Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2024

Vingegard yine tek büyük aynakolla yarışıyor ön aktarıcıda yok haliyle,yeni sistem bir orta göbekten bahsetti Sarper bey,göbeğin özelliği tek aynakol ama iki vites (büyük ve küçük aynalık) özelliği olmasıymış,dur bakalım daha neler göreceğiz! :cool:

Scudo
@seko35.50

Orta göbekten vites sistemini e-bike grubu haricinde duymamıştım ancak arka göbek söz konusu olduğunda Classified adlı bir şirketin birkaç sene önce piyasaya sunduğu Powershift isimli bir ürünü mevcut. Şuradan daha detaylı bilgiye erişilebilir : (link)

Haydi Cav Cav totem yap, bitir şu işi 🚴‍♂️💨

cav adamsın adam valla. yediği omuzlara rağmen aldı birinciliği sonunda. respect!!!

helal be harika bitirdi...

• Beğen
Tepkiler: AykutA
Adam lead out olmadan aldı.. Morkov son 2 virajda Cavendish'in arkasında kaldı lead out yapamadı. Ama yaşlı kurt tecrübeli, rakiplerinin arasından süzüle süzüle aldı rekoru. Bizede helal olsun demek düşer. ilk 2 etapda bitmiş bu adam, bırakıp evinde dönsün diyenlere kapak gibi cevap verdi..

Adam lead out olmadan aldı.. Morkov son 2 virajda Cavendish'in arkasında kaldı lead out yapamadı. Ama yaşlı kurt tecrübeli, rakiplerinin arasından süzüle süzüle aldı rekoru. Bizede helal olsun demek düşer. ilk 2 etapda bitmiş bu adam, bırakıp evinde dönsün diyenlere kapak gibi cevap verdi..
" birileri demiş öldü, söyleyin onlara kral geri döndü"

Sir Mark Cavendish

😁 😁

" birileri demiş öldü, söyleyin onlara kral geri döndü"

Sir Mark Cavendish

😁 😁
Sör geri döndü sör sör ne kralı 😃

Müthiş yol buldu kendine müthiş, bulmadı daha doğrusu yoktan yarattı.

Bu arada Pogacar’ın da kendini nasıl az daha paket etmek üzere olduğunu unutmadık.

• Beğen
Tepkiler: profmillerson
Göremedim ya sağlık olsun be usta. Millet yaşlandı, olmaz derken böyle sivrilen insanları seviyorum yahu.😅

zincir 100 metre önce iyi ki salmadı kendini :)

1720027559580.png
zincir 100 metre önce iyi ki salmadı kendini :)

Finişlerde öyle oluyor pedalı ani kesince, 2021 TUR Konya finişinden bir kare, zincir yapraktan bile çıkıp gitmişti, yerde sürünüyordu yanına gittiğimde :)

1720027723597.png

Müthiş diyalog :)

Pogacar: Tebrikler adamım
Cavendish: (sarıldıktan sonra Pogacar’ın ağzını çemcürerek) Geçme rekorumu haaa
Pogacar: (gevrek gevrek sırıtarak) Geçmem endişelenme

(link)

"Yamyam" ı izleyemedim ama mucuk göz bize sprinterlerin içinde TDF özelinde en büyüğü olduğunu gösterdi. Dile kolay; O'nu ilk izlemeye başladığımız günden beri sportmenliği, sempatikliği, eş ve baba olarak da model oluşu ile hep takdir ettiğimiz bir kişilikti.
İlk etaplara bakınca pek ışık vermiyordu ama takımı onu son metrelere iyi taşıdı ve tecrübe/zeka/zamanlama/patlayıcı güç füzyonu ile tarihe geçti.
Bir daha da Tour' da sprint zaferi sayısını 36 yapacak kimse çıkacağını sanmıyorum..
Vinokurov'u ayrıca kutlamak gerek; küçülen bütçesine rağmen Mark için takım kimyasını değiştirip, jübile yapmayı düşünürken yeniden yarışmaya ikna edip ve zirveye yerleştirmek için vizyon sahibi olduğu için.
Bravo Cavendish , artık veteranlığın da hayırlı olsun...

cav bu zaferi aldıysa yatsın kalksın kıymetli eşine dua etsin valla. belgeselinde izlediydim de cav abimiz obsesif birisi ve eşi onu çok güzel idare etmiş bu stresli süreçlerde. hele ki bu yaşta bu rekoru egale etmesini ben direkt eşinin katkısına bağlarım 😁 😁

Geri