Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2024

Bu tekli aynakol ve göbek ilşkisini bilen veya anlayan var mı? Mantığını bir türlü anlamadım. Söylenene göre tekli aynakolu çiftli gibi kullanabiliyormuş!??

Arka teker göbeğindeki sistem

(link)

Scudo
Ben de tam anlamadım ama sanırım normal zincirle dişlilerde bi değişiklik olmazken göbek 2 farklı hıza sahip bi sistemle donatılmış. Yani rubleyle arka tekerleği normalde yekpare gibi düşünecek olursak bu sistemde ruble arka tekerden ayrılmış, araya 2 hızlı bi transmisyon sistemi daha konulmuş.

Bilemiyorum doğru mu anladım ama daha farklı bi yol gelmedi aklıma.

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc
Astronotlarımız tek kişilik roketleri ile uzayda yol alıyordu.-Komutan Rögar, bir cisim yaklaşıyor-..
Evet, Remco çok değerli bir cisimdi, hem etabı kazandı hem de Pogi'ye yaklaştı...

Hafta sonumuz tepeliklerde in/çık ile geçecek.
Bugün 8.etap ve yarış kitapçığında düz rota diye sınıflandırılmış. Oysa etap profili hiç de düz değil.
183k. ve 2400m. toplam irtifa var.
Kaçışçılara, yokuşu sağlam sprinterlere uygun bir rota var. Çapraz rüzgârlar bekleniyor.

profile-tourdefrance2024stage8-667557849331c.png

13.45-19.00 arası takip edilebilir...

…Kaçışçılara, yokuşu sağlam sprinterlere uygun bir rota var…
Cavendish yine yatışta yani, kapa kapa :p

Dün van Aert zamana karşıdan sonra atlamış yol bisikletine aşağıdaki sürüşü yapmış. Bugün de etaba gitme niyeti olmayanlar için yarına hazırlık olarak geçecek tabi. Bu kadar in çık olan bi etapta da kaçış grubu oluşamazsa yalnız rezil bi Cumartesi geçiririz diye korkuyorum. Eşim elinde terlik bekleyecek ilk 40-50 km, kaçtılar kaçtılar kaçamazlarsa benim kaçmam gerekiyor :D

FF2107FC-DFD5-4A63-A455-0FEE523179D8.jpeg

Cavendish yine yatışta yani, kapa kapa :p

Dün van Aert zamana karşıdan sonra atlamış yol bisikletine aşağıdaki sürüşü yapmış. Bugün de etaba gitme niyeti olmayanlar için yarına hazırlık olarak geçecek tabi. Bu kadar in çık olan bi etapta da kaçış grubu oluşamazsa yalnız rezil bi Cumartesi geçiririz diye korkuyorum. Eşim elinde terlik bekleyecek ilk 40-50 km, kaçtılar kaçtılar kaçamazlarsa benim kaçmam gerekiyor :D

318784 dosyayı görüntüle
Olur mu, bu etapta 32 km boyunca gravel bölüm mevcut, genel klasmanda fark bile açılabilir gravel kısımda.

Düzeltma yapayım.. Gravel kısım 9. etaptaymış nedense benim aklımda 8 diye kalmış ;)

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
6e3b1

Adsız.png

Şu kültürü ben de yaşamak istiyorum.

Gün boyu puslu, yağışlı berbat bir havada koşulan etabı pelotonun kavruk çocuğu Girmay yokuş yukarı atılan toplu sprintteki müthiş performansıyla hanesine yazdırdı. Böylece turda etap kazanan ilk afrikalı olmanın ötesinde belki yeşil mayo kazanan ilk afrikalı olma yolunda önemli bir avantaj elde etti.

Philipsen yine yeni yeniden ikinci. Bana göre hiç mahsuru yok tabi. :)

• Beğen
Tepkiler: lrfan ve seko35.50
Rüzgâr beklerken bahar yağmuru çıka geldi. Peletonda kaçış için niyetli olan azdı. Bettiol, Hilay ve Abrahamsen triosu aldı başını gitti. Beyhude kaçışı tek başına son 14.k.ye kadar sürdüren Abrahamsen topladığı puanlarla tırmanış klasmanında mayosunu perçinledi.
Vücut yapısı tırmanışçı prototipine uymasa da akılcı bir taktikle yarışıyor.
Tabi yeşil mayomuz da boş durmadı, kapılardan aldığı puanlara son nefeste etap zaferini de ekleyip yeni bir Sagan olma yolunda hepimize tebessüm hediye etti.
Genel klasmancılar son 3k. görüldüğünde frene basar dedik ama öyle olmadı, Pogi son k. bile ön grubun içindeydi lüzumsuzca...
Tepeliklerde arkası yarın, hem de ciclycros tadında olacak...

Geldik uzun süren ilk haftanın kapanışına...
Organizasyon ekstra bir zorluk oluşturup yarışı daha da kızıştırıp bisikletçileri 14 sektörlü 'taşı toprağı tehlike dolu' bir etap planlamış.
İlk akla gelen Paris-Roubaix ve klasikçiler tabi.
Bisiklet/lastik/jant gibi donanım değişiklikleri ile zorlu sektörlerden sorunsuz çıkmak isteyen takımlar şanslarının yaver gitmesini umacak.
200k. lık etapta tepelikler çok, 2000m. de irtifa toplamı var. Taşlı/çakıllı sektörlerin çoğu son 70 k.içinde. Sektörlerin zorluk derecesi ve uzunluğu aşağıda..
map-tourdefrance2024stage9-66755792a70ba.jpg

profile-tourdefrance2024stage9-66755792a9509.png

13.45-19.30 arası çekişmenin farklı boyutunu izlemek isteyenlere...

Aklımdaki en büyük soru, özellikle de bugünkü gravel sectionundaki toz kalkması ve oluşan toz bulutu. Ya bunlar insan değil mi ? Ciğerlerine kaçmıyor mu bunlar öksürmüyor mu, kalıcı hasar ya da o da olmasa bile performans düşüklüğü yaşamıyorlar mı ?

Aklımdaki en büyük soru, özellikle de bugünkü gravel sectionundaki toz kalkması ve oluşan toz bulutu. Ya bunlar insan değil mi ? Ciğerlerine kaçmıyor mu bunlar öksürmüyor mu, kalıcı hasar ya da o da olmasa bile performans düşüklüğü yaşamıyorlar mı ?
ne kadar süreyle bu tozu soluduklarına bağlı bence. akciğer kapasiteleri bu tozları kaldıracak yeterliliğe sahiptir diye düşünüyorum.

Silikozis hastalığı yapacak düzeyde gerçekleşiyor olsa, turu oraya sokmazlar. Sonuçta organizasyonun da danışman doktorları vardır.

Modern zamanın gladyatörleri Fransız Strada Bianche'sinde cepheye çıktılar. Tura monte edilmiş tek günlük klasik etabı yine beklenmedik bir isim olan Anthony Turgis'e gitti.

Toplu sprint etaplarının durağanlığının tam aksi, reklam aralarında bile aksiyonun durmadığı tam gaz bir gündü. İzleyemeyenler highlights videosunu kaçırmasın.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Evet en azindan highlight'lar izlenmeli, zevkliydi..

Lidl Trek'ten Jasper'e Sarper Bey ve muhtemelen herkes gibi ben de uzuldum.. Resmen pili bitti ve bu durumu cok iyi biliyorum :) Basmak istersin, aklin vucudun hersey OK ama bacaklar "hayir dostum ATP'leri bitirdik" der...

Geri