanlı etap . Şanslısın :) Bolbol foto bekliyoruz. Alpecin -Fenix destekliyorum bu sene

Phil Gilbert, bu yıl tekrar açılış etabı olacak Brest ile ilgili Valverde’ye demiş ki “Turun 2008’deki açılış etabı olan Brest’te Valverde’nin arkasından 2. gelmiştim. Yarın rövanşa var mısın hacı abi?”

Valverde de demiş ki 🤔

7C7E32D8-8466-4900-8712-619AC7B4D7F2.jpeg

@sccetin , Valverde forumumuza üyedir, kendisi yanıtlasın @a.valverde :)...

26 Haziran 2021 güncesi:
-Sabah erken kalkıp iyi bir kahvaltı sonrası üni.sınav görevine gidilir.
-Körpe fesleğenler sulanır
-Balkonda yumurtadan çıkıp kanatlanıp uçan ve acıktıkça gelen kumrunun yemi tazelenir
-Sınav dönüşü kahve makinesi çalıştırılır
-Öğle yemeğinin devrisinde Eurosport 1 açılıp TOUR DE FRANCE şöleni takip etmeye başlanır...

İlk etap güzel bir rotaya ve son 3.5 k.m sıkı bir tırmanışla tepedeki finişe sahip.İlk günden bir aksiyon olmasını beklemiyoruz. Profil klasikçilere göre, yani genel klasmancılar topluca, birbirini kollayarak bitirmeyi düşünür..
Ben Van der Poel sarı mayoyu sırtına geçirir diyorum...
d8326.jpeg
Yayın 12:45 -17:00 arası..
Sabah 9 buçukta da kadınlar yarışı " La Course" var...
Herkese hayırlı uğurlu olsun, üç haftamız heyecanla dolsun..
Sınava girecek olanlara da zihin açıklığı diliyorum....

Son düzenleme:
Üç favorili bir tura birazdan başlıyoruz. Hemen hemen herkes yarışın Pogacar, Roglic ve INEOS’tan biri arasında geçeceği konusunda hemfikir. INEOS’un kadrosu o kadar güçlü ki kimin öne çıkacağı da belirsiz. Şimdilik Geraint Thomas gibi görünse de Richie Porte veya Carapaz da yarışın durumuna göre öne çıkabilir. Ben Carapaz ve overrrated da olsa GC performansı iç açıcı olmasa da Alaphilippe’in de şansının olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak INEOS bu sene de kazanamayacak gibi hissediyorum ama mantıklı bir açıklamam yok tamamen his. Roglic favorim, Carapaz, Pogacar, Alaphilippe arkasından gelir. Duygusal bir sıralama yaptım. :)

Sinir oluyorum şu tarz kenardan pankart açıp soytarılık yapanlara. Özellikle Fransa turunda görüyoruz tırmanış yaparken bir insanın zor geçeceği yerde bisiklet sürmeye çalışan sporcuları. Yolu gereksiz kapatıyorsun, sporcuya engel oluyorsun, rahatça nefes alması için alan kalmıyor sporcuya. Ve bir sonucu da bu tarz bir kaza. Aylarca çalış, çabala zaman ve güç harca bu yarışa katılabilmek için ve ilk etapta böyle bir olay olsun ve sakatlanıp yarışı bırakmak zorunda kal. Vallahi pes. Destek falan da değil yaptıkları.
Umarım ciddi sakatlanma yoktur?

Yüzü, gözü, konumu, etrafı belli. Okkalı bir yaptırım gerekiyor ki devamı gelmesin.

Bu dingilin yarışı izlemek için gelmediği bariz. Yola bakmaktansa kendini gösterme hevesiyle içine etti ilk günden.

Fransa'daki kanunları bilmem de abd'de olsa maddi zararlar için tazminat davası açarlar, ömür boyu da tdf etrafına sokmazlardı bunu.

Eminim yarışı izlemek için kendini dış dünyaya kapatıp ekranın önüne kilitlenen herkes o pankartı o hanımefendiye monte etmek istemiştir. Umarım bir yaptırımı olur.

Daha ilk kazanın etkileri, kimin devam edip edemeyeceği belli değilken, yarışın son kilometrelerinde gelen daha yüksek hızlı ikinci kaza açılış etabının tuzu biberi oldu. Umarım kazalara karışan hiç kimsenin ciddi bir problemi yoktur. :(

Yarışın sonunda ise Lulu çok şık bir şekilde etabı alarak gerçekten büyük sporcu olduğunu, gökkuşağı mayoyu boşuna taşımadığını gösterdi.

Umarım kazalara karışan hiç kimsenin ciddi bir problemi yoktur. :(
Frome iyi gözükmedi,zar zor finişe geldi gibi gözüktü.Bir kaç yıl önce Sagan'ın gidonuna takılan bir seyircinin kıyafeti vardı düşmesine sebep olan,o geldi aklıma.

Aksiyon beklemeden ilk etaba yoğunlaşıp kanapeye konuşlandık.
Deniz, dağ, dere, köprü, köy, mahalle, yokuş, tırmanış, iniş derken ilk gün fena gitmiyordu. Takımların kadroları, yeni bisiklet ve formalar, dedikodular, eski yarışlardan anılar...
Peletonun son kilometrelerde temposunun artacağı beklenen bir şeydi. Ancak bu spor saniyelik bir hata veya ihmali affetmiyor.
Finişe 43 k.m. kala, pandemide ortalıkta bulunamayan izleyicilerin yoğunlaştığı ve ne yazık ki yeterli güvenlik önleminin alınmadığı kalabalıkta; -hayran olduğu kişiye süikast yapan biri gibi- elindeki kartonla yolun kenarından destek veren dikkatsiz seyirci nedeniyle kaza oldu. Neyse ki kazaya karışanlar toparlanıp, önde düşük tempoda giden peletonu yakaladı..
Etap sonu nasıl olur, 3-4 favori var, sıkı bir tırmanış olacak derken; hoop son 7.5 k.m. kala Mark Soler'in yakın temasta jantı öndekine değince domino taşı gibi etki yapan çok ağır bir tablo ortaya çıktı.En büyük darbeyi Froom aldı, finişe güç bela gelebildi..
Etap favorileri ön grupta kaldığından çekişme beklendiği gibi olacaktı.
Eğimin sertleştiği son 2.3 k.m.de "Lu Lu" çok yerinde bir zamanlamayla müthiş atağını yapıp etabı aldı.
Etap favorilerinden diğer sporcular buna karşılık veremeyince "Taze Baba" Alaphilippe bebişine hediye ettiği etabı alıp sarı mayoyu üzerine geçirdi...

Pankartı ile kazaya sebep olan seyircinin yaptığını dikkatsizlik demek çok az kalır, kameralara şov yapacağım derken büyük kazaya sebep oldu. Bunun tam olarak karşılığı "Angut"

@Acedia , Angut çok özel nitelikleri olan ilginç ve değerli bir kuştur..
Biz insanların çoğunda artık bulunmayan "sadakat" erdemine sahiptir :) ...

Geri