Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2024

Vingegaard 1,75m - 58kg​
Pogacar 1,76m - 66kg​

Finiş kısmında dikkatimi çekti, Pogacar'ın baldır kısımları bariz daha iri. Yokuş çıkarken ağırlık gerçeken büyük handikap oluyor. İkisi de çok üst düzey performans gösterdiler. Jonas adına sevindim.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Scudo
Ne yalan söyleyeyim, ben Jonas'ın kazanmasına daha çok sevindim.😌 Daha efendi bir çocuğa benziyor.😅

Ne yalan söyleyeyim, ben Jonas'ın kazanmasına daha çok sevindim.😌 Daha efendi bir çocuğa benziyor.😅
İkiside kişisel olarak iyiler, Pogi daha çok medya önünde olduğu için daha öne çıkıyor. Yaptığı efendi hareketler ve rakiplerine olan saygısı ilede seviliyor ve saygı duyuluyor. Jonas ise hanım ne derse onu yapıyor, pek fazla medyatik değil bu nedenle insanlar pek tanımıyor ve soğuk birisi olarak nitelendiriyor. Rakiplerine en az Pogacar kadar saygılı birisi l, şuana kadar herhangi bir rakibi için kötü bir laf dediğini görmedim herhangi bir röportajda.

Hangisi kazanırsa kazansın ben seviniyorum, umarım birkaç kişi daha bunların seviyesine ulaşırda daha çekişmeli yarışlar izleriz 😁
Vingegaard 1,75m - 58kg​
Pogacar 1,76m - 66kg​

Finiş kısmında dikkatimi çekti, Pogacar'ın baldır kısımları bariz daha iri. Yokuş çıkarken ağırlık gerçeken büyük handikap oluyor. İkisi de çok üst düzey performans gösterdiler. Jonas adına sevindim.
Bu kilo farkı uzun tırmanışta fark ettiriyor. Jonas uzun tırmanışta daha iyi, Pogi ise kısa tırmanışta. Dün herkes şaşırdı sprintte kaybetmesine. Normalde 10 kere sprint atsalar 9 kere Pogi kazanır 1 kere Jonas. O bir kere de düne nasip oldu 😂

… Normalde 10 kere sprint atsalar 9 kere Pogi kazanır 1 kere Jonas. O bir kere de düne nasip oldu 😂
Şimdiye kadar 10 olmuş mudur bilmiyorum ama tırmanış kapılarını da hesaba katarsak en az bi 5 defa sprint atmışlardır muhtemelen kafa kafaya, benim hatırladıklarımın hepsini Pogacar aldı gerçekten de :)

… hadsiz Remco ve sakar Roglic…
İkisi için bunlardan daha güzel tabirler görmemiştim sanırım şimdiye kadar :D

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu
Şimdiye kadar 10 olmuş mudur bilmiyorum ama tırmanış kapılarını da hesaba katarsak en az bi 5 defa sprint atmışlardır muhtemelen kafa kafaya, benim hatırladıklarımın hepsini Pogacar aldı gerçekten de :)

3/11 mi 3/12 mi neydi, dün dinlerken söylemişlerdi. Yanlışım olabilir. sprint kapışmalarında pogi daha önde jonas a göre.
Gerçi etap zaferi için de demiş olabilirler. jonasın toplam 4. etap zaferi oldu pogacar 12 sanırım
Amann çorba oldu :komik:

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
3/11 mi 3/12 mi neydi, dün dinlerken söylemişlerdi. Yanlışım olabilir. sprint kapışmalarında pogi daha önde jonas a göre.
Gerçi etap zaferi için de demiş olabilirler. jonasın toplam 4. etap zaferi oldu pogacar 12 sanırım
Amann çorba oldu :komik:
Etap zaferini demişlerdir. Jonas'ın 4, Pogi'nin 12 zaferi mevcut.

Jonas tam bir sabır abidesi, dizel diye tabir edilen yokuşcu özelliği olan birisi. Bir de Cervelo R5 ile ne güzel tırmandı öyle :)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve RmzBurak
Fransa turumuzun yarısını devirdik.
Bugün 12.etap var ve 204k.lık rota yüksek rakımdan başlayıp deniz seviyesine inerken bir çok küçük tırmanışla 2200 irtifa toplanacak.
Başarının takım/grup çalışmasına bağlı olduğu gerçeğini öne çıkartırsak; iyi bir kaçış grubunun farkı koruması olasılığı ile sprinte gelme şansı var. Toplu sprint bu nedenle gene çekişmeli olacak. Son 2.5k. düz ve bir kaç viraj var. Yeşil mayolu Girmay ve takipçisi Philipsen ne yapacak bakalım?

profile-tourdefrance2024stage12-667557c430f3d.png

Son bölüm:

12-finale-667557c42b62d.png

13.15-19.00 yayın aralığı.

Şöyle bir yorum gördüm Twitter'da, hoşuma gitti:

Pogacar bu zamanın en iyi bisikletçisi

Vingegaard bu zamanın en iyi GrandTour bisikletçisi

Bu ekran görüntülerini dün yarışta çekmiştim. Jonas büyük aynada tırmanırken Pogi küçük aynada daha kadanslı çeviriyordu.

318990 dosyayı görüntüle318991 dosyayı görüntüle
Tam da aklımda geçen buydu. Yarış sırasında da Vingegaard için turbo dizel, hybrid, elektrikli ne kadar motor varsa hepsine sahip tam gaz çıkıyor tarzı bir şey demişlerdi. Bir ara ekrana bu kare yansıyınca ne demek istediğini anladım. @Cemal Ç. 'ye +1 ile katılarak bu etabı Vingegaard'ın alması benimde hoşuma gitti.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn
Adamların işi bu, bundan para kazanıyorlar. Senin benim gibi 8-10 saat çalışıp, işten çıkınca sürüş yapmaya gitmiyorlar.

Öyle de , geçmişin tüm şampiyonları ve takımlarında çıktı abi yasaklı maddeler.. Bunlarda olmaması için bir sebebimiz var mı?

Öyle de , geçmişin tüm şampiyonları ve takımlarında çıktı abi yasaklı maddeler.. Bunlarda olmaması için bir sebebimiz var mı?
Doping kullanmadıklarını biz ispatlayamayız fakat 5-10 sene öncesinin recovery ve beslenme teknikleri ile şimdikileri arasında dağlar kadar fark olduğu kesin. Sindirim sistemlerini saatte 100 gr karb alacak şekilde eğitiyorlar, toparlanma süreçleri de çok farklı.

Geri