Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trainer tavsiyeleri

Scudo
@erdalyilmaz_

Erdal Bey'e ilave olarak şunu söyleyeyim, Garmin ürünü kullanıyorsanız yukarıda bahsedilen sensörler ile smart olmayan herhangi bir trainerinizi zwift ile kullanabilirsiniz.

@gokhantig hocam, herhangi bir klasik trainer olmaz. Trainer in zwift listesinde olmasi lazim.
Listede olmayan da kullanilabilir, ama W degeri hatali olacaktir.

Zwift trainer listesi
(link)

• Elite Supercrono Digital 5 ¹
  • Elite Supercrono Digital 8 ¹
  • Elite Supercrono E-Force ¹
  • Elite Supercrono Hydromag 5 levels ¹
  • Elite Supercrono Hydromag Digitial 5 levels ¹
  • Elite Supercrono Mag Alu ¹
  • Elite Supercrono Mag Gel ¹
  • Elite Supercrono Power Fluid ¹
  • Elite Supercrono Power Mag ¹

@erdalyilmaz_

@thecoderz nabız sensörü olmadan da oluyor sanırım, usb ant stick (link) den aldım gayet iyi çalışıyor.

@NKurtuldu

Amaç watt ölçmek değil eğlenmek, zwift üzerinden sürüş yapmaksa farketmez ;)

Merhaba arkadaşlar, 29 inç mtb bisiklete sahibim. İşe ve hep bisikletle gider gelirim ama yeterli olmuyor ayrıca bu yaz bi tura gideceğim antremana ihtiyacım var. MTB için trainer tavsiyeniz var mı? Daha doğrusu 29 inç için diyeyim. Teşekkürler.

Merhabalar. Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum. Bir proje çerçevesinde bisikletimle VR gözlüğümü eş zamanlı hareket ettiricem. Daha detaylı bahsedecek olursam pedalları döndürdüğümde sensörlerle hızı algılayıp VR'da ilerleyeceğim, gidonu hangi yöne çevirirsem VR'da o yöne dönerek ilerleyeceğim.

Bisiklet trainerlarının bazılarında kaç km gittiğin, hız ölçümü gibi bazı özellikler var sanırım ama ordaki hız verisini alıp kullanabilir miyim bilmiyorum?

Onun dışında gidon kısmına optical shaft encoder koyup döndüğü açıya göre yön vermeyi düşünüyorum. Tekerleğe de magnetic encoderlar ekleyerek hızı hesaplamayı düşünüyorum. Bu verileri arduino ve bluetooth modülü kullanarak bilgisayara aktarıcam.

Hangi trainerı seçmem konusunda kararsızım bu konuda ve bilginiz varsa elektronik kısmında yardımcı olursanız sevinirim.

İyi akşamlar bende bu kış için bir trainer almayı düşünüyorum. Almak istediğim trainer Elite Qubo Digital Smart B+ hız, kadans, ve nabız sensörü olarak garmin kullanıyorum elimdede kullandığım garmin 520 cihazım mevcut. Almayı düşündüğüm trainerla,garminde oluşturduğum rotaları deneyimleyebilir miyim? Bunlara ek olarakta Zwiftte kullanmayı düşünüyorum.

@green59

Ben de ayni trainerin siparişini verdim ve garmin 520 + zwift ile kullanacağım. Bir de ANT+ stick sipariş ettim.

Siz memnun musunuz? Aynı anda zwift ve garmin kullanılabiliyor mu?

Henüz daha trainerı almadım siz kullandıktan sonra yorumlarınızı beklerim

@green59
Hem garmin hem de zwifte aynı anda bağlanabiliyor.
Sadece garminle kullanırsanız da daha önceki kayıtlı rotaları sürebiliyorsunuz. Garmin rotanın eğimine göre gücü ayarlıyor.

Sürekli bildiğim bir rotayı denedim. Baya gerçekçi.

Ama zwift varken garminle kullanmayı düşünmüyorum. Zwift daha eğlenceli.

Bu da düzen:

Dosyalar

• 20170913_090724.jpg
    20170913_090724.jpg
    93,8 KB · Okunma: 118
Merhaba,

Bununla alakalı bir çok konu gördüm ama en az 1-2 sene önce kapanmış ve tekrardan hortlatmak istemedim.

Smart bi trainer almak istiyorum ama bütçem 1700 tl civarı

Kinetic T-2700'e denk geldim ve sanırım ekstra bir aparat gerektirmeden zwift'e bağlanabiliyor. Başka bu rakam civarında önerebileceğiniz bir model var mıdır?

Hazır konu aktif hale gelmişken ben de aşağıdaki ürünü sormak istiyorum. Ciddi oranda indirime girmiş. Sanırım bu ürünü de zwift'e bağlamak mümkün son dönemde çıkan cep telefonu veya android yazılımlarıyla.

(link)

@soulless

Bu modelin bazı serileri yazılım güncellemesi ile zwift ile tam uyumlu oluyor. Yazılım güncellemesi yapilamayanlarda power bilgisi gidiyor zwifte ama zwift trainer sertliğini ayarlayamiyor.

• Beğen
Tepkiler: soulless
@Saikou
Biraz araştırma yaptığımda ben de aynı bilgiye ulaştım. Bir çok kullanıcı zwift ile bağlantıda sorun yaşamış ama sonrasında sorunu çözmüşler. Yine de her sürümü için aynı durum geçerli mi bilmiyorum. Firmaya mail attım, zaten bu ürünü hiçbir ülkeye yollamıyorlar. Sadece ülke için satılıyor. Zwift ile kullanabileceğim trainer'ların listesine nereden ulaşabilirim? Ya da bir çok trainer cep telefonu yazılımı ile ios veya android programları ile zwift ile uyumlu hale geliyor mu? Zwift bağlantısı trainer'da kalp ve kadans sensörleri yoksa mümkün değil gibi bir sonuca ulaştım ama ne kadar doğru bilmiyorum.

@soulless
(link) (Sıralı tam liste)

• Beğen
Tepkiler: soulless
@soulless

En ucuz tam zwift uyumlu trainer benim de aldigim Elite Qubo Digital Smart B+. Daha pahali birsey alinacaksa da arka tekeri cikararak dogrudan takilanlardan almak daha mantikli olur bence. ANT+ FE-C uyumlu olmayan trainerlerin zwifle çok zevk vereceğini sanmıyorum.
Smart trainer kadans tahmini yapıyor ama ben kendi kadans sensörünü taktım daha kesin oluyor. Nabız bandı olmadan da çalışıyor ama olunca daha iyi tabi.

Bike24 gönderiyor. 30 Euro kargo parası ile.

(link)

@Saikou
Bilgi için teşekkürler...
Bike 24 gönderiyor ama Merlin de olan ürünün rakamını görünce cazip gelmişti. Burada rakam 1500 TL'yi buluyor ki buna gümrükte ödenecek...
Araştırmaya devam...

Geri